Orta Boy Saç Kesimi Modelleri 2021

Orta boy saç kesimi kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç kesim modellerindendir. Bazı yıllar uzun saç bazı yıllar ise kısa saç moda olsa da orta boy saç kesimi hemen hemen her dönemin modasıdır.

Orta boy saç modelleri tarz olarak her tip saça uygun olduğundan ve hem bağlanarak hem açık kullanıma da uygun olduğundan son derece kullanışlıdır.

Genellikle bağlanabilecek uzunlukta olan saç kesim tipine orta boy saç kesimi diyoruz. Orta boy saç kesim modeli özellikle de son dönemlerin furyası omre saç modelinde çok tercih edilen ve uygun duran bir kesim türü.

Bunun dışında hem spor hem resmi ve klasik giyime de uyum sağlayabilecek bir boy olduğundan da tercih sebebi oluyor.

Çok uzun saçtan kısa saça geçmek için de çoğunlukla ilk adım olarak orta boy saç kesimi kullanılıyor. Bir anda marjinal değişiklikten hoşlanmayan kadınlar orta boydan kısa saça geçerek kendilerini daha iyi hissediyor.

Dilerseniz 2021’in modası orta boy saç kesim örneklerini birlikte ineleyelim.

Orta Boy Saç Kesimi Modelleri

1.Dalgalı Saçlar için Orta Boy Saç Kesimi

dalgali saclar icin orta boy sac kesimi
dalgalı saçlar için orta boy saç kesim

Dalgalı saçlara hemen hemen her tip saç kesimi uygulanabiliyor. Orta boy saç kesim modeli de dalgalı saçlarda son derece ferah ve dinamik bir görüntü sağlıyor. Orta boy saç kesimi dalgalı saçlar için aynı zamanda şekillendirme açısından da çok avantajlı bir saç tipidir.

2. Düz Saçlar İçin Orta Boy Saç Kesim, Küt Kesim

duz orta boy sac kesimi
düz saçlar için orta boy saç kesim modeli

Düz saçlar için kısa kesim çok tercih edilmiyor. Zira çok düz ve inatçı saçlar uzun süre şekil tutmadığı için uzun ya da orta boy kesim düz saçlar için en ideal saç kesim modeli. Düz saçlarda ayrıca hacim sorunu da çok fazla olduğu için çok katlı orta boy kesim daha hacimli durmasını sağlayabileceği gibi görselde de gördüğünüz gibi katsız sade bir model de kullanabilirsiniz. Küt kesim olarak da bu kesimi kuaförünüzden isteyebilirsiniz.

3. Orta Yaş kadınlar için Orta Boy Saç Kesimi

kadin orta boy sac kesim modeli
orta yaş için saç kesim modeli

Orta yaş hanımların da çoğunlukla tercih ettiği saç kesimi kısa model olsa da orta boy da ikinci sırada çok tercih edilenler arasındadır. Omuz üstü orta boy kesimler orta yaş hanımlar tarafından çok tercih edilse de tabi ki genç hanımlar için de bu boy rahatlıkla uyarlanabilir.

4. Hacimli Gösteren Orta Boy Saç Kesimi

hacimli gosteren orta boy sac kesim modeli
hacimli gösteren orta boy kesim

Hacimli görünen saç bir çok hanım için ne yazık ki büyük bir sorun. Eğer saçlarınız az ise veya çok olmasına rağmen sönük ve hacimsiz görünüyor ise bunu saç kesiminizle de kamufle edebilirsiniz. Aynı zamanda şekillendiriciler ile destekleyeceğiniz saçınızı olduğunuzdan daha hacimli gösterebilirsiniz.

5. İnce Telli Saçlar için Orta Boy Saç Kesimi

orta boy duz sac kesimi
ince telli saçlar için orta boy kesim

İnce telli saçlarda da genellikle hacim sorunu vardır. Bu hacim sorunu saç miktarından kaynaklanmamakla birlikte tamamen yapısaldır. Özellikle yuvarlak yüzlü ve ince telli saçlara sahip iseniz saçlarınız için mutlaka bir hacim etkisi gerekir. Bazen postiş çıt çıt gibi ürünlerden faydalanılsa da saç kesim türü de saçın hacim görünümünü etkiler.

6. Omuz Hizasında Orta Boy Saç Kesimi

kadinlar icin orta boy sac kesimi
sarı saç için orta boy kesim

Orta boy saç kesim türü her tür renkte kullanılan bir boy olsa da en çok sarı saçlı hanımların tercihi diyebiliriz. Görselde de gördüğünüz üzere küllü sarılan orta boyda son derece genç ve dinamik bir görüntü sağlıyor.

7. Trend Orta Boy Saç Kesimi

orta boy sac kesimleri
uzun yüzlü kadınlar için orta boy saç kesim modeli

Orta boy saç uzun yüzlü hanımlar için de bir tercih türüdür. Uzun yüzlü hanımların önde uzun düz bir kesim kesim ve yine arkada hareket ile destekleyerek kemikli yüze sahip hanımlar daha çok yüz hatlarını ortaya çıkarmak için bu tür kesimleri tercih edebilir.

Yılın trendi kemikli yüzler olduğu için de tren saç kesim modeli şüphesiz görselde gördüğünüz kesim modeli oluyor.

8. Katlı Orta Boy Saç Kesimi

orta boy sac kesim modeli
uzun orta boy saç kesimi

Uzun orta boy saç kesimi de çok tercih edilen saç kesim modelleri arasındadır. Bu saç kesimi genellikle maşa ile dalgalandırılarak çokça kullanılıyor. Aynı zamanda kendinden dalgalı saç yapılarında da son derece şık duruyor.

9. Kıvırcık Saçlar için Orta Boy Kesim

orta boy sac kesimi
kıvırcık saçlar için orta boy saç kesimi

Kıvırcık saç modeli aslında en zor saç gibi görünse de sanılanın aksine çok avantajlı bir modeldir. Dilediğinizde maşa yardımıyla düz dilediğinizde yine kıvırcık olarak tercih edebilirsiniz. Orta boy saç kesimlerinde de sizi son derece dinamik gösterecek modelleri rahatlıkla kıvırcık saçlarınızda uygulayabilirsiniz.

10. Orta Boy Saç Şekillendirme

orta boy sac sekillendirme
orta boy saç şekillendirme

Orta boy saç modelinizi şekillendirmek için çoğu zaman ihtiyacınız olan elleriniz ve bir saç köpüğüdür. Ancak daha inatçı saçlara sahip iseniz maşa yardımı ile de hafif dalga verebilirsiniz ve yine saç köpüğü ile doğallaştırarak sabitleyebilirsiniz.

11. Orta Boy Saç Örgü

orta boy sac orgusu
orta boy saç örgüsü

Orta boy saçlarda farklılıklar için örgüyü de tercih edebilirsiniz. Özel günlerde veya canınız değişiklik yapmak istediğinde görseldeki gibi bir örgüyü rahatlıkla siz de uygulayabilirsiniz.

12. Orta Boy Saç Toplama Modelleri

orta boy sac toplama
orta boy saçlar için toplama modelleri

Orta boy saç kesimleri için farklı ortamlara göre farklı toplama tekniklerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda modeli seçerken yüz tipinize de uygun olmasına dikkat etmek gerekir. Yukarıda dört farklı orta boy toplama tekniği görüyorsunuz. Bunlardan dilediğinizi siz de uygulayabilirsiniz.

Ayrıca diğer trend önerileri için burayı inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu