50 Yaş Üstü Saç Kesimi Modelleri

50 yaş üstü saç kesimi modelleri son zamanlarda en merak edilen konulardan diyebiliriz. Pandemi ne yazık ki hayatımızda bir çok alışkanlığın değişmesin neden oldu. Bunlardan biri de şüphesiz kuaför alışkanlığımız. 50 yaş üstü hanımların risk grubunda olmasından dolayı kuaföre gitmek istemediğini görüyoruz. Bu yüzden de bu yaş grubu hanımlar saç kesimlerini daha çok kendileri yapmayı tercih ediyorla.

Aslında bu durum bizlere bir bakıma isteyince neler yapabileceğimizi de göstermiş oldu demek sanırım yanlış olmaz. Orta yaş diye tabir ettiğimiz 50 yaş üstü saç kesimi modellerinde öne çıkan modeller kısa kesim modelleri oluyor.

Kısa saç modellerinin uzun saç modellerine göre hem daha kullanışlı olması hem de bu tip saç kesimlerinin olduğundan daha dinamik görünmeyi sağlaması bu saç modellerinin tercih sebebi.

Dilerseniz şimdi 50 yaş üstü saç modelleri için alternatifleri inceleyelim.

50 Yaş Üstü Asimetrik Kesim Modeli

50 yaş üstü asimetrik saç kesim modeli
50 yaş üstü saç kesimi modelleri asimetrik

Yukarıda gördüğünüz model son derece zarif ve modern bir saç kesim modelidir. 50 yaş ve üzeri hanımlarda da oldukça favori olan bu model sizi olduğunuzdan daha genç gösterecek ve daha dinamik bir hava verecektir. Aynı zamanda kısa bir model olduğu için son derece kullanışlı bir 50 yaş üstü saç kesimi modelleri arasında ilk sıradadır.

Kısa 50 Yaş Üstü Katlı Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü katli kisa saç
kısa katlı 50 yaş üstü saç kesimi modelleri

Burada gördüğünüz model aslında klasikler arasında. Katlı oluşu saçınızı daha hacimli gösterecek ve aynı zamanda daha kullanışlı bir saç stili yakalamanızı da sağlayacak. Buradaki modelde ensenin açık olması ve kulakların kapanması esas alınmış.

50 Yaş Üzeri Orta Boy Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü katli orta boy saç
orta boy 50 yaş üstü saç kesimi modeller

50 yaş ve üzeri hanımlarda çok fazla uzun modelleri görmüyoruz. Sebebi daha az kullanışlı ve bakımının zor olmasından kaynaklanıyor. Yukarıda gördüğünüz model ise kısa saça harika bir alternatif oluşturan orta boy bir kesim modeli. Burada gördüğünüz model de bir orta boy katlı kesim olarak karşımıza çıkıyor. 50 yaş üstü saç kesimi modellerine güzel bir alternatif.

Kısa 50 Yaş Üstü Saç Kesimi Modelleri

50 yaş üstü kisa katli kesim modeli
50 yaş üstü saç modelleri kısa

Görselde gördüğünüz 50 yaş üstü saç modeli de hanımlar tarafından en çok tercih edilen saç modeli. Özellikle de kemikli ve uzun yüzlü 50 yaş üstü hanımlar için mükemmel bir tercih olabilecek türde bir saç. Katlı bir model olan bu saç modeli aynı zamanda sizi daha dinç ve modern gösterecek. Diğer kısa saç kesim modelleri için burayı da ziyaret edebilirsiniz.

50 Yaş ve Üzeri Kıvırcık Saç Modeli

50 yaş üstü kivircik saç modeli
50 yaş üstü kıvırcık saç modeli

Kıvırcık saçlı veya permalı saçlara sahip 50 yaş ve üzeri hanımlar için son derece modern ve genç gösteren bir saç modeli arıyorsanız görseldeki bu modeli değerlendirebilirsiniz. Bu tip bir saç sizi en az 10 yaş daha genç gösterecektir. Aynı zamanda asimetrik yapısından dolayı modern bir görüntü yakalamak istiyorsanız bunu da sağlayacaktır.

50 Yaş Üstü Küt Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü küt saç modeli
50 yaş üstü küt saç kesim modeli

Yılların değişmeyen saç modellerinden olan küt kesim aslında en risksiz saç modelleri arasında gösteriliyor. Bu saç modeli her yaş grubu için kullanılan bir tarz. 50 yaş ve üzeri hanımlar için de uygun bir tercih olan bu modelde dilediğiniz gibi kakül veya perçem bırakabileceğiniz gibi tamamen düz bir kesim yaparak yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

50 Yaş Üstü Ensede Kesim Modeli

50 yaş üstü orta boy kesim modeli
50 yaş üstü orta boy kesim modeli

Yukarıda görmüş olduğunuz her 2 kesim modeli de ne çok kısa ne de orta boy diye tabir ettiğimiz ensede kesim modelidir. Bu model de son derece kullanışlı bir model olmakla birlikte sık sık kesim gerektirebilir. Ancak daha sakin ve ciddi model istiyorsanız değerlendirebilirsiniz.

50 Yaş Üstü Zarif Kısa Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü perçemli saç kesim modeli
50 yaş üstü perçemli saç kesim modeli

Eğer aradığınız zarif ve sakin bir model ise görselde gördüğünüz bu model sizin için son derce uygun olacaktır. Önde bırakılan hafif perçemler ve az katlı bir kesim ile model tamamlanır. Perçemi istediğiniz miktarda ve yüzünüze uygun olacak şekilde değiştirmeniz de mümkün.

50 Yaş Üstü Kullanışlı Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü sari saç kesim modeli
50 yaş üstü kullanışlı saç kesim modeli

Eğer saç için önceliğiniz rahatlık ve kullanışlı olması ise görseldeki model tam da size göre. Bu model için herhangi bir şekillendirmeye ihtiyaç duyulmaz ve yalnızca tarayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca yaz ayları için de oldukça uygun bir modeldir.

50 Yaş Üstü Uzun Saç Kesim Modeli

50 yaş üstü uzun saç kesim modeli
50 yaş üstü uzun saç modeli

Uzun saçtan vazgeçemeyenler için mükemmel bir alternatif olan görselde gördüğünüz bu model son derece zarif ve sakin bir modeldir. Özellikle sarı renk ve koyu renk saçlarda mükemmel bir duruş sergiler. Bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu