Çizmeli Kış Kombinleri 2023-2024

Çizmeli kış kombinleri her kışın favori kombin türlerindendir. Aynı zamanda modası da geçmeyen çizmeli kış kombinleri için yeni dönemde öne çıkan tarzları sizler ile paylaşacağım.

Çizmeler kasım ayı ile birlikte bazı bölgelerde kullanılmaya başlandı. Özellikle de etek ile tercih edilen çizmelerin pantolon, tayt ile de kullanımı oldukça şık şekilde bulunuyor.

Çizmeli Kış Kombinleri

Çizme ile yapılan kış kombinlerinde nelere dikkat etmeliyiz ve yeni sezonda nasıl çizmeler öne çıkıyor biraz da bunlardan bahsedeceğimiz bir yazı ile karşınızdayım.

1 3
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 10

Western bot ve çizmeler bildiğiniz üzere son üç senedir oldukça popüler. Bu popülerlik bu sezon da devam ediyor. Bu kovboy tarzı çizmeleri ve botları hem etek hem tayt hem de pantolonlar ile kombinlemek mümkün.

Daha dönem ve daha maskülen bir havası olan bu çizmeleri en çok mini etekler ile kullandığımızda çizmenin ruhunu yansıtıyoruz diyebilirim. Bu çizmelerin üzeri işlemeli olan modelleri öne çıkar iken yukarıda da gördüğünüz gibi farklı renk ve desenlerde de bulmak mümkün. Aynı zamanda oldukça rahat olan çizmeleri streç tayt ve pantolonlarınız ile de rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

2 2
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 11

Yukarıda gördüğünüz çizme modeli ise asla modası geçmeyen ve her dönem kullanabileceğiniz uzun ömürlü çizme modellerindendir. Dizin hemen altına kadar uzanan bu çizmeleri de çok yönlü kullanabiliyoruz. Bu çizmeler mini etekler, midi etekler, taytlar ve kot pantolonlar ile kombinlenebildiği için ilk defa çizme edinecek iseniz bu tip bir çizme edinmenizi tavsiye ederim.

Burada gördüğünüz renkteki taba renk çizmeler siyahtan sonra en çok tercih edilen çizmelerdendir. Bu renk çizmelerinizi görselde gördüğünüz gibi açık renk kıyafetleriniz ile kombinlemeniz de mümkün.

3 3
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 12

Yukarıda ise ara boy çizme modellerini görüyoruz. Bu çizmeler de yine oldukça kullanışlı modellerdendir. Bu çizmeleri mini etek midi etek ve uzun eteklerinizle kombinleyebileceğiniz gibi taytlarınız ile de kombinleyebilirsiniz. Yukarıdaki çizmelerin bir diğer ortak özelliği ise v kesime sahip olmalarıdır. Bu v kesim çizmeler bacağı olduğundan daha uzun gösterdiği için ve bacak boyunu keskin şekilde kesmediği için tercih sebebi olabilir. Çizmeli kış kombinlerinde bu kombinleri de çokça göreceğiz.

7 1
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 13

Burada ise diz üstü çizmelerin kullanım şekillerine örnekler görüyoruz. Hem günlük kullanım hem de özel günlerde kullanım için uygun olan bu çizmeler gördüğünüz gibi tayt ve pantolonlar ile rahatlıkla kombinlenebilir. Bu çizmeleri alır iken bacaklarınıza oturması önemlidir ve aşağı kayma problemi oluşturmaması için de mutlaka alırken denemenizi tavsiye ederim. Onun dışında oldukça rahat ve kullanışlı olan bu çizmeler aynı zamanda sıcak bir kış geçirmenizi de sağlar. Çizmeli kış kombinleri için bu örnekleri de uygulayabilirsiniz.

Bu çizmeler özel günlerde mini etek ve elbiseleriniz ile de kullanılabilir.

9
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 14

Genellikle günlük çizme kombini yapar iken daha büyük çantalar tercih edildiği dikkatinizi çekmiştir diye düşünüyorum. Kışın büyük çanta ve uzun çizme kombini çok kullanılan kombinlerdendir. Aynı zamanda oversize kazaklar ve oversize gömlek kazak kombinleri bu tip uzun çizmeleri kombinlemek için ideal parçalardır. Çizmeli kış kombinleri için yukarıdaki örnekleri de kendinize uyarlayabilirsiniz.

8 2
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 15

Çizmeli kış komibnleri tesettür giyimine bir örnek görüyoruz. Tesettür giyimde de çizmeler oldukça şık şekilde kombinleniyor. Burada gördüğünüz gibi körüklü yani dökümlü görünüme sahip çizmeler de modası geçmeyen çizme türlerinden olarak karşımıza çıkıyor. Burada boru kesim pantolon ile çizme kombinine şık bir örnek görüyoruz. Her zaman sanki yalnızca skinny pantolonar ile kombinlenebilir gibi görünen çizmeler bu tip pantolonlar ile de oldukça şık ve tarz görünmenizi sağlayacaktır. Önemli olan doğru parçaları ve doğru renkleri bir araya getirmektir.

5 3
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 16

Çizme kombini yaparken uzun çizme tercih ediyor iseniz üst kısmının aşırı bol durmamasına dikkat etmelisiniz. Bu kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bazı modellerin bacaklara tam olarak oturması gerekir iken yukarıdaki gibi olan modellerin ise tam oturması gerekmez ancak çok fazla bolluk da oluşturmaması gerekir.

4 3
çizmeli kış kombinleri 2023-2024 17

Yukarıdaki gibi diz üstü çizmelerin ise tam olarak bacağınıza oturması şarttır. Aynı zamanda bu çizmelerin arkadan bağcık kısmı bulunduğu için giydikten sonra bacağınıza uygun şekilde ayarlamak mümkündür. Ancak bilek kısmının aşırı potluk yapması kötü bir görüntüye neden olur.

Burada sizlere çizmeli kış kombinleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Diğer moda ve güzellik konuları için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu