French Oje Hakkında Merak Edilenler

French oje; bildiğiniz gibi elleri en bakımlı gösteren en sade tırnak renklendirme yöntemlerinden birisidir. Peki bu yazımızda neler bulacaksınız. French oje seti, kalıcı oje french modelleri, evde french oje nasıl sürülür sorularına cevap bulacaksınız.

French oje günlük kullanım için en uygun türdür. Bu yüzden kalıcı oje olarak da çokça tercih edilir. Önceden yalnızca beyaz ve tonları ile kullanılan french artık farklı renk ve desenlerle de uygulanmaya başlandı.

kalici french
kalıcı french oje

Ancak orijinal french bildiğiniz üzere mat beyaz tırnak uçları üzerine tüm tırnağa uygulanan rakı beyazı oje kombini ile yapılır.

French Oje Seti

French yapmak oldukça zahmetli ve dikkat isteyen bir iştir. Bu yüzden bu işi evde yapmak önceden neredeyse bazılarımız için imkansızdı. Ancak french setleri sayesinde artık oldukça kolay bir biçimde french yapabiliyoruz.

Görselde gördüğünüz bu french seti farklı markalarda hemen her yerde hatta marketlerde bile artık kolayca bulabiliyoruz. Peki bu set ne işe yarıyor ve nasıl bir kolaylık sağlıyor diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

french oje seti
french oje seti

Bu set gördüğünüz gibi 4 parçadan oluşuyor. Bunlar

  1. Tırnak Bantları; İlk olarak bantları tırnaklarımıza beyaza boyamak istediğimiz kısım açıkta kalacak şekilde yapıştırıyoruz. Bu kısım tırnak uzunluğunuza göre değişkenlik gösterip çok uzun yada çok kısa olabilir.
  2. Mat Beyaz Oje; Bantladığımız tırnaklarımıza bu ojeyi bantların bulunduğu kısma kadar uçlara uyguluyoruz.
  3. Rakı Beyazı Oje; Mat beyaz oje tamamen kuruduktan sonra bantları çıkarıyoruz ve tüm tırnağa isteğinize göre bu rakı beyazı ojeyi tek kat veya iki kat olarak uyguluyoruz.
  4. Cila; Bu şeffaf renk cilayı dilerseniz rakı beyazı oje yerine uygulayabilir dilerseniz hiç kullanmayadabilirsiniz.

Bu setlerle french yapmak son derece kolay ve eğlenceli hale geliyor. Dilerseniz bu bantları kullanarak farklı renk ve desen tırnaklar da yapabilirsiniz. İçerisinden çok sayıda tırnak bandı çıkıyor. Eğer tırnak bandınız kalmadı ise kağıt banttan da bu tip tırnak bantlarını kendiniz kesip yapabilirsiniz.

French Oje Nasıl Sürülür?

Yukarıda bahsettiğim yöntem french yapmak için oldukça kolay bir yöntemdir ancak tek yöntem değildir. Eğer el marifetiniz var ise yada deneye deneye zamanla direk fırça ile de tırnaklarınızı boyayabilirsiniz.

french kalemi
french kalemi

Fakat bunun için french kalemleri de bulunuyor. Bu kalemler yardımı ile oldukça kolay bir biçimde french yapmanız mümkün. Bu kalemler daha kolay hakim olunduğu için bantsız olarak direk tırnak ucunu düzgün olarak boyayabilmeyi sağlıyor. Dilerseniz yine de tırnak kağıdı kullanabilirsiniz tabi.

Evde French Oje Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğim yöntemlerin tamamını evde uygulayabilirsiniz. Bunlar french seti, french kalemi gibi yöntemlerdir. Ancak bunun dışında bir yöntem daha var. Onu da sizinle paylaşmak isterim. Aynı zamanda bu yöntemlerin tamamını içeren bir video da sizlerle paylaşıyorum.

El yordamıyla alıştığınızda kolay ve hızlı bir biçimde yapabileceğiniz bir yöntem paylaşıyorum. Bu yöntemi mutlaka deneyin çünkü acayip pratik bir yöntem olduğu için vaz geçemeyeceksiniz.

french oje sürme teknikleri
  1. Avucunuzun baş parmak altındaki şişkin kısmına ortalama 3 cm uzunluğunda mat beyaz ojeden kalın bir tabaka halinde sürün.
  2. Ardından tırnaklarınızı, bu sürdüğünüz mat beyaz ojeye dikkatli biçimde döndürmek suretiyle uç kısımlarını boyayın.
  3. Diğer elinize geçince diğer avucunuzu kullanın böylece uç kısımlardaki beyazlıkları halletmiş olacaksınız.
  4. Son olarak da tüm tırnaklara rakı beyazı ojeyi uygulayın. Bu noktada dilediğiniz miktarda kat uygulaması yapabilirsiniz. Ancak her katı atmadan önce alttaki katın kuruduğundan emin olun.

French Yüzüğü

French yüzüğü de yine kolay french yapmak için pratik yöntemlerden daha doğrusu aletlerden bir tanesi. Görselini de paylaştığım bu yüzükleri tırnaklarınıza geçiriyorsunuz ve dilediğiniz kadar ileri iterek tırnak uçlarınızı mat beyaza düzgün bir şerit halinde boyayabiliyorsunuz. Yüzüğü tırnak uzunluğunuza göre dilediğiniz kadar ileri itebilirsiniz.

french yuzugu
french yüzüğü

Dilerseniz bu yüzükleri kozmetik marketlerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzük de işinizi oldukça kolaylaştıracak ve risk almamanızı sağlayacaktır. Kısacası bu yöntemlerle artık french yapamamak tabiri kesinlikle tarihe karışıyor demek bence doğru olur.

Kalıcı Oje French Modelleri

Kalıcı oje konusunda detaylı bilgiyi daha önce sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz. Kalıcı oje son yılların en çok tercih edilen güzellik yöntemlerinden bir tanesi. Özellikle de yaz aylarında tatil planlarınız var ise deniz ve havuzda sürekli soyulan ojeler yerine kalıcı oje tercih edebilirsiniz.

Bu ojeler artık oldukça sanatsal hale gelmiş durumda. Son derece farklı ve şık işlemeler ile tırnaklar adeta birer tabloya dönüştürülüyor. French tekniğinin de kalıcı oje versiyonunu bulmak mümkün. Son dönemde ise renkli french şekilleri özellikle ön pana çıkıyor.

Oldukça farklı desenler ile sıradanlıktan çıkarılan bu renkli french oje modellerini de sizlerle paylaşmak isterim. Bu modelleri dilerseniz tırnak uzmanınızdan dilerseniz de kendiniz deneyerek uygulayabilirsiniz.

Renkli French Modeli

kalici renkli french oje
Renkli french modelleri

Yukarıda sade ancak şık bir farklı french modeli görüyorsunuz. Bu tip french modellerini kendiniz de evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde farklı renkler dilerseniz tamamını aynı renkle kullanabilirsiniz.

Desenli French Modeli

farkli friench modeli
nazar boncuklu french

Burada french üzerine farklı deseler ile uygulayabileceğiniz bir model görüyorsunuz. Bu tip desenleri evde yapmak isterseniz ince uçlu aparatlar bulabilirsiniz. Zevkinize göre dilediğiniz şekli tırnaklarınıza işleyebilirsiniz.

French Oje Mavi

french oje modeli
french oje renkli

Burada da mat beyaz yerine mavi renk kullanılarak bir french gerçekleştirilmiş. Oldukça şık ve sade bir model. Bu tip modellerde dilediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Yazın daha çok neon renkler bu tip tırnaklarda kullanılıyor.

Neon Renk French Modeli

friench renkleri
neon french şekilli

Burada da oldukça şık bir french modeli görüyorsunuz. Yine renkli olan bu modeli kendiniz şerit halinde keseceğiniz bantları tırnaklarınıza yapıştırarak düzgün şekilde pürüzsüz olarak bu şekli kolayca verebilirsiniz. Bu tip şekillerin hemen hepsiniz yalnızca bir bant yardımı ile yapmak mümkün.

Kalcı Doğal French Modeli

kalici dogal freiench oje
kalıcı doğal french modehi

Burada klasik french modelini görüyorsunuz. Son derece doğal ve bakımlı tırnaklar için bu tip modelleri tercih edebilirsiniz. Her zaman kullanabileceğiniz bir model.

Kalıcı Farklı French Modeli

kalici friench modelleri
kalıcı farklı french modeli

Protez Tırnak Kalıcı French Modeli

turuncu friench
turuncu french

Yukarıda uzun protez tırnak için renkli bir french modeli görüyorsunuz. Burada yine neon renk tercih edilmiş ve bazı tırnaklar desenli hale getirilmiş.

Desenli Kalıcı French Oje

uzun tirnak farkli friench
desenli kalıcı oje

Burada sizlere french oje teknikleri ve modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden paylaşabilir ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu