Yüz Şekline Göre Doğru Saç Ayrımı

Yüz şekline göre doğru saç ayrımı yerini belirlemek en az saç kesim şeklini belirlemek kadar önemli bir detaydır. Genellikle kuaförler bunu bize bırakır ve kesim esnasında bize danışır. Bu yüzden biz doğru saç ayrım yerimizi bulup uyguladığımızda yüzümüzün daha kusursuz göründüğünü fark edeceğiz.

Yüz şekline göre doğru saç ayrımı tüm yüz tipleri için değişen bir ayrıntıdır. Doğru yerden ayrılmamış bir saç yüzünüzü olduğundan daha sivri, daha yuvarlak ve daha kare görünmesine neden olabilir.

Kısa saç kesim modeli olsun ya da orta boy ya da uzun fark etmeksizin saçınızın modeli kadar doğru yerden ayrılması da son derece önemli bir noktadır.

Dilerseniz şimdi yüz şekline göre doğru saç ayrımı şekillerini her yüz tipine uygun olacak şekilde inceleyelim.

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Ayrımı

uzun yuz sekline gore sac ayirma
uzun yüz şekline göre doğru saç ayırma

Uzun yüz tipi; genellikle elmacık kemikleri çıkık, çene belirgin ve geniş alın şeklinde şekillenir. Bu yüz tipine sahip kişilerin yüzünü daha da uzatması doğru bir tercih olmaz bu yüzden de yüzü daha da yuvarlak gösterecek şekilde ayırmak gerekir. Uzun yüz şekline göre doğru saç ayrımı ortadan olmalıdır. Ortadan ayırdığınız saç yüzünüzü ortadan ikiye bölerek keskinliği eşit biçimde dağıtacak ve yüzünüzü daha yuvarlak gösterecektir.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Doğru Saç Ayrımı

yuvarlak yuzluler icin dogru sac ayrimi
yuvarlak yüz tipine göre doğru saç ayrımı

Yuvarlak yüz tipine sahip iseniz; yüz kemiklerinizi ortaya çıkarmaya ihtiyacınız var demektir. Yuvarlar yüzler için iki adet doğru saç ayrım yöntemi bulunuyor. Bunlardan birisi tam yandan ayırma bir diğeri de ise hafif yandan ayırma yöntemidir. Tam yandan keskin biçimde ayıracağınız saç yüzünüzü daha uzun ve kemikli gösterecektir.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Ayrımı

kare yuz tipine gore dogru sac ayrimi
kare yüz tipine göre saç ayırma

Kare yüz şekline sahip hanımlar genellikle yüz çerçevesi belirgin olduğu için bu çerçeveyi yok etmeye yönelik saç şekilleri ve saç ayrımları tercih ederler. Bunun için ise ortaya yakın ancak tam ortadan olmayan hafif yandan bir ayırma şekli tercih edilmelidir. Bu ayırma biçiminde katlı olarak tercih edeceğiniz perçemler de yüzünüzün kemik yapısını belirginleştirmeye katkı sağlayacak.

Elmas Yüz Tipine Göre Saç Ayrımı

elmas yuz tipine gore dogru sac ayrimi
elmas yüz şekline göre doğru saç ayırma

Elmas yüz tipi sivri çene ve çok belirgin elmacık kemiklere sahip kişilerin yüz tipidir. Burada hedeflediğimiz yüz şekli, yüz hatlarını bir miktar yumuşatmaktır. Ayrıca yüzü uzatmak da hedefler arasında olduğundan hacimli bir şekilde hafif bir yandan ayrım yüzünüzü kusursuz göstermeye yetecektri.

Kalp Yüz Tipine Göre Saç Ayrımı

kalp yuz tipine gore sac ayirma
kalp yüz şekline göre saç ayırma nasıl olmalı

Kalp yüz tipine sahip kişilerde; alın yayvan ve geniş, elmacık kemikleri oldukça güçlü ve çene ise sivri olarak şekillenir. Bu yüzden çene ile alın arasında doğru bir denge yakalamak için alnı asimetrik bir biçimde kamufle etmek doğru bir tercih olacaktır. Bunu da yandan ayırdığınız saçınızı asimetrik perçemlerle destekleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Oval Yüz Tipine Göre Saç Ayrımı

oval yuzluler icin dogru sac ayirma
oval yüz şekli için doğru saç ayırma

Oval yüz tipi aslında en avantajlı yüz tipidir. Bu yüz tipinde hemen hemen her bölüm orantılı olduğu için burada tüm ayırma yöntemleri uygun olacaktır. Ancak en ideali ortadan ayrıma biçiminde olanıdır. Oval yüz tipinde eğer elmacık kemikleriniz çıkık değil ise ve çıkık göstermek istiyorsanız ise yandan ayırma sizin için en uygun saç ayırma yöntemi olacaktır. Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu