Örgü Kaynak Nedir, Nasıl Yapılır?

Örgü kaynak son dönemde öne çıkan saç uzatma ve saç çoğaltma yöntemlerinden bir tanesidir. Örgü kaynak bildiğimiz klasik kaynaklar yapma yöntemlerinden farklı ve bu yönteme bir alternatiftir.

Burada örgü kaynak nedir, nasıl yapılır, diğer kaynaktan farkı nedir, örgü kaynak fiyatı nedir, örgü kaynak saça zarar verir mi konularını açıklayacağım.

Eğer siz de kaynak yaptırmak istiyor iseniz ve hangi kaynak türünü tercih edeceğiniz konusunda kararsız iseniz bu yazı size oldukça faydalı olacaktır.

Örgü Kaynak Nedir?

Örgü saç kaynağı; boncuk, silikon veya çeşitli kimyasallar kullanılmadan ve saça minimum zarar vermek amaçlanarak saçı örme ve dikme tekniği ile uygulanan bir saç uzatma ve yoğunlaştırma yöntemidir.

Bu yöntemde saç dibine sıkıca örgü yapılır ve bu örgüye kaynak için kullanılacak saçlar özel bir teknik ile dikilir. Böylece saçlarınız klasik kaynak yönteminden çok daha az zarar görür ve dilediğiniz saç modeline de kavuşmuş olursunuz.

Yukarıdaki videoda kısaca örgü kaynak görüntüsünü görebilirsiniz. Bu videoda aynı zamanda temel hatları ile mikro kaynak ve örgü kaynak arasında ne gibi farklar vardır hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. Bu sayede bu saç kaynağı türünü kullanmak hakkında bir düşünceniz var ise bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Örgü Kaynak ve Mikro Kaynak Farkı Nedir?

Mikro kaynak da oldukça zararsız kaynak yöntemlerinden bir tanesidir. Bunun dışında boncuk kaynak ve silikon kaynak ve bant kaynak gibi bir takım farklı kaynak yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bir çoğu oldukça zararlı yöntemlerdir. Her ne kadar bir çok saç uzmanı bunu kişilerle paylaşmasa da boncuk kaynak ve silikon kaynak zamanla saçların daha da azalmasına ve kökünden kopmasına neden olur.

Bu sorun özellikle de uzun zaman kullanım sonrası ortaya çıkmaktadır. Saça uygulanan boncuk ve silikonlar tutundukları saçlara zarar vererek saçları koparmaktadır. Bu yüzdende zamanla farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi mikro kaynak bir diğeri ise örgü kaynaktır. Örgü kaynak bu yöntemlerin en zararsızıdır.

1
örgü kaynak nedir, nasıl yapılır? 4

Yukarıda saç kaynağı uygulaması ile birlikte nasıl bir değişim gerçekleştiğini net bir şekilde görmektesiniz. Bu değişim ile birlikte saçlar hem uzamış hem de çoğalmış görünüyor.

Örgü Kaynak Avantajları Nelerdir?

Örgü saç kaynağının en önemli avantajı saça kimyasal uygulanmaması ve saçın kopma olasılığının minimum düzeyde olmasıdır.

Aynı zamanda diğer kaynak yöntemlerinde olduğu gibi uzamayan saçların uzun görünmesine ve seyrek saçların da daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Örgü Saç Kaynağı Dezavantajları Nelerdir?

Örgü saç kaynağının en önemli dezavantajı şüphesiz örgülü kısmın görünme ihtimalinin olmasıdır. Her ne kadar bu görüntü kötü bir görüntü olmasa da saçlarınızı toplamak sureti ile kullanacağınız saç şekillerinin her biri bu görüntüyü saklamayı sağlamayacaktır.

Bu kaynak türünün en büyük sıkıntısı ise her yerde uygulanmamasıdır. Bu konuda uzman bulmak oldukça zor bir işlemdir. Aynı zamanda bakımlarını ihmal etme lüksünüz bulunmuyor. Kimyasal kullanılmadığı için saçın ve örgülerin gevşeme durumu sıkı takip edilmelidir.

2 1
örgü kaynak nedir, nasıl yapılır? 5

Yukarıdaki görsel kaynak uygulamasının bir diğer kullanım alanını gösteren bir şekle sahip. Belli bölgelerden seyrelerek yıpranan bu saç kaynak uygulaması ile oldukça sağlıklı bir hale getirilmiş. Özellikle de sık olarak boyanan saçlar bu sorunlara maruz kalır..

Örgü saç kaynağı kullanılır iken saçlarınıza normalden nazik davranmak ve örgülü kısmı gevşetmemek gerekir.

Günümüzde kısa saça ve seyrek saça çözüm olarak üretilen bir çok farklı yöntem bulunuyor. Geçmişte bu durum peruk ile çözülür iken artık çok daha kalıcı ve çok daha gerçekçi yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerinde başında da elbette kaynaklar bulunuyor. Kaynak işlemi günümüzde kadınlar tarafından en çok kullanılan saç uzatma ve saç yoğunlaştırma yöntemidir. Bu yüzden de günden güne geliştirilen ve yeni teknikler geliştirilen bir alan haline gelmiştir.

Doğala dönüşün ve kimyasalların günümüzde önemli hale geldiği bilinmektedir. Bu yüzden de her tür uygulamada doğallık ile birlikte minimum kimyasal gerektiren yöntemler geliştiriliyor.

Burada sizlere örgü kaynak hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi instagramdan takip etmek için burayı ana sayfaya dönmek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu