Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri

Mutfaklar için dekorasyon günlük kullanım yoğunluğu göz önüne alındığında en çok işlevsellik beklediğimiz mekânlardır. Yine de işlevselliği yakalarken estetiği gözden kaçırmamak önemlidir. Mutfaklar için dekorasyon önerilerine zamansız bir şekilde yaklaşmamız gerek.

Mutfakta açık renk tercih etmek her zaman mutfağınızı olduğundan daha da büyük gösterecektir. Özellikle küçük mutfakları olanlar beyaz rengini ağırlıkta tercih etmelidir.

Mutfaklar İçin Dekorasyon Modelleri

Beyaz renkteki mutfaklarınıza renk katmak için ise pirinç dolap kulpları, metal kaşık askılıkları, tezgâh üzerinde renkli kavanozlar, tabaklar ve fincanlarla renklendirilmiş raflar ve evyeleri kullanabilirsiniz. Eğer mutfak pencerelerinizden yeterince gün ışığı alamıyorsanız, sizler için hayat kurtarıcı bir diğer dekor önerisi ise spot aydınlatmalar olacaktır.

Aydınlık ve ferah bir mekân her zaman daha şık ve geniş görünecektir. Kullanılmayan ölü alanlarınızı değerlendirmeniz de derli toplu bir mutfağa sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Dar ve uzun baharat dolapları buna çok iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

İşlevsel dolaplar mutfakta verimi de arttırır. Mutfakta duvarları ve atıl alanları kullandıktan sonra hala alan ihtiyacınız varsa neden tavanı da kullanmayasınız. Tavandan sarkıtacağınız işlevsel bir ürün ile hem dekorasyonunuzu tamamlamış olabilirsiniz hem de hiçbir yere sığmayan o küçük tencerelerinizi asarak görsel bir mekân elde etmiş olursunuz.

Mutfak için dekorasyon ile ilgili fikirleri sizlerle paylaştık. Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Ayrıca diğer dekorasyon önerilerini buradan bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu