Topuz Saç Modelleri 2021

Topuz saç modelleri özellikle de yaz aylarında günlük hayatta çok tercih ettiğimiz saç modellerindendir. Bunun yanında abiye giyim için de en çok tercih edilen saç modelleri arasında gösteriliyor. Topuz modellerinde farklı modeller bulunuyor. Abiye topuz modelleri, günlük topuz modelleri, kısa saç topuz modelleri ve yarım topuz modelleri olmak üzere topuzları gruplandırabiliriz.

Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa saç topuz yapmak çoğu kişi için bir problem gibi görünse de aslında saçınız kısa olsa da yapabileceğiniz topuz modelleri bulunuyor. Bunlar hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanabileceğiniz topuz saç modelleridir.

Kısa Saç Topuz Modeli

kisa sac abiye topuz
kısa saç topuz modelleri

Yukarıda gördüğünüz gibi oldukça kısa olan bu tip bir saçı belli tutamlara ayırarak bir düzen biçiminde içe toplayarak oldukça şık bir topuz elde edilebilir. Kısa saçlar için ayrıca topuz aparatları da kullanabilirsiniz. Ancak bunu istemiyorsanız da bu tip topuzlar yapmak mümkün.

Kısa Saç Abiye Topuz Modeli

kisa sac abiye topuz sekli
kısa saç abiye topuz

Burada gördüğünüz kısa saç abiye topuz modeli düğününüz için de değerlendirebileceğiniz şık bir model. Burada saçlar maşa yardımı ile dalgalandırılarak enseden hafif bir toplama uygulanmış. Önlerden ise bir kaç parça bırakılarak saç daha da hareketli hale getirilmiş.

Enseden Kısa Saç Topuz Modeli

ensede kisa sac topuz
enseden kısa saç topuz

Yukarıda kısa saç için en uygun olan topuz modellerinden birini görüyorsunuz. Kısa saçta topuz yapmanın en kolay yöntemi ense topuzlarıdır. Buradada yayvan şekilde ensede toplanmış bir topuz modeli görüyorsunuz.

Kısa Saç Şık Topuz Modeli

kisa sac ense topuzu
kısa saç şık topuz modeli

Yukarıda yine enseden toplanmış ve önden perçemler bırakılmış şık bir topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip topuzları özel günlerinizde kullanabilirsiniz.

Kısa Tepeden Topuz Saç Modelleri

kisa sac tepeden topuz
kısa saç tepeden topuz modeli

Yukarıda yine kısa saça uygulanabilecek ancak bu kez tepeden olan bir saç modeli görüyorsunuz. Bu tip bir topuz için en azından omuzlara kadar uzanan saçlara sahip olmak gerekir. Çünkü tepedeki topuzu tamamlamak için yeteri kadar saç uzunluğuna ihtiyaç var.

Kısa Saça Zarif Topuz Modeli

kisa sac topuz modeli
kısa saça zarif topuz

Kısa saç modelleri genellikle daha çok günlük kullanıma uygun ve daha spor modellerdir. Özel günlerde daha zarif bir model kullanmak için bu tip minik topuzları kısa saçınızda uygulayabilirsiniz.

Kısa Saç Yandan Topuz Modeli

kisa sac yandan topuz
kısa saç yandan topuz

Son dönemin popüler saç modellerinden olan asimetrik kesim saçlar için mükemmel bir topuz modeli görüyorsunuz. Bir tarafı uzun olan kısa saç modellerinde bu tip yandan topuzlar oldukça kolay uygulanır ve son derece de şık bir görüntü yakalanır.

Mezuniyet İçin Kısa Saç Topuz Modelleri

kisa saca topuz
kısa saç mezuniyet topuzu

Kısa saçınıza mezuniyetiniz için kullanabileceğiniz bu tip bir topuzu uygulayabilirsiniz. Bu tip topuzlar mezuniyet gibi özel günler için tercih edilebilecek modeller arasında.

Kıvırcık Kısa Saç Topuz Modeli

kivircik kisa sac topuz 1
kıvırcık kısa saç topuz

Yukarıda kıvırcık saç için uygulanabilecek bir perma modeli görüyorsunuz. Saçınız kıvırcık ise tel tokalar ile topuz yapmanız çok daha kolay olacaktır. Saçınızın hem kısa hem de kıvırcık olması topuz kullanmanıza bir engel değildir.

Şık Kısa Saç Topuz Modeli

sik kisa sac topuz
şık kısa saç topuz modeli

Yukarıda da yine şık ve özel günler için kullanabileceğiniz bir topuz modeli görüyorsunuz. Kısa saç için kullanılabilecek yapıda olan bu topuzu bu tip saç çiçekleri ile desteklemeniz mümkün.

Küt Saç Topuz Modeli

kisa sac topuzu
küt saç topuz

Burada da yine küt saç modeli için uygulayabileceğiniz 3 farklı topuz saç modeli görüyorsunuz. Bu modellerden birini de kullanım alanınıza göre seçip değerlendirebilirsiniz.

Abiye Topuz Modelleri

Abiye topuz modelleri en çok kullanılan topuz modelidir. Özel günlerde saç denince ilk akla gelen model topuz saç modelleridir. Bu tip özel günler için kullanabileceğiniz sayısız abiye topuz modeli bulmak mümkün. Dilerseniz şimdi bunlara bir göz atalım.

Örgülü Abiye Topuz Saç Modelleri

abiye örgülü topuz
örgülü abiye topuz saç modelleri

Yukarıda abiye kıyafet üzerine kullanabileceğiniz örgü detaylı şık bir topuz modeli görüyorsunuzu. Böyle bir topuzu; mezuniyetinizde, düğününüzde, yakınınızın düğününde kullanabilirsiniz.

Balerin Topuzu Modelleri

balerin topuzu
baleri topuz saç modelleri

Yukarıda üç farklı balerin topuz saç modelleri görüyorsunuz. Bu tip topuzları hemen her yerde kullanabilirsiniz. Özel günlerde, günlük hayatta veya iş hayatında kullanabileceğiniz böyle sımsıkı topuzlar özellikle yüzüne güvenen kadınların sık tercih ettiğin topuz modellerindendir.

Abiye Dağınık Topuz Saç Modeli

daginik abiye topuz modeli
abiye dağınık topuz saç modeli

Dağınık topuz saç modeli özellikle genç hanımlar tarafından en çok tercih edilen saç modellerindendir. Yukarıda gördüğünüz modeli de hem şık bir akşam yemeğinde hem de mezuniyet veya düğünlerde kullanabilirsiniz. Daha fazla dağınık topuz için burayı ziyaret ediniz.

Düğün Topuzu Modeli

dugun topuzu modeli
düğün topuzu modeli

Yukarıda gördüğünüz modeli kendi düğününüz için veya yakınınızın düğünü için tercih edebilirsiniz. Bu tip modellerde bu tip aksesuarlar topuzu sıradanlıktan kurtaran unsurlardır. Siz de dilerseniz farklı renklerde çiçekler veya saç aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Saç Topuz Modelleri

hadise abiye topuz
Hadise Topuzu

Hadise’yi daha çok açık saçlarla görsek de bu tip topuzlarla da arada görüyoruz. Gördüğünüz tipteki bu topuzları özellikle bu şekilde çenesi uzun olmayan hanımlar tercih edebilirler.

Mezuniyet Topuzu Modeli

mezuniyet topuzu
mezuniyet topuzu modeli

Yukarıda da yine mezuniyetiniz için kullanabileceğiniz örgü detaylı şık bir topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip örgülü modelleri bu şekilde röfleli saçlarda tercih ederseniz daha şık görünecek ve saç detayları daha çok ortaya çıkacaktır.

Tepeden Abiye Topuz

tepeden abiye topuz
tepeden abiye topuz modeli

Yukarıda Rihanna’nın tercih ettiği tepeden şık bir abiye topuz modeli görüyorsunuz. Burada kakül avantajından faydalanılmış ve aynı zamanda tepede balerin topuzundan farklı olarak daha açık bir topuz kullanılmış.

Sade Abiye Topuz Modeli

sade abiye topuz modeli
sade abiye topuz modeli

Burada gördüğünüz model sade bir abiye topuz modelidir. Eğer topuz kullanmak istiyorsanız ve fazla da abartmak istemiyorsanız bu tip topuz saç modelleri tam size göre olacaktır.

Kabarık Gelin Topuzu

abiye dügun topuzu
abiye gelin topuzu

Yukarıda oldukça gösterişli ve çok kabarık olan bir topuz saç modeli görüyorsunuz. Bu tip topuz saç modelleri gelinlerin veya gelinin en yakınlarının kullanabileceği tarzdadır.

Yarım Topuz Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Yarım topuz saç modelleri nasıl yapılır öncelikle sizlerle bunu paylaşacağım ardından da yine kendinizin de yapabileceğiniz yarım topuz saç modelleri paylaşacağım. Dilerseniz öncelikle yapılışı ile başlayalım.

yarim topuz sac nasil yapilir
yarım topuz saç modelleri nasıl yapılır?
  1. Öncelikle saçınızı tepeden kulak üstünüzdeki tüm saçları ve tepeyi toplayacak şekilde toplayarak bir at kuyruğu yapın.
  2. Daha sonra tepeyi hafif gevşeterek kabartın.
  3. At kuyruğu yaptığınız saçın kuyruk kısmına krepe atın.
  4. Görselde gördüğünüz gibi saçınızı yuvarlak biçimde sararak top yapın.
  5. top yaptığınız saçın uç kısmını tel toka yardımı ile saçın dibinden tutturun.
  6. Sonra topuzunuzu düzeltin. İşte bu kadar.

Yarım Topuz Saç Modelleri

Dağınık Yarım Topuz Saç Modeli

daginik yarim topuz modeli
dağınık yarım topuz saç

Tepeden Yarım İkili Topuz Saç

ikili tepeden topuz modeli
tepeden ikili yarım topuz saç

İkili Yarım Topuz Saç

ikili yarim topuz modeli
ikili yarım topuz saç

Kısa Saç Yarım Topuz Modeli

kisa sac tepeden yarim topuz
kısa saç yarım topuz modeli

Yarım Topuz Saç Modelleri

yarim topuz modelleri
yarım topuz saç modelleri

Yarım Topuz Fiyonk Modeli

yarim fiyonk topuz modeli
yarım topuz fiyonk modeli

Günlük Yarım Topuz Saç Modelleri

gunluk yarim topuz modeli
günlük yarım topuz saç modeli

İkili Topuz Saç Modelleri

Son dönemde özellikle genç kızlar tarafından yeniden moda olan topuz modellerinden biri de ikili topuzlar oluyor. Oldukça sevimli görünen bu topuzları hem günlük hayata hem de özel günlere uyarlamak mümkün. Dilerseniz Şimdi bu modellere bir göz atalım.

İkili Abiye Topuz Saç Modelleri

ikili abiye topuz modeli 1
ikili abiye topuz saç

İkili Yandan Topuz Modeli

ikili yandan topuz modeli
ikili yandan topuz modeli

İkili Örgülü Yandan Topuz Modeli

ikili orgulu yarim topuz modeli
ikili örgülü yarım topuz

İkili Günlük Enseden Topuz Modeli

ikili enseden topuz modeli
ikili enseden topuz modeli

Günlük İkili Topuz Saç Modelleri

gunluk tepeden ikili topuz modeli
günlük tepeden ikili topuz modeli

İkili Örgülü Topuz Saç

ikili orgulu topuz modeli
ikili örgülü topuz saç

Bu yazımızda sizlere topuz saç modelleri ile ilgili her tür bilgiyi vermeyi amaçladık. Yorum ve önerilerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilir aynı zamanda bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu