Salon Halısı Seçerken 3 Kural

Evimizin odak noktası olan salon için salon halısı seçerken dikkat etmemiz gereken önemli faktörleri sizlerle paylaşacağım.

1. Kural Salon Halısı

Salonunuzun tarzını belirleyerek tarzına uygun bir seçim yapmalısınız. Avangart bir salona geometrik desen bir halı oldukça abes duracaktır. Yine aynı şekilde modern çizgilerde döşenmiş bir halıya avangart tarz halı da kullanamayız.

Bu yüzden de salon halımız tarza uygun olmalı. Tarzınız belirlendikten sonra aslında işin yüzde elli kısmı hallolmuş demektir.

2.Kural Salon Halısı

Ardından dikkat edeceğimiz husus ise renk uyumu. Genel olarak salon renklerini odak olarak alabileceğiniz gibi duvar rengi ya da aksesuar rengini de odak alabiliriz. Yada kontrast renkler tercih ederek daha renkli bir görüntü elde edebiliriz. Bu tamamen sizin zevkinize göre belirlenecektir.

3.Kural Salon Halısı

Evinizdeki yaşam döngüsüne uygun halı seçmeye dikkat edin. Evinizde hayvan ya da çocuk besliyorsanız peluş ve tüylü halılardan uzak durmak sağlık açısından doğru olacaktır. Kullanım alanınıza uygun ve temizliği kolay halı seçimi işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Halı seçimi evdeki dekorasyon bütünlüğünü tamamlayan önemli bir parçadır. Evinizde mevcut olan mobilyalara perdelere duvar kâğıtlarına veya duvar boyasına göre seçeceğiniz halı bir bütünlük sağlamalıdır. Gösterişli evlerin, devasa hoş mobilyaların ve son moda pahalı perdelerin tamamlayıcısı olan seçeceğiniz bir halı olsa gerek.

Gerek yeni ev kurarken gerekse de evinizi yenilerken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de alacağınız halının ebat ve rengidir. 

Modern çizgiler taşıyarak dekore edilmiş bir salonda geometrik çizgiler taşıyan bir halı tercih edilmelidir

Avangart tarzda dekore edilmiş evler için ise klasik çizgilere sahip çiçek modelli halılar tercih edilmelidir.

Günümüzde halı seçimi söz konusu olduğunda birçok insan, renk ve desenlere odaklanmıyor. Halının kullanım amacından  üzerinde yürüdüğünde bıraktığı hisse kadar pek çok etken  halı seçiminde büyük rol oynuyor.

Antibakteriyel, anti-alerjik, kolay temizlenebilen, leke tutmayan, kaymayan ve benzeri yeni teknolojiler kullanılarak üretilen halı çeşitlerine pek çok halı markası koleksiyonlarında yer veriyor.

Alerjik bir bünyeniz varsa toz tutmayan; çalışıyor ve temizlikle fazla vakit harcamak istemiyorsanız leke tutmayan ve kolay temizlenebilir; bebeğiniz varsa anti bakteriyel; evcil hayvan besliyorsanız ise kolay süpürülebilir halı modellerini tercih edebilirsiniz.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz müddetçe seçimlerinizden pişman olmayacaksınız.

Bir diğer dekorasyon konumuz olan mutfak dekorasyonu konumuzu da inceleyebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)
Başa dön tuşu