Pixie Saç Modelleri 2021

Pixie saç; yılın öne çıkan saç modellerindendir. Genel tanım olarak şu şekilde açıklayabiliriz; tepesi uzun arkası ve kenarları çok kısa olan saç modeline pixie kesim saç diyoruz.

Yaz aylarında en çok tercih edilen saç modellerinden olar kısa boy saç modellerine şık bir alternatif olan bu saç modelini hem genç hanımlarda hem orta yaşta görüyoruz. Kenarların ve arka kısmın kısa olması daha frech ve dinç bir hava yakalamak için mükemmel bir görüntü sağlıyor.

Ayrıca yüzünüze güveniyor iseniz bu tip modelleri tam size göre olacaktır. Burada; pixie saç modellerinin en çok tercih dilen ve öne çıkan kesim örneklerini bulacaksınız.

17 Farklı Pixie Saç Modeli

Burada hem orta yaş hem de genç kadınlar için kullanımı uygun olan farklı tarz ve yüz tiplerine hitap eden pixie saçlar bulacaksınız. Dilerseniz şimdi bu harika modellere bir göz atalım.

Rihanna Pixie Saç Modeli

rihanna pixie sac 1
rihanna saç modeli

Dünya starı Rihanna pixie saç denilince ilk akla gelen isim oluyor. Ünlü yıldız bu saç modelinin farklı tarzlarını çokça kullanıyor ve farklı renklerde de karşımıza çıkıyor. Burada gördüğünüz model de yine Rihanna’nın en çok tercih ettiği pixie kesim saçlardan bir tanesi.

Kaküllü Pixie Saç

kakullu pixie sac
kaküllü pixie saç

Burada arka tamamen kısa tutulmuş ve önden tek taraflı bir kakül bırakılarak modern ve şık bir asimetri oluşturulmuş. Bu tip saçları he uzun yüzlü hem de yuvarlak yüzlü kadınlar kullanabilir. Uzun yüzlü hanımların yüzlerinin daha kemikli görünmesine, yuvarlak yüzlü hanımların ise yüzlerinin daha uzun ve ince görünmesine yardımcı olur.

Perçemli Pixie Saç

en moda pixie sac
perçemli pixie saç

Burada ise alnı geniş hanımlar için şık bir pixie kesim saç alternatifi görüyorsunuz. Eğer alnınızın çok açık olduğunu düşünüyor ve pixie kesim bir saç kullanmak istiyorsanız önden bi şekilde çok yoğun olmayan ancak alnı kamufle edebilecek yoğunlukta kakül bırakmak yeterli olacaktır. Burada da ense tamamen açık bırakılırken kenarlar da kısaltılarak yoğunluk yalnızca tepede ve önde bırakılmış.

Dalgalı Pixie Kesim Saç

dalgali pixie sac
dalgalı pixie kesim saç

Burada dalgalı saçlar için şık bir pixie kesim alternatifi görüyorsunuz. Aynı zamanda burada aslında pixie kesim saçınızın nasıl farklı şekillerde kullanılabileceğine de bir örnek görüyoruz. Bu tip dalgalı saçlarda tepe kısımların aşırı kısa bırakılması daha kabarık ve dik bir görüntü sağlarken daha uzun bırakılması bu şekilde her alanda kulanılabilecek bir saç yakalamaya yardımcı olur.

Düz Saçlar İçin Pixie Kesim Saç

duz pixie sac
düz saç için pixie kesim saç

Yukarıda dümdüz saçlara sahip iseniz kullanabileceğiniz bir saç modeli görüyorsunuz. Bu tip inatçı saçlar için pixie kesim saçlar oldukça kullanışlı olacaktır. Çünkü bu tip saçlar şekil alması son derece zor saçlardır ve bir çok saç modelinde verilen şeklin ömrü yalnızda 1 saat kadardır. Bu yüzden de böyle kısa kesimler şekil vermek açısından sizi çok zorlamayacaktır. Aynı zamanda yüzünüzü de tam anlamışla ortaya çıkaracak şık bir modeldir.

Pixie Saç Kesimi

gri pixie sac
pixie saç kesimi

Yukarıda gördüğünüz model de pixie kesim saç için farklı bir alternatif. Burada da arda ve tek yan taraf kısa kesim yapılarak diğer tarafta saç uzun bırakılmış ve platin tonlarına boyanarak saç daha marjinal bir hale getirilmiş. Burada saç ayrım noktanıza dikkat etmek önemli bir faktör. Doğru saç ayrımını yaptıktan sonra bu kesimin hangi tarafının uzun bırakılması gerektiğini daha net görebilirsiniz.

Kıvırcık Pixie Saç Modeli

kivircik pixie sac
kıvırcık pixie saç

Burada da kıvırcık saçlar için şık bir pixie kesim alternatifi görüyoruz. Burada saçın arkası ve kenarları kısa kesim yapılmış tepe ve ön kısım ise uzun bırakılarak kalın bukleler belirgin hale getirilmiş. bunu düz saçınız için de tepesine bukle yaparak uygulamanız mümkün. Aynı zamanda bu tip saçları özel günler için de böyle değerlendirebilirsiniz.

Orta Yaş Pixie Kesim Saç Modeli

orta yas icin pixie sac
orta yaş için pixie kesim saç

Pixie saç her ne kadar genç hanımlar için bir saç kesim modeli gibi algılansa da aslında bu şekilde orta yaşlı hanımlar da rahatlıkla bu tip saçları kullanabilir. Özellikle orta yaş hanımlar daha çok kısa saç modellerini tercih ettiği için bu tip pixie saç onlar için de mükemmel bir alternatiftir.

Önü Uzun Pixie Kesim Saç

önü uzun pixie sac
önü uzun pixie kesim saç

Burada gördüğünüz model ön ile arka uzunluk arasında daha fazla fark olan asimetrik kesim bir model. Yine tek tarafa verilen saç uzunluğu kullanılarak arkası ve tek tarafı kısaltılarak kullanılmış bir pixie kesim saç modeli görüyorsunuz.

Pixie Saç Modeli

pixie sac modelleri
pixie model saç

Burada genç hanımlar için pixie kesim saç modeli görüyorsunuz. Ensenin aşırı kısaltıldığı bu modelde ön kısımda kısa bir perçem bırakılmış. Son derece iddialı bir model ortaya çıkmış. Bu tip saç modellerini düşünüyor iseniz saçınızda bir miktar doğal dalganızın bulunması kesinlikle büyük avantaj olacaktır. Böylece hafif bir köpük uygulaması ile saçınızı kolayca şekillendirebileceksiniz.

Pixie Kesim Saç Sarı Platin

pixie sac nasil sekillendirilir
pixie kesim saç nası şekillendirilir

Burada da yine pixie kesim saçın en kısa boy modellerinden bir tanesini görüyorsunuz. Bu tip modellerde saç şekillendirmek için uğraşmanız gerekmediği için oldukça kullanışlıdır. Tabi çok intaçı saçlarınız var ise ben yine de bu kadar kısa saçları size çok fazla tavsiye etmiyorum. Çünkü az biraz uzadıktan sonra biçimsiz bir hal alabilir.

Pixie Kesim Saç Şekillendirme

pixie sac nedir
pixie kesim saç renklendirmesi

Yukarıda klasik bir pixie kesim saç modeli görüyorsunuz. Bi tip saçları el yordamıyla hafif dalga vererek rahatlıkla şekillendirmeniz mümkündür.

Gençler İçin Pixie Kesim Saç

sari pixie sac
sarı pixie kesim saç

Renkli Pixie Saç

renkli pixie sac
pixie kesim saç renklendirme yöntemi

Marjinal Pixie Saç

sira disi pixie sac
sıra dışı pixie kesim saç

Sarı Platin Pixie Kesim Saç

pixie sac
sarı platin pixie kesim saç

Tek Tarafı Uzun Pixie Kesim Saç

pixie sac sekli
bir tarafi uzun pixie kesim saç

Pixie Saç Nasıl Kesilir?

pixie kesim nasıl yapılır

Burada sizlere pixie saç modelleri ile ilgili bilgi vermeye çalıştım umarım faydalı olmuştur. Görüş ve önerilerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilir dilerseniz bizi buradanda takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu