Trendler

Gelin Topuzu Modelleri 2021

Gelin topuzu; gelinliği ve makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Kötü bir gelinlik topuzu gelinliğinizi ve dolayısıyla sizi gölgede bırakabilir.

Gelinliğiniz için topuzunuzu seçerken taç kullanacaksanız; taçlı gelinlik topuzu modellerini, duvak kullanacaksanız ise duvağınıza uygun gelinlik topuzu modellerini incelemenizde fayda var.

Dilerseniz ilk olarak gelin topuzunda 2021’in öne çıkan modellerine bir göz atalım. Ardından da topuzun duvaklı ve taçlı modellerini ayrı ayrı inceleyelim.

Zarif Salaş Gelinlik Topuzu

zarif ve salas gelin topuzu
zarif salaş gelinlik topuzu

Yukarıda gördüğünüz model pandeminin etkisini hissettiren modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Burada kır düğününe ya da açıl alan bir düğün törenine oldukça uygun sade ve zarif bir model görüyoruz. Düğün gibi kalabalık organizasyonlarda daha çok açık alanların tercih edilmesi bu tip modelleri öne çıkarıyor.

Helen Model Topuz

kir dugunu icin gelin topuzu
helen model topuz

Yukarıda helen model bir topuz örneği görüyorsunuz. Burada önden arkaya doğru sarmal biçiminde gelen saç çiçekli aksesuarlar ile tamamlanır. Yine açık alan törenler için son derece uygun ve zarif bir topuz modeli.

Retro Gelin Topuzu

cikekli gelin topuzu
aksesuarlı retro gelinlik topuzu

Retro modası bildiğini üzere son iki yıldır hemen hemen her alanda karşımıza çıkıyor. Bu modasının etkisini en çok gelin ve damatlarda görüyoruz. Saçtan gelinliğe kadar her alanda zarif retro yansımalar bulmak mümkün.

Düşük Topuz Modeli

dusuk gelin topuzu
düşük topuz modeli

Düşük topuz modeli genellikle doğallığı anımsatan bir modeldir. Burada rahat ve şık bir topuz modeli görüyorsunuz. Özellikle de geniş sırt dekolteli modellerde bu tip düşük topuzları tercih edebilirsiniz.

Dağınık Gelin Topuzu

daginik gelin topuzu
dağınık topuz modeli

Dağınık gelinlik topuzu her dönem modasını koruyan topuz modellerinin başında geliyor. Eğer zamansız bir saç modeli düşünüyor iseniz dağınık topuz tercih edebilirsiniz.

Sarı Platin Saç İçin Gelinlik Topuzu

sari sacli gelin topuzu
sarı saç için topuz modeli

Açık renk saçlar genellikle modeli gölgede bırakan iddialı saçlardır. Bu yüzden eğer düğüne özel bir boyatma düşünüyor iseniz bunu naha natural renklerde tercih etmeniz gelin saçınızın gölgede kalmasını engelleyecektir.

Sade Gelin için Topuz Modeli

alttan gelin topuzu 1
sade topuz modeli

Eğer sadelik ana hedefiniz ise ve saçtan çok yüzünüzle ön planda olmak istiyor iseniz bu tip bir modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Böyle bir model sade ve zarif bir görüntü sağlayacaktır.

Duvaklı Gelin Topuzu Modelleri

Duvaklı gelin topuzu modelleri; duvak seçiminize ve duvağı kullanış biçiminize göre şekilleniyor. Patlak duvak, rahibe duvak gibi duvak çeşitleri topuz modelinizin seçiminde de etkin rol oynuyor. Çünkü her tip duvağa her tip topuz uygulanamıyor. Dilerseniz şimdi duvaklı topuzların çeşitlerini inceleyelim.

Patlak Duvaklı Gelin Topuzu Modelleri

patlak duvakli gelin topuzu
patlak duvaklı gelin topuzu modelleri

Patlak duvaklı topuz modeli örneğini yukarıda görüyorsunuz. Eğer tepeden bir patlak duvak kullanacak iseniz burada ön planda olacak olan topuzunuz değil duvağınız olacaktır. Bu yüzden de topuz seçiminde ardaka olabildiğince sıkı ve derli toplu duracak bir bombe tercih ederken ön kısımda perçem ya da kakül tercih edebilirsiniz.

Duvaklı Balerin Topuzu

duvakli̇ balerin tipi gelin topuzu
duvaklı balerin topuzu

Duvaklı balerin topuzu da son dönemlerde çokça tercih edilen topuz modelleri arasında. Önde sıkı ve temiz bir görüntü yakalanırken arka kısım tamamen duvak ile tamlanmış. Bu tip bir topuzu hem patlak duvakta hem de rahibe tipi duvakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Duvaklı Ense Topuzu

alttan duvakli gelin topuzu
duvaklı ense topuzu

Eğer alttan duvak kullanacak iseniz görselde gördüğünüz tarzda bir topuz tercih edebilirsiniz. Özellikle uzun tül duvaklarda veya parmak ucu duvaklarda bu tip topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Duvaklı ve Taçlı Gelin Topuz Modeli

duvakli gelin topuzu modelleri
duvaklı ve taçlı gelin topuzu

Burada da hem duvak hem de taç kullanmak isteyen gelinler için bir topuz modeli görüyorsunuz. Dağınık salaş ve perçemleri olan bir topuz. bu tip bir gelin topuzunu uzun duvaklarla da tercih edebilirsiniz.

Yarım Patlak Duvaklı Gelin Topuzu

duvakli gelin topuzu uzun
parmak ucu duvaklı topuz

Yarım patlak duvaklı topuz modelini yukarıda görüyorsunuz. Tercihiniz bu tip bir duvaktan yana olacaksa görseldeki gibi yanlardan dökülen bir topuz kullanabilirsiniz.

Duvaklı Zarif Gelin Topuzu

duvakli gelin topuzu zarif
zarif duvaklı gelin topuzu

Yukarıda zarif bir topuz örneği görüyorsunuz. Bu tip straplez model gelinlikler ile tül duvaklarda genellikle böyle temiz bir görüntü yakalanmak istenir. Bu da bu tip zarif sade topuz modelleri ile mümkündür.

Duvaklı Kabarık Gelin Topuzu

duvakli kabarik gelin topuzu
duvaklı kabarık gelin topuzu

Tercihiniz gösterişli ve ön planda bir topuzdan yana olacak ise böyle kabarık ve tepeden bir model tercih edebilirsiniz. Bu tip topuz modellerinde gelin tacınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alttan tutturulan duvak saçınızı gölgelemeyerek olması gereken görüntüyü sağlar.

Tül Duvaklı Gelin Topuzu

duvakli zarif gelin topuzu
tül duvaklı gelin topuzu

Tül duvak her zaman risksiz duvaklar arasındadır. Aynı zamanda gelinlerin olmak istediği prenses görüntüsünü yakalamak için en uygun duvak tipidir. Bu tip bir duvak için de bu şekilde hafif salaş ense topuzu tercih edilebilir.

Rahibe Duvaklı Gelin Topuzu Modeli

rahibe duvakli gelin topuzu modeli
rahibe duvak gelinlik topuzu modeli

Rahibe duvak 2021 yılının çok tercih edilen duvakları arasında geliyor. Bu tip bir duvağınız var ise görseldeki gibi hafif salaş bir topuz ve perçemler ile tamamlanmış bir saç tercih edebilirsiniz.

Prenses Meghan Topuzu

prenses duvakli gelin topuzu
prenses meghan topuzu

Ünlü ve sansasyonel prenses Meghan’ın düğününde tercih ettiği duvaklı topuz modeli de o günden bu güne çokça uygulanan topuz modelleri arasında. Ancak bunun için yüz tipinizin ortadan saç ayırmaya uygun olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var.

Kabarık Duvaklı Gelin Topuzu

yarim patlak duvakli gelin topuzu
kabarık duvaklı gelinlik topuzu

Kabarık duvaklı topuz modelleri arasında genellikle bu tip perçemli veya kaküllü modeller tercih ediliyor. Bu tip modeller hem yüzünüzü daha uzun göstermeye yarıyor hem de açınızı tamamen kamufle olmaktan kurtarıyor.

Taçlı Gelin Topuzu Modelleri

Taçlı gelin topuzu modelleri 2021 yılında çok tercih ediliyor. Genellikle uzun duvak tercih eden hanımlar partinin ilerleyen saatlerinde duvaklarından kurtulmak istedikleri için taçla devam ediyorlar. Bu yüzden de taçlı gelin topuzları bu yıl açık alan düğünlerinde de çok tercih edilenler arasında.

Taçlı Gelin Topuzu Balerin Model

balerin gelin topuzu tacli
taçlı gelinlik topuzu balerin model

Taçlı balerin model topuz düğün boyunca rahat etmenizi sağlayacak ve temiz bir görüntü sağlayacak taçlı bir topuz modeli.

Kır Düğünü İçin Taçlı Gelin Topuzu Modeli

cicek tacli gelin topuzu
kır düğünü için taçlı topuz modeli

Yukarıda son derece zarif ve kır düğünü ya da açık alan düğünü için tercih edebileceğiniz başak görünümlü bir taç ile tamamlanmış topuz modeli görüyorsunuz. Bu tip bir topuzda enseye kadar inen arka bölüm önden hafif düşürülmüş saçlar ile tamamlanır.

Taçlı Ense Topuzu

tacli alttan gelin topuzu
taçlı ense topuzu

Yukarıda da yine doğal görünümlü ve zarif bir taçlı ense topuzu modelini görüyorsunuz. Bu tip bir topuzu hem salon düğünlerinde hem açık alan düğünlerinde tercih edebilirsiniz.

Taçlı Kraliçe Topuzu

tacli buyuk gelin topuzu
taçlı kraliçe topuzu

Burada da şaşalı ve oldukça büyük bir topuz modeli görüyorsunuz. Kraliçe topuzu diye adlandırılan bu topuz yine kraliçe tacı şeklindeki bir taç ile tamamlanmış.

Taçlı Kabarık Gelin Topuzu

tacli kabarik gelin topuzu
taçlı kabarık gelinlik topuzu

Kabarık bir gelin topuz modeli düşünüyor iseniz; bu şekilde tepeden toplanmış ve daha gevşek şekillenmiş ancak kabarık bir model ile tacınızı kullanabilirsiniz. Özellikle boy problemi olan gelinler için tepeden topuzlar boyu uzattığı için daha uygun olacaktır.

Örgü Detaylı Taçlı Gelin Topuzu

orgu tacli gelin topuzu
örgü detaylı taçlı gelinlik topuzu

Günümüzde eskisi kadar tercih edilmese de az da olsa bu sezon da bu tip örgü detaylı topuzları görmek mümkün. Örgü ile tamamlanmış bu topuz modelinde tacınızı tek taraftan veya tepeden kullanabilirsiniz.

Taçlı Helen Tipi Gelinlik Topuzu

tacli ve duvaklii gelin topuzu
taçlı helen tipi gelinlik topuzu

Burada da helen tipi gelinler için topuzun farklı bir kullanım şeklini görüyorsunuz. Ensede kullanılan duvak ve topuz başlangıcında kullanılan zarif bir gelin tacı ile tamamlanmış bir alternatif.

Taçlı Zarif Gelin için Topuz Modeli

tacli zarif gelin topuzu
taçlı zarif gelinlik topuzu

Burada zarafetten ödün vermeyen gelinler için sade bir alternatif görüyorsunuz. Yine sade başak görünümlü bir taç ile tamamlanmış salaş bir topuz modeli.

Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?

Gelin topuzu nasıl yapılır? sorusu pandeminin hayatımıza girmesi ile büyük önem kazandı. Ancak bu durum bizlere aslında isteyince neler yapabileceğimizi de gösterdi. Eğer saç konusunda biraz yetenekli ve meraklı iseniz kendiniz de gelin topuzu yapabilirsiniz.

Bununla ilgili paylaşacağım videoyu izleyerek uygulamalar yapabilirsiniz.

gelin topuzu nasıl yapılır

Burada sizlere gelin topuzu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayan bir makale hazırlamaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu