Yüzü Dolgun Gösteren Saç Modelleri

Yüzü dolgun gösteren saç modelleri nelerdir konusu özellikle yüzünün çok zayıf veya yüzünün çok uzun ve sivri olduğunu düşünen kişiler için önemli bir konudur.

Fazla sivri yüz hatlarına sahip ve çok zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler yüzünün fazla sert ve ciddi görünmesinden rahatsızdır. Aynı zamanda orta yaş üstü zayıf yüzlü kadınlarda bu yüz zayıflığı kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur bu yüzden de yüzü daha dolgun ve yüz hatlarını daha yuvarlak göstermek ihtiyacı doğar.

Genç görünme taktikleri olarak ya da yüzü daha sempatik göstermek taktikleri olarak yüzünüzün hatlarını yumuşatmak için doğru saç modelini seçmek önemlidir. Peki bu saç modelleri nelerdir şimdi birlikte bunları ele alalım.

Yüzü Dolgun Gösteren Saç Kesim Modelleri

Öncelikle eğer saçlarınız çok düz ve çok sönük ya da çok seyrek ise bu yüzünüzü çok daha zayıf gösterecektir. Bu noktada saçlarınızı dolgun gösteremeyen düz kesimlerden uzak durmalısınız. Perma yaptırmak bu tip saçlarda en etkili ve kesin çözüm olabilir öte yandan katlı kesimler ve şekillendirici ile hareketlendirerek kullanım sağlayacak modeller sizin için uygun olacaktır.

1 1
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 8

Aynı zamanda perçem ve kahkül kullanımı da yüzünüzü çok daha dolgun gösterecek tüyolardan bir tanesidir. Saç modelinizi seçerken o modeli düzgün şekillendirmek de önemlidir. Fazla düz ve sönük saçlarda kahkül ve perçem kullanacak iseniz saçlarınızı özellikle de ön kısmını her gün şekillendirmeniz gerektiğiniz unutmamalısınız.

5
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 9

Sönük saçların bir diğer çözümü de kısa modelleri tercih etmektir. Uzun saç kesim modelleri sizin için daha sönük saçlar anlamına gelecektir. Saçlar uzun oldukça çok daha fazla aşağı çekilerek dolgunluğunu yok edecektir.

6
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 10

Bob kesim saç modelleri ya da önü uzun arkası kısa saç modelleri de tercih edilebilir. Ancak bu modeli tercih edecek iseniz dalgalı saça sahip olmalı ya da sürekli dalgalandırarak kullanmalısınız. Aksi taktirde ön kısım yine yüzünüzü fazla zayıf gösterecektir.

Öte yandan çok koyu renk kullanımı da yüzünüzü tamamen ortaya çıkaracağı için daha sert bir ifadeye neden olabilir. Bu durumda koyu saçlara sahip iseniz ışıltı ile saçınızı yumuşatabilir ya da bir kaç ton açtırabilirsiniz. Bu sayede daha yumuşak bir yüz ifadesi yakalamış olacaksınız.

Yüzü Dolgun Gösteren Saç Şekillendirme Yöntemleri

Yüzü dolgun gösteren saç kesim modelleri yanında yüzü dolgun gösteren saç şekillendirme yöntemleri de öne çıkıyor.

3
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 11

Yukarıda da belirttiğim üzere saçlarınızı dümdüz kullanmamalısınız. Dalgalar, doğal görünümler, karıştırılmış saçlar, kıvırcık saçlar kesinlikle yüz ifadesini yumuşatan, yüzü dolgun gösteren, kişiye sempatik ifade sağlarken aynı zamanda daha genç ve dinamik bir görünüm sağlayan yöntemlerdir.

Eğer her gün saçlarım ile uğraşamam saçlarım da dümdüz diyor iseniz su dalgası ve perma yaptırarak uzunca süre saçlarınızı dalgalı ya da kıvırcık kullanabilirsiniz.

7
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 12

Saçları dalgalandırmak için kullanılan diğer geçici yöntemleri deneyerek öncesinde bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Saçlarınızın özellikle ön ve tepe kısmının mutlaka dolgun görünmesi gerekir. Bu noktada krepe uygulayabilirsiniz. Ya da saçlarınızın tepesine ve diplerine saç spreyi kullanarak daha dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz.

4
yüzü dolgun gösteren saç modelleri 13

Kadınlar için saçları ne kadar güzelse o kadar güzelim algısı su götürmez bir gerçektir. Bu yüzden aslında sizi mutsuz eden her fiziksel özelliğin çözümü saçlarınızı güzel hissedeceğiniz hale getirerek çözebilirsiniz.

Yüz dolgunlaştırmak için elbette bir çok farklı estetik yöntemi bulunuyor. Ancak bu yöntemlerden öne bu tarz göz illüzyonları ile de hafif yönlü problemleri halledebilmek mümkün.

Yüzü dolgun gösteren saç olduğu gibi aynı zamanda yüzü zayıf gösteren saç da bulunur. Bu noktada aslında siz farkında olmadan yanlış saç modelini kullanıyor olabilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz yüz görünümüne göre de doğru saç kesim tekniği ve doğru saç şekillendirme yöntemini kullanmanız yeterli olacaktır.

Burada sizlere yüzü dolgun gösteren saç hakkında bilgi verdim. Hem kesim teknikleri hem de şekillendirme teknikleri hakkında bilgi verdiğim bu yazı umarım faydalı olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bizi instagramdan takip etmek için burayı ana sayfaya dönerek daha fazla moda, kadın, dekorasyon, erkek moda, sağlık ve yaşam hakkında bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu