Kadın Kargo Pantolon Kombinleri

Kargo pantolon son dönemin popüler parçalarından olarak karşımıza çıkıyor. Burada kadın kargo pantolon kombinlerini inceleyeceğiz.

Öncelikle kargo pantolon nedir bundan bahsedelim.

Kargo Pantolon: Rahat kesime sahip bol cebi bulunan ve geçmişte İngiliz askerleri tarafından kullanılan arazide kullanım için tasarlanmış bir pantolon türüdür. Zaman içerisinde rahat ve kullanışlı olmasından dolayı günlük hayata da entegre edilmiştir.

kargo pantolon bahar kombini
kadın kargo pantolon

Bildiğiniz üzere 2000’lerin başında da oldukça moda olan kargo pantolonlar tekrar hayatımıza girmeye başladı. Son dönem yüksek bel pantolonlardan eskiye dönüş ile düşük bel pantolonları yeniden görmeye başladık.

Düşük bel pantolonlar ile birlikte kargo pantolonlar da elbette hayatımıza girdi. Kargo pantolon modası hem kadın hem de erkek modasında yerini aldı.

Özellikle rahat olması ve spor tarza sahip olmasından dolayı çok kullanılan parçalardan. Kadın kargo pantolon modası daha bir kaç sene tekrar bizimle olacak gibi görünüyor.

parasut kumas kargo pantolon
kadın kargo pantolon kombinleri 8

Öte yandan hem keten kumaş hem gabardin hem de paraşüt kumaş kargo pantolon modelleri bulmak mümkün.

Yaz aylarında daha çok crop ile kombinlenen pantolonlar kışın da crop kazak ve crop sweatshirtler ile kullanılarak kombinlenebilir.

kargo pantolon crop kombini
kadın kargo pantolon kombinleri 9

Kadın Kargo Pantolon Nasıl Kombinlenmeli?

  • Öncelikle bu tip bol pantolonları daha çok basic parçalar ile kombinlemek doğru olacaktır.
  • Geniş parçalar ile kombinlenen kargo pantolon kişiyi olduğundan daha şişman gösterecek.
  • Kargo pantolon üzerine dar parçalar tercih ederek beli daha ince göstermiş olacaksınız.
  • Crop kullanımı da kargo pantolonlar için yerinde olacaktır.
  • Eğer crop tercih edecek iseniz üst parçayı bol ya da dar seçebilirsiniz, ancak bunun için bel bölgesinin ince olması gerekir.
  • Eğer crop tercih etmek istemiyor iseniz bir diğer alternatif de alttan çıtçıtlı badiler olacaktır. Bu parçalar da tıpkı crop gibi belinizi son derece ince gösterecektir.
  • Kargo pantolon tercih eder iken pantolonun üzerine kadar uzanan t-shirt, kazak gibi parçaları tercih etmemek gerekir.
young woman posing 2000 s fashion style
kadın kargo pantolon kombinleri 10

Kargo Pantolon Hangi Vücut Tipine Yakışır?

Kargo pantolon yapı olarak balon kesim pantolonları andırdığı için şişkin ve bol bir görünüme sahiptir. Dolayısı ile bu da kişiyi olduğundan daha şişman gösterir. Bu yüzden bu tip parçaları zayıf ve uzun boylu kişiler rahatlıkla tercih edebilir. Özellikle de kum saati vücut tipi ve dikdörtgen vücut tipi olan kadınlar bu tip pantolonların içerisinde kusursuz görünecektir.

kargo pantolon kombinleri
kadın kargo pantolon kombinleri 11

Aynı zamanda çok kısa boylu kişilerin de bu tip parçaları tercih etmemesinde fayda var. Bu pantolon tipleri kişiyi olduğundan daha kısa gösteren yapıya sahiptir. Özellikle paça kısmı da büzgülü olan parçaları kısa boylu kadınlar kesinlikle tercih etmemelidir. Kadın kargo pantolon kombin önerilerini bu şekilde derleyebiliriz.

siyah kargo pantolon kombini
kadın kargo pantolon kombinleri 12

Burada sizlere kadın kargo pantolon modelleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir diğer moda konuları için burayı ziyaret edebilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu