Ho’oponopono Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Ho’oponopono tekniği nedir, nasıl yapılır, ne işe yarar gibi soruları cevaplayacağım. Son dönemde bildiğiniz üzere bilinç düzeyi, bilinç altı, quantum alanı, her hastalığın aslında ruhtan geldiğine inanma gibi olgular daha çok kabul görmeye başladı ve dünyada mercek altında.

Ancak ho’oponopono dediğimiz teknik belki de bu konulardan en eski olanlarından ve en öne çıkanlarından diyebiliriz.

Ho’oponopono Tekniği Nedir?

Hawai dilinden gelen ho’oponopono; hayatı düzeltmek anlamına gelen bir terimdir. İlk olarak Hawaili bir bilim insanı psikolog olan Dr. Haw Len tarafından uygulanan ve etkileri kanıtlanan bir tekniktir. Olay şöyle gerçekleşmiş;

Hawai’de çok ağır psikolojik bulunan hastaların kapatıldığı bir ada bulunmaktadır. Bir nevi tecrit adası olan bu adaya hiç bir psikolog gitmek istemez ve kısa sürede başka yere tayin olmanın yolunu bulur. Dr. Haw Len de bu adaya tayin olur. Ancak diğer doktorların aksine bu hastaları tedavi etmeye uğraşır. Her bir hastanın dosyasını inceler, başlarına gelenleri okur ve kavrar, ardından da hastalardan ho’oponopono tekniği ile af diler ve tecritten çıkamayan bu hastalar teker teker sakinleşerek tecritten çıkmaya sakinleşmeye başlar. Burada insanları asıl şaşırtan ise Dr. Haw Len’nin hiçbir hasta ile fiziksel ya da yüzyüze bir temas kurmamasıdır.

front view therapist woman
ho’oponopono tekniği nedir nasıl yapılır

Bu ho’oponopono deneyi dünyada büyük bir yankı buluyor ve kabul görmeyi de başarıyor.

Ho’oponopono tekniği

  • Beni affet,
  • Çok üzgünüm,
  • Seni seviyorum,
  • Teşekkür ederim, temellerinden oluşur.

Bu tekniği kullanarak hayatımızda bizi rahatsız eden, blokajlara neden olan, sınırlandıran hatta hasta eden tüm olay ve duyguların sürekli bu dört ana temelin tekrarlanması ile aşılarak beyinde bu olayların yarattığı duygu ve fiziksel durumun değişmesi sağlanıyor.

Bu teknik aynı zamanda yukarıdaki örnekte olduğu gibi başkaları için de uygulanabilir. Örneğin çocuğunuz uyuduktan sonra onu çok sevdiğinizi, ona yaşattıklarınız için üzgün olduğunuzu ve özür dilediğinizi ve son olarak da ona teşekkür ettiğinizi düşünün. Zamanla çocuğunuzdaki değişimi gözlemleyeceksiniz. Bu değişim pozitif yönde olacaktır.

Ho’oponopono Tekniği Ne İşe Yarar?

Bu teknik; zihninizin yenilenmesine, blokaj oluşturan tüm noktaların açılmasına, ruhsal olarak farkındalığınızın artmasına yardımcı olur.

Geleneksel tıpta yalnızca ruhsal iyileşme olarak kabul edilen bu teknik günümüzde artık fiziksel iyileşmelerin desteklenmesinde de kullanılmaya başlandı. Bunun için çok sevdiğim Dr. sayın Bülent Demircioğlu’nun kitaplarını edinerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burada sizlere ho’oponopono tekniği hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Diğer yaşama dair konular için ise burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu