Kaş Modelleri Yüze Göre

Kaş modelleri yüz şekline göre seçilmesi gereken modellerdir. Peki hangi yüz şekline hangi kaş modelleri uygulanmalıdır? Kaş modellerin nelerdir ve yılın trend kaş şekilleri hangileridir? Bu yıl ince kaş mı yoksa kalın kaş mı moda? gibi soruların cevabını bulacağınız bir makale ile karşınızdayım.

Kaş yüzün en önemli unsurudur. Doğru şekillendirme ile daha genç ve dinç bir yüze sahip olurken yanlış ve yüz tipine uygun olmayan şekillendirme ile olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun görünebilirsiniz. Bu yüzden hangi yüz tipine hangi tip kaşların uygun olduğunu incelemekle işe başlayalım.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yüz şeklini bildiğiniz üzere bir çok farklı konuda kullanıyoruz. Bu yüzden öncelikle yüz tipinizi bilmeniz gerekir. Yüz tipine göre gözlük çerçevesi seçimi konumuzda bu konuyu detaylı olarak da açıklamıştık. Dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Öncelikle yüz şekilleri nelerdir bunları inceleyelim.

yuz sekline gore kas modelleri
yüz şekline göre kaş modelleri

Oval Yüz Şekli İçin Kaş Modelleri

Oval yüz şekline sahip iseniz dar açılı kaşlar sizler için ideal olacaktır. Bu sayede yüzünüzü çok fazla kapatmayan alnınızı da daraltmayan ideal kaş şekline sahip olmuş olacaksınız. Bu açıdan baktığımızda özellikle de düz kaş modelleri sizin için ideal olacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Kaş Modelleri

Yuvarlak bir yüz şekline sahip iseniz yüzünüz en ve boy olarak eşit sayılabilecek boyutlarda demektir. Bu yüzden de yana doğru daha çok alan bulunacaktır. Bu alanı doldurmak için daha geniş şekilli kaşları tercih edebilirsiniz. Çok sivri ve kavisli kaşlar yerine daha uzun kaşlar sizler için idealdir.

Üçgen Yüz Şekli İçin Hangi Kaş Modeli Uygundur?

Üç gen yüz şekline sahip olanlarda alın kısmı geniş çene kısmı dardır. Bu yüzden alın kısmında yana doğru genişleyen bir alan bulunur. Burada ters etki ile bir denge kurmak hedeflenir ve sivri çene karşısında daha yuvarlak hatlara sahip kaşlar tercih edilmelidir. Böylece çenenin daha da sivri görünmesi ve yüz hatlarının sert görüntüsü yumuşatılmış olur.

yuvarlak yuz kas sekli
yüze göre kaş şekillendirme

Elmas Yüz Şekli İçin Hangi Kaş Modeli Uygundur?

Elmas yüz tipi çene ve alnın hemen hemen aynı oranlara sahip olduğu ve yanakların daha geniş olduğu yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde çok sert kavisler ve düz kaşlar yerine yumuşak kıvrımlara sahip kaşlar tercih edilmelidir. Böylece yüzdeki asimetri dengelenerek daha simetrik bir görüntü yakalanır.

Kare Yüz Tipi Hangi Kaş Şekline Uygundur?

Kare yüz tipi geniş yüz tiplerinden bir tanesidir. Alın ve çene daha basık ve dardır. Bu yüzden de bu dar alan için çok geniş kaşların uygulanması yüzü daha küçük ve agresif gösterecektir. Dolayısı ile daha dar açılı hatta düz kaşları tercih etmek kare yüz tipi için daha uygun olacaktır.

Uzun Yüz Tipi İçin Hangi Kaş Şekli Uygundur?

Uzun yüz şeklinde alın ve çene uzundur ve keskin yüz hatları göze çarpar. Bu keskin hatlar üzerine tekrar keskin kaşlar yüzü daha sert ve yaşlı gösterecek, aynı zamanda kavisli bir model de yüzü daha da uzatacaktır. Dolayısı ile düz kaş modelleri uzun yüz tipi için en ideal kaş modelleridir.

Düz Kaş Modelleri Nasıl Yapılır?

Son dönemin trend kaş modelleri arasında bildiğiniz üzere düz kaş modelleri bulunuyor. Düz kaş diye tabir ettiğimiz modelde kaşlar düz bir çizgi halinde yukarı doğru çıkarak şekillendirilir. Bu tip kaşlar için genellikle kıl kaş tekniği veya dövme tekniği kullanılmak durumunda kalınır. Çünkü bir çoğumuzun kaş yapısı buna uygun değildir.

düz kaş nasıl alınır?

Bir kaç ufak rötüş yardımı ile düz kaşlara sahip olmak mümkündür. Peki kaş modelleri nelerdir şimdi bunu inceleyelim.

Düz Kaş Modelleri

duz kas sekilleri
düz kaş şekli
duz kas modelleri
düz kaş modelleri
duz kas nasil olur
düz kaş şekilleri nelerdir?
duz kas sekillendirme

düz kaş alımı
duz kas sekli verme
düz kaş şekli verme
duz kas sekli
düz kaş

Kalın Kaş Modelleri

Kalın kaş şekilleri moda olurken ince kaş şekilleri artık uzun bir dönemdir demode oluyor. Özellikle de doğallığa dönüşün moda olduğu bu günlerde daha kalın ve daha doğal görünümlü doğal şekillerde sahip olan kaşlar hatta kaşları tamamen doğal haline bırakmak moda halini aldı. Bu yüzden de bir dönemin modası olan o incecik ip gibi alınmış kaşlardan artık uzak duruyoruz.

daginik kalin kas modeli
kalın ve doğal görünümlü kaş modeli

İnce kaşlar kişiyi olduğundan daha yaşlı ve sinirli gösterir. Kalın kaşlar ise daha genç daha dinamik gösterir. Yüze canlılık katmak için yüzünüzdeki ilk değişiklik kaş şekliniz olabilir. Yalnızca kaşlarınızı kalınlaştırarak da yüzünüzü daha genç ve dinamik gösterebilirsiniz.

kalin kas modelleri
kalın ve yuvarlak kaş modeli

Ancak bazı durumlarda bildiğiniz üzere kaşlar doğalından ince ve seyrek olabilir. Bu durumda çeşitli kaş serumları uygulayabileceğiniz gibi kıl kaş tekniği veya dövme kaş tekniği ile de bu durumu gidererek kalın kaşlara sahip olmanız mümkündür.

dogal kalin kas modeli
dağınık kalın kaş modeli
kalin kas sekilleri
kalın kaş şekilleri
kalin kas trendi
trend kaş modeli
kavisli kalin kas
kavisli kalın kaş modeli
sarisinlar icin kalin kas modeli
sarışınlar için kalın kaş modeli

Kavisli Kaş Modelleri

Kavisli kaşlar bildiğiniz üzere 90’ların modasının bir ürünüdür. 90’lar ve 2000’lerin başında olabildiğince sivri kavislere sahip kaş tipleri öne çıkıyordu. Ancak bu durum zamanla daha doğal kavislere doğru değişti ve artık aşırı derecede sert kavisler kullanılmaktan vazgeçildi.

az kavisli kas modeli
kavisli kaş şekli

Kavisli kaş her kaş yapısına uygulanabilen bir kaş tipi değildir. Ancak daha önce de belirttiğim üzere artık kıl kaş ve dövme kaş teknikleri sayesinde dilediğiniz her tür kaşı yüzünüze uygulayabilmeniz mümkün hale geldi.

kavisli dovme kas modeli
kavisli dövme kaş

Kavisli kaş yüzü daha sert ve ciddi gösteren bir yapıya sahip olduğu için mutlaka seçilirken çok dikkat edilmesi gereken bir şekildir.

kavisli kas modelleri
kavisli kaş şekilleri
kavisli kas sekli
Kaş Modelleri Yüze Göre 22
kavisli kas
Kaş Modelleri Yüze Göre 23

Burada sizler ile kaş modelleri ve yüz tipine uygun kaş modelleri hakkında bilgilendirme yaptık. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan

da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu