Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

Ketoral şampuan nedir? Ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Kaç liradır? Gibi ketoral şampuana dair her tür sorunun cevabını sizler için burada derledik.

Ülkemizdeki nüfusun %50’sinde ne yazık ki cilt kuruluğu türevi rahatsızlıklar görülmektedir. Bu oran eminim sizleri şaşırttı. Yalnızca bende var sandığınız bu rahatsızlığın aslında her 10 kişiden 5’inde bulunduğunu bilmek size iyi gelecektir.

Dilerseniz şimdi bu şampuan ile ilgili tüm soruları cevaplayalım.

Ketoral Şampuan Nedir?

Ketoralli şampuan nedir sorusu ilk olarak yanıtlanması gereken sorudur. Bu şampuan medikal bir şampuan türüdür. Yalnızca eczanelerde satılır. Çünkü ilaç niteliği taşıdığı için doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez. Reçete ile satılır.

Ketoral Şampuan Fiyat Nedir?

Ketoral şampuan fiyatı 2022 yılında 40 liradır.

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

Ketoralli şampuan; saçlı ve saçsız deride oluşan kaşıntı, kızarıklık, döküntü gibi mantar enfeksiyonunun neden olduğu rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.

Bazı kimselerde saçlı deride, bazı kimselerde ise yağlı deride oluşabilen bu tip mantarlar genellikle kulak arkasında kuruluk döküntü, dirseklerde, boyunda, bacaklarda görülür. Bunun dışında saç diplerinde de beyaz veya sarı döküntü şeklinde görülebilir.

ketoral
ketoral egzama

Bu döküntülere kızarıklı ve kaşıntı da eşlik eder. Döküntünün rengi kırmızı, kahverengi, sarı, beyaz veya pembe olabilir. Bu tip rahatsızların giderilmesi için ketoral şampuan reçete edilir.

Ketoral Şampuan Ne İçin Kullanılır?

Ketoral şampuan; deride oluşan pityriasis versicolor, seboreik dermatit, piyriasis capitis isimli mantarların tedavisinde kullanılır.

Ketoralli şampuan; yukarıda da belirttiğim üzere ciltte oluşan kaşıntılı ve döküntülü mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. İlaç türevinde olduğu için kullanırken mutlaka dikkatli olmak ve dr tavsiyesi ile kullanmak gerekir.

Kişinin sosyal hayatını da son derece olumsuz etkileyen cilt ve deri hastalıkları başlangıçta tedavi edilmez ise kalıcı ve kronik hale gelebilir. Bu yüzden bu tip rahatsızlıkları fark ettiğiniz anda uzman bir hekime görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Deri hastalıkları kişiyi hem görüntü olarak rahatsız eder hem de kaşıntı ve aşırı kuruluk hissinden dolayı rahatsızlık oluşturur.

Çocukluk ve bebeklik çağında da çokça rastlanan bu tip rahatsızlıklar genellikle belli bir yaştan sonra yok olsa da tedavi edilmezse kalıcı hale gelebilir.

Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?

Şampuanı hastalıklı bölge için kullanırken; saçlarınızı veya derinizi iyice ıslattıktan sonra şampuanı hastalıklı bölgeye uygulayın ve 3 dakikadan az 5 dakikadan fazla olmayacak süre bekletin ardından bol su ile iyice durulayın. Saçlarınız çok uzun ise ilk önce saçlarınızı normalde kullandığınız şampuanınız ile yıkayın ardından ketoral şampuanı uygulayın.

Gözünüze veya ağzınıza şampuanın kaçması durumunda bol soğuk su ile durulayın.

ketoral şampuan kullanimi
ketoral şampuan kullanımı

Ketoral Şampuan Kullanım Süresi ve Miktarı

Eğer döküntülü, kuruluk bulunan ve kabuklanan cilt için kullanacak iseniz;

  • Haftada 2 kez şampuan gerekli bölgeye uygulanır, diğer zamanlarda normalde kullandığınız şampuanınız ile saçlarınızı yıkamaya devam edebilirsiniz.
  • En az 2 hafta olmaz üzere 4 haftaya kadar 3 veya 4 gün olmaz üzere şampuan kullanımı devam etmelidir.
  • Ardından tedavi edilen bölge için tedavinin kalıcı olması ve mantarın geri dönmemesi için ortalama 2 haftada 1 defa şampuanı kullanmaya devam etmek gerekir.
  • Aksi doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece şampuanı daha sık aralıklarla kullanmamalısınız.

Ketoralli şampuanı derinizde oluşan beyaz ve kahverengi lekeler için kullanacak iseniz;

ketoral sampuan nasil kullanilir
ketoralli şampuanın doğru kullanımı nasıl olmalıdır
  • Şampuanı direkt olarak lekeli bölgeye sürerek günde bir defa ve 5 gün boyunca her gün olmak üzere kullanın.
  • Güneşe çıktığınızda lekelerinizde artma gözlemlediyseniz güneşe çıkmadan evvel günde bir defa 3 gün arka arkaya şampuanı lekeler üzerine uygulamanız gerekir.
  • Doktorunuz aksi bir tavsiye vermediği müddetçe daha fazla kullanmanız önerilmez.

Ketoral Şampuan İçinde Ne Var?

Ketoralli şampuan içeriğinde; ketokonazol, eritrosin, biopure isimli maddeler bulunur. Şampuan ile birlikte düzenli kullandığınız bir losyon veya başka bir ürün bulunuyor ise mutlaka doktorunuza danışarak kullanınız.

Bilindiği üzere bazı etken maddelerin bir araya gelmesi istenmeyen tepkimelere sebep olabilir.

Ketoral Şampuan Reçetesiz Satılır Mı?

Hayır reçetesiz satılmaz dermotolog tarafından reçete edilen bir medikal şampuandır.

Ketoral Şampuan Kepek

Ketoralli şampuan kepeğe iyi gelir mi sorusu da çokça merak edilen sorular arasında yer alıyor. Kepek de bir tür saç derisi hastalığından kaynaklandığı için tedavi edilen saç derisinde kepek oluşumu da engellenmiş olur. Dolayısı ile bu şampuan kepeğe iyi gelen bir şampuan türüdür.

kepege karsi sampuan
ketoral şampuan kepeğe iyi geliyor mu

Ketoral Şampuan Saç Uzatır Mı?

Sağlıklı olan saç normal seyrinde uzamaya devam eder. Eğer saçlarınız uzamıyor ise genetik faktörlerde etkili olsa da saçınızın sağlıklı olmamasından kaynaklı da olabilir. Mantar enfeksiyonları saçın uzamasını engelleyen türde etkiler gösterebilir. Bu yüzden bu şampuan ile tedavi ettiğiniz saçlarınız sağlığına kavuşarak uzamaya devam edecektir.

Ketoral Şampuan Saç Dökülmesini Engeller Mi?

Saç dökülmesinin ilk sebebi yaş faktörüdür. Eğer yaştan kaynaklı bir dökülme yaşamıyor iseniz diğer sebepler; genetik faktörler, mantar, saç boyaları, yanlış şampuan seçimi gibi nedenlerden kaynaklıdır.

Saç dökülme nedeniniz mantar enfeksiyonu ise ki bazı mantar enfeksiyonları saç dökülmesine neden olacaktır. Bunu tedavi ettiğiniz taktirde durdurulacaktır. Ketoralli şampuan da bu açıdan saç dökülmesini durdurur.

saç dökülmesine karşi şampuan
saç dökülmesi ile nasıl mücadele edilir, saç dökülmesine iyi gelen şampuan

Saç; kişi için en önemli organlardan biridir. Hem kadınlar hem de erkekler için saç karakteri ve kişiliği yansıtan en önemli ayrıntıdır. Bu yüzden saçlarımıza iyi bakmak hayatımızın rutinine almamız gereken bir uygulama olmalıdır. Dilerseniz buradan evde basit malzemeler ile uygulayabileceğiniz saç bakım maskelerini inceleyebilirsiniz. Bu tip maskeler saçlarınızda mantar var ise kullanmamanız gereken maskelerdir. Ancak boyadan ve fönden yıpranan saçlarınızı toparlamak için oldukça etkili maskeleri buradan bulabilir. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
3
+1
5
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu