Zayıflamaya Nasıl Motive Olunur?

Zayıflamaya nasıl motive olunur konusunu açıklığa getirelim. Birçok insan kilo probleminden dolayı yakınır. Kilo vermek için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan yararlanarak zayıflama amacıyla yola çıkarlar. Bazıları başarılı olurken bazılarının çabası ise başarısızlıkla sonuçlanır. Bunların en önemli nedeni zayıflamaya motive olunamamasıdır.

 Zayıflamaya Nasıl Motive Olunur?

 Kendinize İnanın: Zayıflamaya motive olmak insanın kendine inanması ile başlar. Öncelikle bir hedef belirleyin bu hedef gerçekçi olsun ki hayal kırıklığına uğramayın.

 Sürekli Tartıya Çıkmayın: Kilo verme süreci sabır isteyen bir süreç olduğu için sürekli kilonuza bakmak kısa sürede bir sonuç alınmadığında moralinizi bozar. Aç karnına tartılın ve kendinize zaman verin.

 Tabaklarınızı Süsleyin: Kendinize güzel sunumlar yapın. Tabak dolu görünsün, yeşil sebzeler, kalorisi düşük sağlıklı besinler ekleyerek bunu sağlayabilirsiniz. Tabağı zengin görmek diyet psikolojisinden çıkaracaktır.

1 3
zayıflamaya nasıl motive olunur? 4

 Ağızdaki Besini İyi Öğütün: Yediğiniz besinleri hemen yutmayın. Bu hava yutmanıza sebep olur ve şişkinliğe sebebiyet verir. İyi çiğnemek midenize fayda sağlar, sindirim kolaylaşır.

 Detoks Suları Hazırlayın: Motive edici sular hazırlar iseniz hem metabolizmanız hızlanır hem de su içmeyi kolay hale getirirsiniz. Yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı detoks suları da vardır. Örneğin; maydanoz, limon, zencefil, yeşil elma, tarçın kullanabilirsiniz.

 Bitki Çayları Hazırlayın: Birçok bitki çayının ödem atmada faydası vardır. Kabızlık problemi olanlar da bu çaylardan yararlanabilir. Böylelikle bağırsak temizliği sağlanmış olur. Zayıflamaya yardımcı olur. Tartıda eksi görmek sizi motive eder.

 Egzersizler Yapın: Spor yapmak mutluluk hormonu salgılar. Daha enerjik hissedersiniz. Hızlı kilo vermek için günlük yürüyüşler yapabilirsiniz. Bisiklet sürmek, yüzmek, futbol, voleybol oynamak hem sizi eğlendirecek hem de hızlı kilo vermenize yardım edecektir.

 Hedef Defteri Tutun: Günlük planlamalar yapın. Ne yiyeceğiniz, yapacağınız egzersiz, vereceğiniz kalori gibi notlar alın. Yaptıklarınıza tikler atarak görevleriniz tamamlayın.

 Ekmeği Bırakın: Ekmek yerine alternatifler bulun mesela kalorisi düşük ekmekler tercih edebilirsiniz. Miktarını da azaltmanın oldukça faydası olacaktır.

 Bol Su İçin: Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Bağırsaklardaki toksinleri atar, temizler. Metabolizmayı hızlandırır. Zayıflamaya çok büyük faydası vardır. Vücutta ki ödemi atar. Şişkinlikten kurtulursunuz. Karnınız iner, bu sizi motive eder.

 Paketli Gıdalar Tüketmeyin: Paketli gıdalar zayıflama düşmanı ürünlerdir. Abur cubur tüketmek yerine meyve tercih edebilirsiniz. Kalorisi az kuruyemişler de ara öğünler de en büyük destekçidir.

2 2
zayıflamaya nasıl motive olunur? 5

 Beslenmenize Ara Öğünler Ekleyin: Ara öğünler yaparsanız midenize bir anda yüklenmemiş olursunuz. Çok acıkmak, yemek yememek asla zayıflamak için çözüm değildir. Uzun süre aç kalmanın faydası olmayacağı gibi çok acıkıldığı için birden yenmeye başlanır. Hem daha çok yemeye sebep olur hem de mideye zararlıdır.

 Gece Yemeyi Bırakın: Yatmadan üç dört saat önce yemek yemeyi bırakırsanız mideniz rahatlar. Uykunuz arasında yağ yakımı hızlanmış olur. Mideniz dolu uyumazsanız sabah bunun verdiği hafifliği hissedersiniz.

 Vitaminlerinize Baktırın: Bazı vitamin eksiklikleri zayıflamaya engeldir. Örneğin d vitamini yoksunluğu kilo vermenizin önünde durabilir. Vitamin değerlerinize baktırıp takviyeler alabilirsiniz. Böylelikle zayıflamanın önünde ki olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

 Kilo Vermek Ne Kadar Sürer?

 Bünyeden bünyeye zayıflama süreci değişkenlik gösterir. Dikkat edildiğinde, planlı olunup ve zaman verimli kullanıldığında zayıflamak oldukça kolaylaşacaktır.

 Kilo Verme Sürecinde Neden Başarısız Olunur?

Zayıflamaya nasıl motive olunur sorusu ile bağlantılı olan bir soru diyebiliriz.

 Sabırsız olunur ise kilo vermek güçleşir. Kısa bir süre deneyip istikrarlı olunmaz, devamlılık sağlanmaz ise zayıflamak mümkün olmayabilir. Sürekli yiyerek sadece egzersizle bu sonuca varılamayacağı gibi sadece az yiyerek hareket etmeyerek de bu iş zorlaşacaktır. Önerilen tavsiyelere uyulmalı kendi zayıflama metodunuzu bulmalısınız.

Zayıflamaya Nasıl Motive Olunur Hakkında

Zayıflamaya nasıl motive olunur konusu yaz yaklaşırken tüm kadınların derdi haline geldi. Yumuşak geçen bir kışın ardından gelecek yazı heyecanla bekliyoruz denebilir. Yukarıda bahsettiğim durumlara ek olarak en büyük motivasyonunuz aslında sağlık olmalıdır. Sağlıklı olmaya motive olmak aynı zamanda zayıflamaya nasıl motive olunur konusunu da halledecek olan bir konudur.

Burada sizlere zayıflamaya nasıl motive olunur hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi instagramdan takip etmek için burayı ana sayfaya dönmek ve daha fazla konu hakkında bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu