Gömlek Jean Kombinleri

Gömlek jean kombinleri hem kadın hem de erkek modasında büyük yer tutar. Özellikle spor şık kombin denilince akla gelen ilk iki parça olan gömlek ve jean pantolonlardır.

Burada kadın kombinlerinden bahsedeceğim. Gömlek ile jean kombini yapmak istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz ve hangi parçaları tercih etmelisiniz hakkında detaylı bir bilgi vereceğim.

Gömlek Jean Kombinleri Nasıl Yapılır?

Özellikle ilkbahar aylarında gömlekleri daha çok tercih ediyoruz. Uzun kollu gömlekler ilkbahar ve sonbaharın vazgeçilmez parçalarıdır. Bildiğiniz üzere çok sayıda farklı tarza sahip gömlek bulmak mümkün. 2024 gömlek modasına baktığımızda ise oversize, relax fet gömleklerin ön plana çıktığını görüyoruz. Kadın modasında oversize akımı son gaz devam ederken bu akımı en çok gömleklerde sevdik.

5
gömlek jean kombinleri 8

Yukarıda gördüğünüz jean kombini oldukça şık bir kombin türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu kombinde blazer ceket kullanılmış. Beyaz gömlek kullanılarak risk alınmaz iken sarı ceket ve ayakkabı ile kombin sıradanlıktan çıkarılarak tarz sahibi bir hale getirilmiş diyebiliriz. Büyük olarak tercih edilen çanta spor görünümü desteklemiş. Stiletto kullanımı ise elbette şıklığı ve feminenliği öne çıkaran ayrıntılardan.

1 1
gömlek jean kombinleri 9

Burada daha günlük ve çok daha rahat bir gömlek jean kombini görüyoruz. Dar kesim jean üzerine çizgili ve rahat kesim ya da relax fit diye tabir ettiğimiz yapıda bir gömlek kullanılmış. Spor ayakkabı ile tamamlanan kombin yine son derece spor bir çanta ile bütünlük kazanmış.

2
gömlek jean kombinleri 10

Burada oldukça sıradan olan bir gömlek jean kombini görüyoruz. Gömlek jean kombinleri denince ilk akla gelen mavi jean ve beyaz gömlektir. Dolayısı ile burada da bu iki parçanın kullanımını görüyoruz. Ancak ayakkabı olarak bot kullanımı, maxi boy çanta ve kovboy şapka detayları kombini sıradan bir kombin olmaktan çıkarmayı sağlamış.

3
gömlek jean kombinleri 11

Yılın moda parçalarından olan çizgili mavi gömlek görüyoruz. Gömlek jean kombinleri denince beyaz gömlekten sonra aklınıza artık bu gömlekler gelecek. Burada streç jean ile kombinlenen gömlek jean içerisine sokularak tercih edilmiş.

4
gömlek jean kombinleri 12

Oversize gömlekleri içerisine t-shirt, crop gibi parçalar ile ya da atletler ile birlikte sıkça görüyoruz. Bunun dışında braletler ile tek başına da kullanmak mümkündür. Yılın öne çıkan parçalarından olan oversize gömlekler ise en güzel jean pantolonlar ile uyum sağlıyor.

Özellikle günlük şıklık arayan kadınlar için kesinlikle jean pantolon oversize gömlek ile tamamlanmalı. Bu yıl çizgili gömleklerin de ön plana çıktığını görüyoruz. Bebe mavisi ve uçuk mavi tonları ise en sevilen gömlek renk tonları arasında.

6
gömlek jean kombinleri 13

Ayakkabı Seçimi

Gömlek jean kombinleri için ayakkabı tercihi konusunda kafanız karışıyor ise artık abiye kıyafetlerin bile spor ayakkabılar ile kombinlendiğini biliyoruz. Bu anlamda elbette ilk tercihiniz spor ayakkabılar veya bez ayakkabılar olabilir. Ancak daha feminen bir görüntü yakalamak için gömlek jean kombinleri stiletto, topuklu sandalet ile de kombinlenebilir.

Jean Tercihine Göre

Kombinlerinizi yaparken jean konusunu da ele almak gerekir ise dar kesim jeanler oversize gömlekler ile zıtlıkların uyumunu oluşturmaktadır. Aynı zamanda boru paça ve son dönem tekrar moda olan ispanyol paça da oversize gömlekler ile kombinlenebilir.

Gömlek Türüne Göre

Gömlek jean kombinleri yaparken fit kesim gömlekleri de tercih edebilirsiniz. Bu noktada ise ayakkabınızı jean pantolon kesimine ve tarzına göre tercih edebilirsiniz. Eğer jean pantolonunuz dar kesim ise topuklu bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Eğer pantolonunuz geniş kesim ise spor ayakkabı da tercih edebilirsiniz. Son jean pantolonunuz mom jean tarzında ise spor ayakkabı veya topuklu bot şık bir kombin oluşturmanızı sağlayacaktır.

Çanta Seçimi

Çanta konusuna da değinmek gerekir ise özellikle kemer kullanmayı tercih etmiş iseniz çantanız kemer ile aynı renkte kullanılabilir. Büyük ya da küçük çanta seçimi ise genellikle kişinin tarzına göre değişebilir. Bu anlamda boyut size kalmış diyebilirim.

Aynı zamanda şunu da belirtmekte fayda var gömlek jean kombinleri günlük şıklık için daha çok tercih edildiğinden dolayı bu şıklığı desteklemek için kumaş değil deri çantaları tercih etmek yerinde olacaktır.

Deri çantalar her zaman kombini en az iki puan yukarı taşıyan parçalardır. Renk olarak ise açık renkleri ve krem tonları değerlendirmek mümkün.

Burada sizlere gömlek jean kombinleri hakkında bilgi verdim. Bizi instagramdan takip etmek için burayı, ana sayfaya dönmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu