Sporcu Taytı Modelleri ve Faydası

Sporcu taytı spor yaparken özellikle tercih edilen giyim ürünlerindendir. Burada sporcu taytı kadın modellerini, sporcu taytı ne işe yarar, sporcu taytı ve sütyeni modellerini sizlerle paylaşacağım.

Sporcu Taytı Ne İşe Yarar?

Spor taytı yalnızca şıklık için kullanılan bir kıyafet türü değildir. Elbette spor esnasında şıklıktan ödün vermemek için de kullanılır ancak asıl nedeni sporun etkisini artırmaktır.

  • Spor taytları kasları toparlar ve vücudu olması gereken şekle getirir. Bu sayede siz spor yaptığınız sürede bu şekli kalıcı hale getirmeye başlamış olursunuz.
  • Aynı zamanda fazla yağlardan arınmayı da sağlayan bu taytlar spor esnasında terlemeyi artırır ve hatta spor yapmayı bitirdikten sonra bile bir müddet daha terlemeyi devam ettirir.
sporcu tayti ne ise yarar
spor taytı ne işe yarar
  • Yaptığınız bir hareketten maksimum fayda sağlamak istiyorsanız spor taytı kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
  • İdeal sıkılıkta olan tayt kaslarınız arasındaki oksijen akışını da dengeleyerek spor esnasında daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.
  • Sıkılaşma amaçlı bir spor yapıyorsanız spor taytları bu sıkılaşmayı destekleyecek ve kolaylaştıracaktır.
  • Bu taytlar aynı zamanda eklem ve kasları da koruduğu için zorlanmalardan kaynaklanan kas ve eklem ağrılarını minimuma indirmeye yardımcıdır.

Sporcu Taytı Bayan

Sporcu taytı bayan modellerinde öne çıkan modelleri sizlerle burada paylaşacağım. Siz de yapacağınız spora ve fiziğinize en uygun olan tayt modelini bu şekilde belirleyebilirsiniz.

desenli sporcu tayti
desenli sporcu taytı

Yukarıda gördüğünüz tayt son yıllarda en çok tercih edilen desenlerden bir tanesine sahip. Yüksek bel olan bu tayt hemen her tür sporda kullanım rahatlığı sunacak şekilde tasarlanmış.

hamile sporcu tayti
hamile sporcu tayt

Yukarıda da hamileler için tasarlanmış spora uygun bir tayt modeli görüyorsunuz. Karını rahat bir şekilde kapatarak göbeğin üstüne kadar saran bir tayt. Özellikle hamileler için tavsiye edilen hamile platesi için oldukça uygun bir tasarım.

Sporcu Taytı Kadın

pudra sporcu tayti
pudra pembe sporcu tayt

Burada bacağı daha uzun ve ince gösteren blok çizgiler kullanılmış. Bu tip çizgileri spor taytlarında çokça görüyoruz. Böyle desenlere sahip taytlar fiziğinizi çok daha düzgün göstermeye yardımcı olur. O yüzden bu tip desenleri kullanmaktan kaçınmayın.

parlak sporcu tayti
parlak sporcu tayt

Bildiğiniz üzere son dönemlerde retro modası taytta da kendini gösteriyor. Özellikle seksenlerin sonu ve doksanlarda çok kullandığımız parlak taytlar spor taytlarında da karşımıza çıkıyor. Spor yaparken de tarzımdan ödün vermem diyen hamılar için şık bir alternatif.

siyah bayan kisa sporcu tayti
kısa sporcu taytı

Yine son dönemde daha çok kullanılmaya başlayan kısa sporcu taytları karşımıza çıkıyor. Genellikle diz altında biten taytlar spor için çok daha uygundur. Siz de kullanacağınız spora göre kısa taytları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

siyah sporcu tayti
siyah düz sporcu tayt

Eğer sadelikten vazgeçmem diyor iseniz yukarıda gördüğünüz düz siyah taytlar tam size göre. Bu tip taytları dilediğiniz renkteki sporcu sütyeni ile kombinleyebilirsiniz.

sporcu tayti bayan
sporcu taytı bayan
yesil sporcu tayti
yüksek bel bayan sporcu tayt
yuksek bel sporcu tayti
file detaylı sporcu tayt

Sporcu Taytı ve Sütyeni

Spor taytları ile birlikte takım olarak bulabileceğiniz ikili tayt ve sütyendir. Bu tip bir takım düşünüyor iseniz aşağıdaki modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle sırtı da doğru şekilde kavrayarak dikleştirdiği ve doğru duruş pozisyonuna getirdiği için taytınız ile birlikte bu tip sütyenleri kullanmak avantajlı olacaktır.

parlak sporcu tayti ve sutyeni
atletik sporcu tayt ve sütyeni

Yukarıda gördüğünüz model en çok tercih edilen tayt sütyen modellerinden bir tanesidir. Bu tip spor görünümlü sütyenler genellikle bu boyda tercih ediliyor. Özellikle ekstra yüksek bel taytınız üzerine bu tip sporcu sütyenlerini tercih edebilirsiniz.

sirti capraz sporcu tayti ve sutyeni
sırtı çapraz sporcu sütyeni

Yukarıda da fark arayan hanımlar için şık bir alternatif sütyen modeli görüyorsunuz. Sırtı çapraz olarak tasarlanmış oldukça şık ve son dönemin moda modellerinden bir tanesi.

hummel sporcu tayti ve sutyeni
siyah sporcu tayt ve sütyen

Yukarıda siyahtan vazgeçemem diyen kadınlar için bir takım görüyoruz. Burada da ekstra yüksek bel bir tayt ve üzerine klasik bir sporcu sütyeni görüyoruz.

siyah beyaz sporcu tayti ve sutyeni
siyah beyaz spor tayt ve sütyen

Burada daha iddialı bir sütyen modeli görüyoruz. Göğüs kısmı dekolteli olan bu modelde aynı zamanda tayt üzerinde kullanılan açık renk şeritler bacakları daha uzun ve daha ince göstermeye yardımcı bir görev üstleniyor.

sporcu tayti ve sutyeni
kısa spor taytı ve sütyen takımı

Bura da ise yine son dönemin modası olan kısa spor taytı ile klasik bir spor sütyeni görüyoruz. Yaptığınız spora göre bu tip kısa taytları da değerlendirmeniz mümkün.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu