Mini Etek Modelleri ve Kombinleri

Mini etek hem yazın hem kışın kullandığımız bir alt grup giyisisidir. Burada sizlerle mini etek modelleri, mini etek kombinleri, mini etek üstüne ne giyilir, mini etek altına ne giyilir, siyah mini etek nasıl kombinlenir gibi sorularını cevaplayacağım.

Mini boy etek hem yazın hem de kışın giyilir ancak aynı mini eteği hem yaz hem de kış aylarında kullanmamız mümkün olmuyor. Mini boy eteğinizin kumaş ve desen faktörü mini eteğin hangi mevsime ait olduğunu belirleyen ana faktördür.

Bunun yanında bazı mini boy etekleri çorapla kullanabilir iken bazı mini etekleri çorap ile kullanmamız kötü bir görüntüye sebep olabiliyor. Özellikle kış aylarında siyah muz çoraplar mini boy etekler ile çok tercih edilen ürünlerden oluyor.

Mini Etek Modelleri

Önceklikle sizlerle mini olan etek modellerinden bahsetmek istiyorum. Modelli doğru tanıdığımız zaman kombinlemek her daim daha kolay olacaktır.

Yazlık Siyah Mini Boy Etek

asimetrik mini etek
yazlık siyah mini boy etek

Burada özellikle 2021-2022 modasının öne çıkan bir yaz etek modelini görüyorsunuz. Bu tip kiloş kesim ve asimetrik tarz etekler bu sezon son derece moda. Bu tip etekleri basen problemi olan hanımlar rahatlıkla tercih edebilir. Çünkü basenlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Aynı zamanda bu tip eteklerde kombin için tek ihtiyacınız olan dilediğiniz renk bir crop veya t-sihr ve sandalet ya da terliktir.

Pileli Mini Boy Etek

pileli mini etek kombini
pileli mini boy etek

Daha önce pileli etek modellerini sizlerle uzun uzun paylaşmıştım dilerseniz inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu etekleri hem yazın hem de kışın ya da bahar aylarında kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi kot ceketler bu tip eteklere en çok yakışan üst grup arasıdadır. Kot ceketin sert kumaşı ile pileli mini boy eteğin yumuşak kumaşındaki zıtlıkların uyumu son derece şık bir görüntü yakalamanızı sağlar.

Fırfırlı Mini Boy Etek

firfirli mini etek
fırfırlı mini boy etek

Burada da özellikle tatil bölgelerinde ve plajlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz tarzda şık bir yazlık mini boy etek görüyorsunuz. Bu tip minik çiçekli etekler de yine son dönem etek ve şort modasında öne çıkan modellerden oluyor. Bu tip etekleri genellikle beyaz ile kombinleyebilirsiniz. Ya da az desenli farklı renk üst gruplar da kullanabilirsiniz.

Mini Boy Kot Etek

kot mini etek
mini boy kot etek

Burada mini boy etek denince ilk akla gelen etek grubunu görüyorsunuz. Bu etekler hem yazın hem de kışın kullanılan eteklerdir. Kot kumaşı her mevsimin kumaşı olduğu için iki mevsimde de farklı ayakkabı ve üst grup kıyafetler ile kombinleyebilirsiniz.

Ekose Desen Mini Boy Etek

ekose desenli mini etek
ekose desen kışlık mini boy etek

Ekose desen şüphesiz kış ile bütünleşen desenlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Eteklerde; kaz ayağı, ekose, pötikare gibi desendeki eteklerinizi kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tip eteklerde kombin yaparken koyu renkler tercih edebilir altına ise bot veya çizme ile tamamlayabilirsiniz.

Mini Etek Kombinleri

Şimdi de mini etek kombinlemekte zorlanan hanımlar için mükemmel her mevsime uygun kombin örnekleri göreceksiniz. Buradaki kombinleri inceleyerek siz de dilediğiniz kombini kendi kıyafetlerinize uyarlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Dar Mini Boy Etek Kombini

dar mini etek
dar mini boy etek kombini

Burada mini etekte çok tercih edilen dar bir mini boy etek modeli görüyorsunuz. Bu etekleri kombinlerken de yine üzerine bu tip dar kesim crop bluzlar kullanarak son derece şık yaz kombinleri elde edebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız bir kombin ile arkadaş buluşmalarına gidebilirsiniz.

Mini Boy Beyaz Kot Etek Etek Kombini

beyaz kot mini etek
mini boy beyaz kot etek kombini

Burada da yine yaz aylarında çok tercih edilen beyaz kot etek görüyorsunuz. Bu tip beyaz kot etekleri de yalnızca yazın kullanabiliyoruz. Üzerine düşük yaka bir bluz ve altına açık topuklu ayakkabı veya spor ayakkabı ile bi tip etekleri rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Deri Mini Etek Kombini

deri mini etek kombini
deri mini boy etek

Burada iki tip deri mini boy etek kombini görüyorsunuz. Bu tip etekleri de kışın çok tercih ediyoruz. Böyle mini boy deri etekleri kombinlerken siyah ten çorap veya siyah muz çorap tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz uzun dilerseniz de kısa çizme tercih ederek kombininizi yükseltebilirsiniz.

Kaşe Mini Boy Etek Kombini

kase mini etek
kaşe mini boy etek kombini

Kaşe etekler de her zaman kışın kullanabildiğimiz eteklerdendir. Bu tip kaşe mini boy etekleri de bağcıklı botlar ile kombinleyerek kullanabilirsiniz. Ancak kombininizi kullanım alanınıza göre diz altı çizmeler ile de bu tip etekleri tamamlamanız mümkün.

Katlı Mini Etek Kombini

katli mini etek modeli
katlı mini etek kombini

Burada hem yaz hem de bahar aylarında kullanabileceğiniz bir etek modeli görüyorsunuz. Bu tip etekleri kot ceketler veya rahat t-sihtler ile kombinleyebilir ya da dar croplar ile de tamamlayabilirsiniz.

Renkli Katlı Mini Boy Etek

katli mini etek
renkli katlı mini boy etek

Bu tip canlı renkler de genellikle ilkbahar ve yaz aylarında kullanılan etek türlerinden çok canlı ve desenli olan bu tip bir eteği kombinlerken üst grup ve ayakkabı olarak mümkünse fazla renk tercih etmemek daha doğru olacaktır.

Asimetrik Mini Etek Kombini

mini etek altina ne giyilir
asimetrik kesim mini etek kombinleri

Burada renk olarak değil ama model olarak son derece baskın bir etek modeli görüyorsunuz. Bu yüzden bu tip etekleri de siyah gibi bir renkle kombinlemek eteğin şıklığını yok etmeyecek bir renk tercihi uygun olacaktır.

Mini Şifon Etek Kombini

mini etek kombin
şifon etek kombini

Örgü Mini Boy Etek

renkli mini etek
Mini Etek Modelleri ve Kombinleri 18

Mini Etek Üstüne Ne Giyilir?

Mini etek üzerine ne giyilir sorusu tamamen mini boy eteğinizin tarzı ve kumaşı aynı zamanda mevsim ile doğru orantılıdır.

Yaz aylarında; crop, bluz, gömlek, t-shirt ve badi kullanabilirsiniz. Kombininizin üst rengini etek renginize göre belirlemeniz gerekir. Eğer çok renkli bir etek giyecek iseniz az desenli hatta beyaz renk bir üst grup tercih edebilirsiniz. Böylece karmaşadan uzaklaşmış olursunuz.

Kış aylarında; kazak, bluz ve ceket kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eteğinizin desenleri içerisindeki bir rengi ana renk olarak belirleyerek bunu kalan parçalarınızda kullanarak kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda bir çok kombin örneğini de sizlerle paylaştım. Bu resimlerden de kombin konusunda fikir edinebilirsiniz ve üst grubunuzu tercih edebilirsiniz.

Mini Etek Altına Ne Giyilir?

Mini eteğinizin altına spor ayakkabı, stiletto, çizme, sandalet, terlik gibi ayakkabıları kullanabilirsiniz. Bu tamamen kombininizin hangi tarzda olmasını istediğinize göre belirlenecek bir durumdur. Aynı zamanda çorap kullanımı da kış ayları dışında genellikle ten rengi tercih edilebilir.

Çorap tercih etmek istiyor iseniz bu yalnızca dar mini etek modelleri için geçerli olabilir. Diğer özellikle de çiçekli ve kiloş kesim eteklerde çorap kullanımı sizi moda dışı bir görüntüye itecektir.

Siyah Mini Etek Üstüne Ne Giyilir?

Siyah mini etek üstüne ne giyilir sorusu da çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu yüzden bu konuyu da açıklamak isterim. Bu durum da tabiki yazlık ve kışlık olarak değişir. Yaz aylarında; beyaz, siyah, kırmızı, bordo, pembe gibi bir çok renk tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bluz da rahatlıkla kulanılabilir. Eteğinizin tarzı burada belirleyicidir.

siyah mini etek yaz kombini
yazlık siyah mini etek kombini

Kış aylarında ise daha çok kazaklar ve çoraplar ile mini eteklerimizi kombinliyoruz. Burada da bir kış kombin örneği görüyorsunuz. Gri siyah renkte en az rist teşkil eden renklerden bir tanesidir.

siyah mini etek kis kombini
siyah mini etek kış kombini

Bu yazımda sizlerle mini etek hakkında merak edilenleri paylaştım. Görüş ve önerilerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilir bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu