Ters Ombre Modelleri

Ters ombre modelleri son dönemin yeni saç trendleri arasında gösteriliyor. Normal ombre görüntüsü bildiğiniz üzere çok kullanılan ve kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç renklendirme işlemi olarak gösteriliyor.

Bu ombre türüne farklı bir alternatif olarak geliştirilen diğer bir renklendirme işlemi de ters ombredir. Ters ombre adından da anlaşıldığı üzere bildiğimiz ombre görüntüsünün tam tersidir.

Ombre; saçların dipleri daha koyu bırakılarak uçlara doğru açılan bir renklendirme işlemidir. Ters ombre ise aksine diplerin açık renk uçların daha koyu bırakıldığı ve yine ombre özelliği olarak doğal renk geçişinin yakalandığı bir saç renklendirme işlemidir.

Ters Ombre Modelleri Nelerdir?

ters ombre
ters ombre modelleri 7

Ters ombre modellerine örnekler paylaşacağım bu yazıda aynı zamanda ters ombrenin kullanım zorluklarından da bahsedeceğim.

Ters ombre yaptırmak istiyor iseniz sürekli dip boyası yaptırmayı da göze almak durumunda kalacaksınız. Diplerin açık renk olarak renklendirildiği ters ombre modellerinde dip boyanız geldiği zaman saçta üç renkli bir görüntü ortaya çıkacaktır.

gri tesr ombre
ters ombre modelleri 8

Bu yüzden de kullanış açısından düz ombrenin tam aksine kısa süreli bir kullanım sağlar. Eğer geçici bir değişim istiyor iseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Oysa normal ombre saç uzasa da rahatlıkla uzun süre kullanılabilecek yapıdadır.

ters ombre nasil olur
ters ombre modelleri 9

Ombrede bildiğiniz üzere daha çok sarı renk ombre tercih ediliyor. Ancak ters ombrede daha platin renklerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Daha marjinal bir görüntü olduğu için genellikle platin gri ve küllü gri tonları ön plana çıkan renklerdir.

ters ombre kisa
ters ombre modelleri 10

Öte yandan ters ombre de hem kısa hem de uzun saça uygulanabilen bir saç renklendirme işlemidir. Kısa saç ombre modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

ters ombre nedir
ters ombre modelleri 11

Ters ombre modellerinde daha sert geçişlerin tercih edildiğini görüyoruz. Ancak isterseniz yukarıdaki görselde olduğu gibi daha doğal geçişi de kuaförünüzden talep edebilirsiniz.

Burada sizlere ters ombre hakkında bilgi verdim. Genel olarak baktığımızda kısa kullanım süresi ve sürekli dip boyası istemesi itibari ile kadınların daha az tercih ettiği bir modeldir. Ancak yeni saç trendleri arasında kesinlikle kendine yer bulan bir saç renklendirme işlemidir diyebiliriz.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu