İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk buluşmada ne giyilir yada ne giyilmez sorusu hem kadılar hem de erkekler için önemli bir konudur. Ancak biz burada kadınlar ne giymeli ya da ne giymemeli kısmını açıklığa kavuşturacağız.

İlk buluşmada ne giyilir konusu öncelikli olarak gidilecek yere göre değişecektir. Ancak genellikle ilk buluşma; kahve içmek, bir şeyler atıştırmak gibi aktiviteler ile gerçekleşir. Bu durumda çok fazla şık kıyafetler tercih etmemize gerek yoktur.

İlk Buluşma Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Çok fazla şık ve abartılı kıyafetlerden kaçının,
  • Uyumsuz ve baskın renkleri bir arada kullanmamak,
  • Fazla gösterişli ve sıra dışı aynı zamanda da iri takıları tercih etmeyin,
  • Aşırı renkli ve desenli tırnakları tercih etmeyin,
  • Abartılı ve ağır makyajlardan kaçının,
  • Fazla dekolteli kıyafetler tercih etmeyin,
  • Şık ancak sade kıyafetler tercih etmeye dikkat ederken bir noktada mutlaka sıradanlıktan çıkaracak aksesuar veya çantalar tercih edilebilir.
  • Saçlarınızı kesinlikle kendiniz yapmayı tercih edin ya da çok yapılmış bir görüntü oluşturmamasına dikkat edin.
  • İnci gibi zarif takılar kombininize uygun ise tercih etmekten çekinmeyin.
  • Aynı zamanda sizi çok fazla sıkacak veya bir yerlerini sürekli çekiştirmek zorunda kalacağınız kıyafetler yerine kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri tercih edin.

İlk Buluşmada Ne Giyilir Kombin Fikirleri

blazer ile ilk bulusma kombini
ilk buluşmada ne giyilir

Yukarıda ilk buluşma için son derece uygun üç farklı kombin örneği görüyorsunuz. Özellikle spor şık bir kombin arayışında iseniz yukarıdaki gibi jean pantolon ve blazer ceket kombinlerini tercih edebilirsiniz. Bu tip bir kombin yaparken buluşacağınız yere uygun bir ayakkabı tercih etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle açık alan ve çim bir alanda gerçekleşecek bir buluşma ise topuklu ayakkabı yerine düz bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

ilk bulusma spor kombin
ilk buluşma spor kombin

Yukarıda da son derece spor ancak bir o kadar da şık bir ilk buluşma kombini görüyoruz. Mom jean üzerine crop ve oversize bir gömlek tercih edilir iken şık bir çanta ile kombin tamamlanmış. Bu kombinde rahat ancak tarz bir kombin diyebiliriz. Aynı zamanda hem yaz hem de sonbahar için son derece uygun olacaktır.

first dete kombini
first dete kombini

Yukarıda da yine jean pantolon ile yapılabilecek üç farklı kombin örneği görüyorsunuz. Bu kombinlerden tarzınıza uyanı kendi kıyafetlerinize rahatlıkla uyarlayabilirsiniz.

bol pantolon ilk bulusma kombini
bol pantolonlu ilk buluşma kombini

Yukarıda son zamanların modası olan rahat kesim kumaş pantolonlar ile yapılabilecek ilk buluşma kombinlerini görüyorsunuz. Bu tip kombinleri yaz aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

first dete
rahat ve şık ilk buluşma kombini

Yukarıda da rahat bir miktar da iddialı bir ilk buluşma kombini görüyorsunuz. Şort ile yapılan bu kombinde ciddi kullanılan çanta kombini sıradanlıktan çıkararak şık bir havaya büründürmüş.

etekli ilk bulusma kombini
iddialı ilk buluşma kombini

Eğer ilk buluşma için iddialı olmak istiyor iseniz yukarıdaki gibi bir kombin de tercih edilebilir. Ancak bu tip kombinleri daha çok ikinci veya üçüncü buluşmalarda tercih etmenizde fayda var.

ilk bulusma elbise kombini
ilk buluşmada ne giyilir

İlk buluşmada elbise tercih etmek istiyor iseniz bu tip bir elbise de tercih edebilirsiniz. Özellikle kafe veya orta halli bir yerde yemek için uygun olabilecek türde bir kombin türü diyebiliriz.

Burada sizlere ilk buluşmada ne giyilir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu