Güzellik

Kısa Saç Ombre Modelleri 2021

Kısa saç ombre modelleri de en az uzun saç kadar uygulanan renklendirme işlemleri arasında geliyor. Özellikle de yaz aylarında kısa saç daha çok tercih edildiği için bu uygulamayı yaz aylarında genellikle kısa saçta görüyoruz.

Ombre nedir ve nasıl yapılır? Hangi modellerde ve renklerde ombre uygulanır ve kısa saç için uygun olan ombre modelleri nelerdir gibi konulara burada açıklık getirelim.

Ombre Nedir?

Ombre Nedir ; bir tür gölgelendirme tekniğidir. Omrede amaç saçın dipten uca doğru yumuşak bir geçiş ile açılmasını sağlamaktır. Bu renk geçişinin yumuşak olması ombreyi röfle gibi uygulamalardan ayıran en temel özelliktir. Bu yüzden de ombre için dipte kendi saç renginiz korunurken ton ton açılarak uçlara doğru bir yumuşak geçiş sağlanır.

Kısa Saç Ombre Nasıl Yapılır?

kisa saç ombre nasil yapilir
kısa saç ombre nasıl yapılır

Kısa saç ombre nasıl yapılır şimdi dilerseniz bunu açıklayalım.

  • Saç rengine karar verilir bu ton istenir ise saçın 1 ile 5 ton arasında bir açıklıkta olabilir.
  • Saçlara tutam şeklinde krepeler uygulanır.
  • Krepe ne kadar çok ise geçiş o kadar yumuşak olacak demektir.
  • Son olarak belirlenmiş olan bu tutamlara balyaj uygulaması yapılarak renklendirme tamamlanır.

Ombre illa doğal bir görünümde olacak diye de bir şart yoktur. Dilerseniz son derece marjinal renkler olan; mavi, yeşil, pembe gibi renkleri de tercih etmeniz mümkün.

Kısa Kumral Saç Ombre Modelleri

Kısa kumral saç ombre modelleri için sayısız alternatif bulabilirsiniz. Kumral saç ombre için en avantajlı saç rengidir. Ombre denince ilk akla gelen sarı rengin her tonunu rahatlıkla saçınıza uygulatabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi kısa kumral saç ombre modellerini inceleyelim.

Kısa Kumral Saç Ombre Sarı

kisa kumral saç ombre
kısa kumral saç ombre sarı

Yukarıda gördüğünüz model ombre denilince ilk akla gelen modellerdendir. Sarı tonlarını düşünüyorsanız ve kumral tonlarında saç rengine sahip iseniz böyle bir rengi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca burada oldukça sert bir geçiş uygulanmış ancak siz daha doğal bir görünüm yanlısı iseniz bu geçişi taha yumuşak da talep edebilirsiniz.

Kısa Saç Ombre Platin

kisa sac platin kumral ombre
kısa kumral saç ombre platin

Yukarıda daha iddali bir sarı tonu olan platini görüyorsunuz. Kısa kumral saça sahip hanımlar için özellikle de yaz aylarında harika bir görünüm sağlayacak platin sarısı bir ombre. Bu tip bir ombreyi gördüğünüz gibi sık krepe ile uygularsanız daha yoğun olacaktır.

Kısa Kumral Saç Ombre Çeşitleri

kisa kumral saca ombre yapimi
kısa kumral saç için ombre modelleri

Yukarıda kumral kısa saç için iki farklı ombre modeli görüyorsunuz. Sağdaki model daha doğal görünümden yana olan hanımlar için bal köpüğü tonlarında yumuşak geçişlere sahip bir ombre. Soldaki ise daha platin ve yoğun renklere sahip bir ombre modeli.

Kumral Kısa Saç için Sarı Ombre

kumral kisa sac sari ombre
kumral saçlar için sarı ombre

Yukarıda gördüğünüz renk daha yumuşak geçişlere sahip iddialı ancak yumuşak sarı tonlarında renklendirilmiş bir saç. Kumral saça sahip hanımlar için yine son derece güzel bir alternatif. Özellikle de beyaz tenli hanımlarda kusursuz görünecektir.

Kısa Kumral Saç Obre Küllü

kumral saca sari ombre
kısa kumral saç ombre

Yularıda gördüğünüz kısa kumral saç ombre küllü bir model ancak küllü kısım dipler ve uçlar arasında harmanlanmış böylece geçiş yumuşatılmış.

Kısa Kumral Saç Ombre Dogal Görünüm

kisa sac dogal ombre
dogal görünümlü kısa kumral saç ombre

Yukarıda kumral hanımlar için doğallığı kaybetmeden saça ışıltı ve renk katacak bir model görüyorsunuz. Burada oldukça ince ve doğal saçın üç ton kadar açığı ile atılmış balyajlar saçın doğallığını korumayı sağlamış.

Kısa Kumral Katlı Saç Ombre

kisa kumral katli saca ombre
kısa kumral saç ombre katlı kesim

Yukarıda gördüğünüz model çok katlı kumral saç için uygulanmış bir ombre modeli. Saçın doğal rengi büyük ölçüde korunurken sert geçişler ile saça hareket ve hacim kazandırılmış.

Dalgalı Kısa Kumral Saç Ombre

kisa sari ombre
dalgalı kısa kumral saç ombre

Dalgalı kısa ve kumral saç ombre modelini yukarıda görüyorsunuz. Yine sarı ile renklendirilmiş bu ombre modeli özellikle dalgalı kullanımda son derece modern ve dinamik bir hava yakalamayı sağlıyor.

Kısa Saç Ombre Modelleri

Kısa saç ombre modelleri yukarıda da belirttiğim üzere çok tercih edilen saç renklendirme işlemleri arasındadır. Son yılların en çok tercih edilen renklendirme işlemleri arasında 1. sırada gelen bu gölgelendirme işlemi çeşitlerini dilerseniz görsel olarak da inceleyelim.

Kısa Sarı Saç Ombre

kisa bob kesim ombre
kısa sarı saç ombre

Kısa sarı saç ombre modelini yukarıda görüyorsunuz. Son derece modern ve şık bir görüntü sağlayan bu tip bir ombre özellikle beyaz ve buğday tenliler için mükemmel bir tercih olabilir.

Ombre Modelleri Kısa Saç

kisa sac dogal ombre 1
kısa saç ombre doğal görünümlü

Ombre modelleri kısa saç örneğinin doğal görünümlü bir türünü görselde görüyorsunuz. Saçın doğal tonundan ortalama beş ton kadar açık krepeler ile tamamlanmış bu ombre saçınıza doğal bir ışıltı sağlayacak.

Kısa Bob Kesim Ombre Saç

kisa bob kesim ombre 1
kısa bob kesim ombre saç

Bob kesim bildiğiniz üzere son günlerde oldukça moda. Bu moda ile ombre modası da birleşince yukarıdaki gibi harika bir görüntü ortaya çıkıyor. Burada oldukça keskin bir geçiş görüyorsunuz. Siz bu geçişi zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Kısa Saç Platin Ombre Modeli

kisa sac platin ombre
kısa saç ombre platin sarısı

Platin ombre için harika bir tercihtir. Bu yüzden kısa saç ombre modellerinde platin çokça tercih ediliyor. Sizin tercihiniz de platinden yana olacak ise bu modeli değerlendirebilirsiniz.

Küllü Gri Kısa Saç Ombre Modeli

küllü gri ombre
kısa saç küllü gri ombre

Küllü gri kısa saç ombre modelinin son derece modern bir örneğini görselde görüyorsunuz. Gri ve platin tonlarından vazgeçemeyen hanımlardan iseniz bu tip bir renklendirmeyi deneyebilirsiniz.

Kısa Saç Gri Ombre

küllü kisa sac ombre
gri ombre

Gri saç ombre olarak değerlendirildiğinde daha modern bir hava yakalamayı sağlıyor. Yukarıda gördüğünüz gibi kısa bob kesim tarzı bir saç üzerine uygulanacak gri ombre modern bir görüntü yakalamak için yeterli olacaktır.

50 Yaş ve Üzeri Kısa Saç Ombre Modeli

50 yas ustu kisa sac ombre
50 yaş ve üzeri kısa saç ombre

50 yaş ve üzeri kısa saç ombre için güzel bir örnek görüyorsunuz. 50 yaş ve üzeri saç kesim modellerini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Oradan seçeceğiniz modeli buradan belirleyeceğiniz renkte bir ombreyle tamamlayabilirsiniz.

Kısa Saç Renkli Ombre Modeli

kisa sac renkli ombre
kısa saç renkli ombre

Sıradanlıktan uzak ve marjinal bir model arıyor iseniz yukarıdaki gibi kısa saç renkli ombre modeli tercih edebilirsiniz. Burada bir kaç farklı renk tonu geçişi kullanılmış ve oldukça modern sıra dışı bir görünüm yakalanmış.

Mor Kısa Saç Ombre Modeli

mor kisa sac ombre
mor kısa saç ombre

Mor kısa saç ombre sarıdan sonra en çok kullanılan ombre rengi oluyor. Burada gördüğünüz gibi gri ile harmanlanarak mor yoğunluğunun uçlarda toplandığı bir ombre modeli de sıradanlıktan çıkmak isteyenler için hoş bir alternatif olacaktır.

Kısa Saç Gece Mavisi Ombre

kisa mavi ombre
kısa mavi mor ombre

Kısa saç ombre için yine farklı bir alternatif arıyor iseniz görseldeki gibi gece mavisi tonunda bir renk tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah saça sahip hanımlar için dip boya işlemi gerektirmeyeceği için kullanımı kolay bir renk olacaktır.

Pembe Platin Kısa Saç Ombre

pembe platin kisa sac ombre
pembe platin kısa saç ombre

Yine son olarak yukarıda gördüğünüz üzere sıradanlıktan uzak bir model paylaşmak isterim. Burada da bir kaç farklı rengin harmanlanması ile oluşmuş bir ombre modeli görüyorsunuz. Baskın renk burada pembe olarak uygulanmış ancak siz mor, yeşil gibi farklı renkler de tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kısa saç ombre hakkında bilgi vermeye çalıştık. Kısa saç ombre nasıl yapılır ve kısa saç ombre modelleri nelerdir gibi konularda umarım yeterli bilgiyi almışsınızdır. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu