Kısa Saç Modelleri 2021

Kadın kısa saç modelleri her yıl olduğu gibi bu yıl da iddiayı seven kadınların ilk tercihi oluyor. Her yüz tipine gitmediği düşünülse de aslında doğru modeli bulduğunuzda kesinlikle bu algıyı değiştirebilirsiniz.

Kısa saç modelleri modasına baktığımızda bu sezon özellikle ensenin komple açık olduğu ancak ön kısımların daha uzun bırakıldığı modellerin öne çıktığını görüyoruz. Kısa saç modelleri özellikle kemikli yüz tiplerinde ve uzun yüz tiplerinde çok daha iddialı ve modern bir görüntü sağlıyor demek yanlış olmaz.

Dilerseniz şimdi en moda ve en trend kısa saç modellerini inceleyelim.

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Kesimi

kisa dalgali sac kesimi
Dalgalı kısa saç kesim modeli

Dalgalı saçlar aslında en kolay saçlardır. Hemen hemen her modelde oldukça şık görünüm yakalamak daha kolaydır. Dalgalı olduğu için kolayca hacimlenir ve kolayca da düzleştirilebilir. Ayrıca dalgalı saç tipi kısa saç modelinde de en kullanışlı modeldir. Köpük yardımı ile dalgalı saçlarınızı kısa modelde kolayca şekillendirebilirsiniz.

Genç Gösteren Kısa Saç Kesim Modeli

genc gosteren kisa sac kesim modeli
Genç gösteren kısa saç modeli

Kadınların çoğu uzun saçı tercih etse de aslında kısa modeller daha dinç ve daha dinamik bir görüntü yakalamaya yardımcı olur. Bu yüzden de genç görünmek istiyor iseniz kısa bir model tercih etmekte fayda var. Doğru tip bir renklendirme de yaşınızı olduğundan daha küçük göstermeye kesinlikle yardımcı olacaktır.

Modern Kısa Saç Modelleri

modern kisa sac kesim modelleri
modern kısa saç kesimi

Modern kısa kesim modellerinde özellikle asimetrik kesim kısa saç kesim modelleri dikkati çekiyor. Tek tarafın uzun veya arkanın kısa diğer tarafların çok daha uzun bırakıldığı modeller daha modern bir görüntü yakalamak için ideal kesim türleri. Görselde de gördüğünüz gibi bir saç modelini siz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu tip bir modeli şekillendirmek de son derece kolaydır.

Kısa Saç Modelleri Kolay

renkli kisa sac kesimi
kısa saç modelleri kolay

Zor ve inatçı bir saçınız var ise yani; kalın telli ve şekil tutmayan bir saça sahip iseniz görseldeki gibi bir modeli tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tip bir kesim özel bir çaba sarf etmeden şekilli halde kullanabileceğiniz bir modeldir. Aynı zamanda bu tip modelleri tercih eder iken saç yapınızı da dikkat almak önemlidir. Çok hızlı uzayan saçlara sahip iseniz kısa saç modelinizi korumak için ortalama her ay kuaförünüzü ziyaret ederek şeklini uzun süre koruyabilirsiniz.

Arkası Kısa Önü Uzun Kısa Saç

kadin sac kesimi kisa
Arkası kısa önü uzun kısa saç modelleri

Bu saç modeli son yılların en çok tercih edilen saç modeli. Özellikle de yaz aylarında son derece kullanışlı olması çok tercih edilmesinin ilk sıradaki sebebi diyebiliriz. Yazın ensenin açık olması ve sırt dekolteli kıyafetlerin de daha çok kullanılması bu saç modelini ön plana çıkarıyor. Ayrıca bu saç modelinin avantajı boynunuzu olduğundan daha uzun göstererek yüzünüzü de ince ve uzun gösterme özelliğine sahip.

Kısa Saç Modelleri Lob Kesim

lob kesim
lob kesim kısa saç modelleri

Lob kesim modeli son derece modern bir kesim modelidir. Özellikle ön kısmın uzun bırakılması yüzü tamamen açmadığı için daha gizemli bir hava oluşturuyor. Kadınların 2021’de en çok tercih ettiği saç modeli lob kesim diyebiliriz. Ayrıca hem dalgalı hem de düz saçlarda son derece şık bir görüntü yakalayabilmenin mümkün olmasından dolayı da her tip saça uygulanabiliyor. Lob kesim gibi daha uzun modelleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç Modeli

kivircik kisa sac kesimi
kıvırcık saçlar için kısa saç modelleri

Kıvırcık saçlı hanımlar ne yazık ki her tür kesim modelini saçlarına uygulayamıyorlar. Çünkü özellikle de aşırı kıvırcık saç tipleri inatçı yapılarından dolayı kolay şekil almıyor. Ancak kısa modellerin bazılarını kıvırcık saçlar da kullanabiliyor. Görselde de gördüğünü model hem marjinal hem de son derece modern şık bir saç modelidir.

Kâküllü Kısa Saç Modeli

Kaküller dönem dönem moda olup dönem dönem demode olmaktadır. 2021 modasında kakülleri çok fazla görmediğimiz bir gerçek. Ancak bazı hanımlar kakülden vazgeçemiyorlar. Bu tip kakül seven hanımlar için görseldeki gibi bir model oldukça uygun olacaktır. Hem modern hem de kakülün bir arada bulunduğu nadir modellerden biri diyebiliriz.

Farklı Kısa Saç Modeli

kadin kisa sac kesim sekli
farklı kısa saç modelleri

Farklı modellerden hoşlanan kadınlar için görselde de gördüğünüz üzere ensenin kazındığı modeller ilk tercih olabilir. Özellikle de farklı renklendirmeler ile tarzınızı sıradışı bir hale getirebilirsiniz. Bu tip bir modelde tepeler ve ön kısımlar bir miktar daha uzun bırakıldığı için dilerseniz kabarık dilerseniz de düz fönlü şekilde kullanabilirsiniz.

kadin kisa model sac kesimi
kahküllü kısa saç modelleri

İnce Telli Saçlar için Kısa Kesim Modeli

kisa sac kesimi
ince telli saçlar için kısa saç modelleri

İnce telli saçlar için kısa kesim tiplerine baktığımızda oldukça kısa olan modellerin daha uygun olduğunu görüyoruz. Görselde de gördüğünüz üzere bu kısalıktaki bir kesim modeli ince telli saçlar için ideal olacaktır.

Yuvarlak Yüz için Kısa Saç Kesim Modeli

kadin kisa sac kesim modelleri
yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri

Yuvarlak yüzlü hanımların saç kesiminde şüphesiz daha dikkatli olması lazım. Öyle ki yanlış tercihler yüzünüzü olduğunuzdan daha iri ve daha yaşlı gösterebilir. Bu yüzden saç kesiminiz ile yüzünüzü uzatmaya dikkat etmelisiniz. Görselde gördüğünüz saç modelleri hem yuvarlak hem de uzun yüzlü hanımların kullanabileceği tipteki kısa kesim örneklerindendir.

Kısa Saç Modelleri Uzun Yüz

kisa sac kesim sekli
uzun yüzlü hanımlar için kısa kesim modeli

Kısa kesim saç modellerinde en şanslı grup uzun yüzlü hanımlardır. Ancak bu hanımlarda da yanlış tercihler yüzü daha da uzatarak nahoş bir görüntüye neden olabilir. Bu görüntü de sizi muhtemelen mutsuz edecektir. Görseldeki gibi bir kısa saç modelleri yüzünüzü daha güzel gösterecektir.

Bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu