Vicks First Defence Nazal Sprey Ne İşe Yarar?

Vicks first defence nazal sprey çıktığı günden beri çok tutulan bir hale geldi. Bu sprey ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor, işe yarıyor mu, kimler kullanabilir gibi soruları cevaplayacağım.

Soğuk algınlığı ilk olarak burun içerisinde kendini gösterir. Bildiğiniz üzere soğuk algınlığının ilk semptomları burun tıkanıklığı burun akıntısı gibi semptomlardır. Bunun sebebi de belirtilerin buradan başlaması yani mikrobun ilk olarak vücuda buradan girerek tutunmasıdır.

Vicks first defence nazal sprey de bu mantıktan yola çıkarak mikrobu daha en başında iken vücuda yayılmadan yok etmeyi sağlar. Bu spreyin bu kadar tutulmasının sebebi de hem pratik hem de etkili olmasından kaynaklanıyor.

Vicks Sprey Ne İşe Yarar?

Vicks first sprey soğuk algınlığının ilk semptomları görülmeye başladığında semptomları yok ederek hastalığın oluşmasını engeller.

1 4
vicks first defence nazal sprey ne i̇şe yarar? 4

Vicks First Defence Sprey Nasıl Çalışır?

Soğuk algınlığının ilk belirtileri başladığında vicks first sprey kullanıldığında ilk olarak burnun içerisindeki virüslere tutunarak virüsü hapseder.

Sonrasında burun içerisindeki ph miktarını düşürerek virüsün vücut içerisinde yayılmasını engeller.

Son olarak da bu virüs ya da mikrobun doğal yolla atılmasını sağlar. Bu da şu şekilde gerçekleşir; burun salgısı artar dışarı doğru atılır veya mideye doğru atılarak virüs yok edilir.

Bu sprey sayesinde soğuk algınlığı semptomlarının başlangıç aşamasında yok edildiği ya da hastalık süresini kısalttığı klinik olarak da gözlenmiştir.

Vicks Sprey Nasıl Kullanılır?

Vicks kullanmadan önce dik konumda oturun ve her bir burun deliğine başınız normal pozisyonda iken sıkın ve sıktıktan sonra aşırı derin bir nefes almadan normal nefes alma şeklide spreyi her bir burun deliğine iki ya da üç kez olacak şekilde sıkın. Spreyi günde dört defa dört saat ara ile kullanın.

2 4
vicks first defence nazal sprey ne i̇şe yarar? 5

Vicks Sprey Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günde dört defadan fazla kullanılmamalı.

Başınız yatay pozisyonda kullanılmamalı,

Tek seferde üs fıstan fazla kullanılmamalı,

Uygulamadan sonra derin nefes alınmamalı.

Vicks Spreyi Kimler Kullanamaz?

 • Burun, göz ve kulak hassasiyeti olan kişilerin kullanımına uygun değildir,
 • Burun kanaması kronik hale gelmiş kişiler için uygun değildir.
 • Kullanım sonrası şiddetli veya her kullanımda tekrar eden ya da durmayan burun kanaması oluşuyor ise ürün kullanılmamalıdır.
 • Alerjik hassasiyeti bulunan kişiler de bu ürünü kullanmamalıdır.
 • 12 yaşından küçük çocukların kullanması için uygun değildir.

First Defence Nazal Sprey Ne Zaman Kullanılmalı?

Bu mucizevi spreyin ne zaman kullanılması gerektiği konusu da çok merak edilen bir diğer konudur. Spreyi;

 • Boğazınızda kuruluk hissettiğinizde,
 • Boğazınızda kaşındı hissettiğinizde,
 • Hastalık belirtisinden kaynaklı hapşırık başladığında,
 • Soğuk algınlığından kaynaklı burun tıkanıklığı hissettiğinizde,
 • Burun akıntısı başladığında,
 • Hasta olma olasılığınızın bulunduğu ortamlara girdiğinizde, örneğin uzun süre soğuk havaya maruz kaldığınız bir günün öncesinde veya sonrasında, hasta kişiler ile temas ettiğiniz günün ardından veya temas edeceğiniz günün öncesinde bu spreyi kullanmanız hastalığı engellemeye yardımcı olacaktır.
 • Hastalık semptomları yok olduktan sonra da iki gün boyunca sprey günde dört defa kullanılmaya devam edilmelidir.

Vicks Sprey Olağan Yan Etkileri Nelerdir?

 • Geçici burun tıkanıklığı,
 • Batma hissi,
 • Burun akıntısı,
 • Baş ağrısı,
 • Boyun ağrısı gibi etkiler bildirilmiştir. Bu etkiler uzun sürer ise ürünü kullanmayı bırakmalısınız.

Her tür ilaç türevi ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Özellikle de alerjik bir bünyeye sahip iseniz mutlaka daha dikkatli davranın.

Orijinal olmayan ve tarihi geçmiş ürünleri kullanmaktan kaçının. Özellikle de kış aylarında bu tip koruyucu ürünler hayat kurtaran ürünler olarak her daim evimizde bulunuyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da oldukça etkili bir ürün olduğunu görüyoruz.

Ancak yine de mutlaka dikkatli kullanmaya özen gösterilmeli. Belirtilen doz ve aralıktan fazla kesinlikle kullanılmamalı. Ürünü kullanır iken kullanım talimatına uyulmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Geçmeyen ve ağır seyreden yan etkiler görülür ise de mutlaka ürünü kullanmayı hemen bırakarak doktorunuza başvurun.

Burada sizlere vicks first defence nazal sprey hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Ana sayfaya dönmek için burayı tıklayarak sağlık, kadın, erkek, moda, yaşam, dekorasyon gibi konulardaki diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu