Oje Renkleri ve İsimleri

Oje renkleri artık oldukça sınırsız olarak karşımıza çıkıyor. Son dönem oje renklerine baktığımızda özellikle canlı renklerin ön plana çıktığını söylemek mümkün. Aynı zamanda bu renklerin yanı sıra isimlerini bilmek de doğru rengi yakalamak için son derece önemli.

Farklı renk ojelerin farklı tonlarının ön plana çıktığını görmekteyiz. Flormar daha çok canlı ve kırmızı tonlarda ön plana çıkar iken, pastel markası adından da anlaşılacağı üzere daha çok soft renklerde ve mat renklerde ön plana çıkıyor.

Bunun dışında son dönemin favori renklerinden olan aynalı ve metalik tonlarda oldukça çok tercih edilen renkler arasında.

simli oje renkleri
simli oje renkleri

Pastel Oje Renkleri

Pastel oje renkleri daha çok pembe ve toprak tonları ile ön plana çıkan renklerdir. Bu renklerde özellikle günlük kullanım için son derece uygun tonlar olarak karşımıza çıkar Beyaz renkteki pastel tonları daha çok french oje için tercih edilirken artık tüm renkler frenç oje için tercih edilebiliyor.

pastel oje renkleri
pastel renk oje

Pastel renk ojeler hem koyu kıyafetler ile hem de açık renk kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenebilir. Özellikle de günlük kullanımda kalıcı ojelerde çokça tercih ediliyor.

Bunun dışında baktığımızda daha çok el tırnakları için tercih edildiğini görsek de ayak tırnakları için de pastel renklerin tercih edilebildiğini görmek mümkün.

Kısa tırnaklar için daha ideal olan pastel renkler hem bakımlı hem de şık bir görünüm için idealdir.

Kalıcı Oje Renkleri

Kalıcı oje renkleri de artık sayısız seçenekte karşımıza çıkıyor. Bu renkler özellikle de koyu renklerde daha çok ön plana çıkan renklerdir.

pastel renk oje
Oje Renkleri ve İsimleri 10

Koyu renklerde bordo, kırmızı, siyah tonları en çok tercih edilen kalıcı oje renkleridir. Bunun yanında beyaz renk de en çok tercih edilenler arasında sayılabilir.

Kalıcı oje hakkında detaylı bir incelemeyi daha önce yapmıştık. Dilerseniz buradan tüm merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Flormar Oje Renkleri

Flormar oje renkleri sayısız renk skalası ile son derece zengin çeşide sahiptir. Bu yüzden de en çok tercih edilen oje markası flormar demek sanırım yanlış olmaz. Yılın öne çıkan renklerini adeta belirleyen flormar özellikle de pastel tonları ve baskın tonları ile ön plana çıkıyor.

flormar oje renkleri
flormar oje isimleri
metalik ayna efektli oje
metalik ayna efektli oje

Dayanıklı yapısı ve rahat sürümlü fırçası da flormarı çok tercih edilen oje markaları arasına alıyor.

Oje kadınların özellikle de el bakımında çok önemsedikleri bir faktördür.

Oje sürmeden önce sağlam yapılı tırnaklara sahip olmak oldukça önemlidir. Tırnak bakımınızı aksatmamak dayanıklı tırnaklar için ilk faktör olsa da vitamin eksiklikleri de tırnak kırılmalarına neden olabilmektedir.

parlak kahve oje
Oje Renkleri ve İsimleri 11

Bunun dışında sürekli oje kullanmak ve oje altına baz kullanmamak da tırnağı yıpratan faktörlerden bir tanesidir. Yıpranan tırnaklar hem kırılır hem de sararır. Bunu önlemek için tırnak bakım kürlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Tırnaklarınızı uzun süre ojeye maruz kaldıktan sonra iyice temizlemeli ve ardından yoğun bir tırnak nemlendiricisi ile tırnaklarınıza kaybettiği nemi kazandırmalısınız. Oje ve özellikle de aseton tırnak yapısına ciddi zarar veren ürünlerdir. Bu yüzden oje çıkarıcınızı mutlaka asetonsuz tercih etmenizde fayda var.

metalik bakir
Oje Renkleri ve İsimleri 12

Aşırı ve aralıksız oje kullanımının en büyük sonucu tırnak sararmalarıdır. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kalır iseniz erkenden önlem almak son derece önemlidir. Aksi taktirde tırnak sararmaları dönülmez bir noktaya ulaşabilmektedir.

pastel oje gulkurusu
Oje Renkleri ve İsimleri 13

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu