Yaratıcı Duvar Dekorasyon Fikirleri

Yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri evinden sıkılan ya da yeni evinde başka bir hava oluşturmak isteyen kişiler için derlenmiş fikirlerdir. Burada sizlere her tarz eve ve farklı alanların duvarların uygun duvar dekorasyon fikirlerini paylaşacağım.

Özellikle de evin havasını değiştiren ve bu havayı belirleyen bir numaralı faktör duvar dekorasyonudur. Duvarlarınızı kişiliğinizi yansıtacak şekilde dekore ederek sizi yansıtan bir eve sahip olmak aslında çok basit.

Yaratıcı Duvar Dekorasyonu Örnekleri

1 3
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 11

Son dönemin en çok kullanılan duvar dekorasyon örneklerinden bir tanesini yukarıda görüyorsunuz. Hasır tabaklardan oluşturulmuş bu dekorasyon evinde sıcak ve samimi bir ortam oluşturmak isteyenler için ideal bir duvar dekorasyon fikri.

Bu tip duvar dekorasyonlarını hem salon hem de oturma odasında tercih edebileceğiniz gibi yemek alanınızda da tercih edebilirsiniz. Spor bir salon oluşturmak için bu tip hasır objeler salonlarda sıkça tercih ediliyor.

Ahşap, hasır ve jüt ürünler her zaman kullanıldığı ortama daha sıcak bir hava katmayı sağlayacaktır. Bu yüzden de salonunuzun genel havası ile uyumlu olup olmadığı son derece önemlidir.

2 3
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 12

Burada ise balkon gibi dış cephe duvar dekorasyonu için bir fikir önerisi görüyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz şekildeki bisiklet figürleri duvarlar için çokça tercih ediliyor. Görselde eskitme bir tas ve bolca bitki kullanılmış. Bu tip duvar dekorasyonları balkonlarınızı hareketlendirecek ve huzur verici dinlendirici bir hava oluşturmayı sağlayacaktır.

Öte yandan bu dekorasyonları bahçe duvarınız için de değerlendirebilirsiniz. Bisiklet tekerlerinde aydınlatma kullanılarak akşam görüntüsünü de sıcak ve dekoratif hale getirebilirsiniz.

3 3
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 13

Yukarıda ise salon ve hol için kullanılabilecek oldukça büyük ve üç boyutlu bir duvar aksesuarı görüyorsunuz. Yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri arıyor iseniz bu tip sıradanlıktan uzak objeleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Bu ve benzeri duvar aksesuarları büyük duvarlarınızı hareketlendirecektir.

4 4
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 14

Burada da yine giriş alanı için kullanılabilecek bir dekorasyon örneği görüyorsunuz. Duvarda kullanılan metal tablo ve ahşap askılık ile hasır sepet girişte huzurlu bir algı oluşturmaktadır. Bu yüzden de giriş için oldukça uygun bir yapıya sahiptir.

Ayrıca ayakkabı giyme alanı olarak da tasarlanmış olan bu alanda kullanılan oturma alanı da son derece ortamın havasına uygun olarak seçilmiş. Giriş dekorasyon kısmını ilerleyen zamanlarda çok daha detaylı ele alacağız.

5 2
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 15

Burada da kirişlerin bulunduğu duvarlar için oldukça uygun bir dekoratif ağaç figürü görüyorsunuz. Bu tip üç boyutlu objeler son dönemin en çok tercih edilen obje türlerinden oluyor. Burada dallar ve kütük görünümleri ile şık bir dekorasyon hedeflenmiş. Bu ağaç görüntüsü eğer isteniz ise alttan bir ışıklandırma ile de desteklenerek çok daha fazla ön plana çıkarılabilir.

Bu tipteki bir objeyi hem koridor hem salon hem de çalışma odasında tercih edebilirsiniz. Böyle objelerin en büyük handikapı çok fazla toz tutması olduğu için temizlik kısmını da düşünerek tercih etmekte fayda var.

6 2
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 16

Yine hazırın dekorasyonda kullanım örneğini görüyoruz. Daha önce de belirttiğim üzere yaratıcı duvar dekorasyon fikirlerinde böyle çoklu objeler öne çıkıyor. Burada da farklı boyut ve modellerde hasır şapkaların duvarda dekoratif şekilde sergilendiğini görüyoruz.

Dediğim gibi eğer oturma alanınıza sıcak bir hava katmak istiyor iseniz bu tip objeleri bolca tercih edebilirsiniz. Oturma alanı ve yemek alanında böyle obje yığınları tercih edilebilir.

7
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 17

Küçük dokunuşlar ile yaratıcı duvar dekorasyonu oluşturmak mümkün. Burada da kütük görünümlü kutucuklar ile oluşturulmuş bir duvar dekorasyonu örneği görmektesiniz. Bitkiler ve farklı objeler ile tamamlanmış bu tip duvar dekorasyonları içerisindeki aksesuarları ortama uyumlamak sureti ile her tür alanda kullanıma uygundur. Bu yüzden de oldukça kullanışlıdır. Tek tek satılan bu ürünleri dilediğiniz şekilde bütünleyebilir veya ayrı ayrı da duvara monte ederek kullanabilirsiniz.

8 2
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 18

Burada da yine bahçe ve balkon duvar dekorasyonu için yaratıcı duvar dekorasyon fikirlerine bir örnek görüyorsunuz. Eskitme şekilde boyanmış saksılar kuru dallar ile tamamlanmış. Siz de zevkinize ve ortamınıza göre farklı renklerde boyayabilir ve farklı şekillerde bitkilerle tamamlayabilirsiniz.

9 2
yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri 19

Klasik salon dekorasyonları için bir örnek arıyor iseniz yukarıdaki dekorasyon örneği tam size göre. Bildiğiniz üzere son dönemde yukarıdaki gibi çerçeveler duvarlarda çok kullanılır hale geldi. Burada da bu kullanıma bir örnek görüyorsunuz. Işıklandırmalar ile desteklenen bu dekorasyonu siz de yaratıcı duvar dekorasyon fikri olarak not edebilirsiniz.

Burada sizlere yaratıcı duvar dekorasyon fikirleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ana sayfaya dönmek için burayı tıklayabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan ziyaret etmek için ise burayı tıklamanız yeterli.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu