Astrolojide Çekicilik

Astrolojide çekicilik için haritanızda önemli olan noktaları sizler ile paylaşıyorum.

Astroloji gök cisimlerinin konumlarını ve hareketlerini inceleyen, canlı ve cansız varlıkların bundan nasıl etkilendiğini inceleyen bilim dalıdır. Çekicilik ise bir kişiye karşı hayranlık, sevgi duyulmasını sağlayan, aşkın güçlü bir ifadesidir.

 Fiziksel ya da sosyal anlamda kişiler arası çekimi başlatan ve sürdüren faktörler kişilik özellikleri, demografik benzerlik, fiziksel çekimin benzerliği, tutumsal benzerlik, uyumluluk, sosyal istenirlik, fiziksel yakınlık, maruz kalma etkisi, karşılıklılık ve kendini açma olarak sıralanabilir. Astroloji ve çekicilik arasında da bağlantı bulunmaktadır.

1
astrolojide çekicilik 4

 Astroloji ve Çekicilik Arasında Nasıl Bir Bağ Var?

 Çekicilik ve güzellik denilince akla ilk gelenlerden biri Venüs olur. Astrolojide Venüs’ün kolektif gezegenlerle yaptığı bağlantılar çekicilik göstergesi olabilmektedir. Çekicilik göstergesi olan bazı kombinasyonlar, Güneş Venüs bağlantıları, Venüs Mars bağlantıları, Ay Venüs üçgeni, Venüs Uranüs bağlantıları, Venüs Plüton bağlantıları, Venüs Uranüs bağlantılarıdır.

Astrolojide Çekicilik İçin

 Astrolojide Çekicilik Veren Konumlar Nelerdir?

 Yukarıda da bahsedilen durumlar ve buna benzer durumlarda gök cisimlerinin durumu kadınlara ve erkeklere güzellik, çekicilik, karizma gibi özellikler verebilmektedir.

 Yükselen Terazi, Aslan ve Boğa

 Bu burçlardan yükselenin olması kadınlara büyük ölçüde çekicilik verir. Özellikle Venüs haritanın lordu konumundaysa ve Jüpiter’le olan açılarında belirginse bu ortaya çıkar. Scarlet Johnsonn bir yükselen aslan örneğidir.

 Ay Üçgen Uranüs

 Bu konum bilinçaltındaki cesareti ve seksiliği ortaya çıkarır. Kadınlarda sezgi gücünü ve zekayı artırır. Dışa dönüklük verir. Kadın liderlerin astroloji konumlarında daha sık rastlanır, terazi ve yengeç burcunda çekicilik daha belirgindir.

2
astrolojide çekicilik 5

 Venüs, Jüpiter ve Mars İlişkisi

 Venüs’ün Jüpiter ile olan güçlü bağlantıları ve Mars ile olan ilişkileri kadınlara estetik algı ve kabiliyet verir. Bu konuma sahip olan kadınların estetik zevkleri fazladır, moda tasarımına yatkındırlar. Güzel giyinmeye ve güzel görünmeye olan ilgileri onlara estetik sezgi güçleri kazandırır. Model ve tasarımcı çoğu kadında bu konumlar ortaktır.

 Venüs Plüton Üçgeni

 Venüs ve Plüton üçgeni konumunda ve Venüs’ün güçlü olduğu konumlarda kişilerde manipülasyon ve cinsel güçleri yoğun olur. Bu kişiler başkalarını kendilerine çekme ve bağlama konusunda oldukça yeteneklidir. Enerjileri ve ikna kabiliyetleri yüksektir. Yapıları gereği rekabetçi ve kıskanç olabilirler.

Burada sizlere astrolojide çekicilik hakkında bilgi verdim.

Konu ile alakalı görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Ana sayfaya dönerek daha fazla konu hakkında bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu