Oje Taşırmadan Nasıl Sürülür?

Oje taşırmadan nasıl sürülür sorusu sizin için de bir sorun ise burada paylaşacağım adımları izleyerek rahatlıkla taşırmadan ojenizi sürebilirsiniz.

Özellikle de koyu renklerde taşırmadan oje sürmek gerçekten çoğu zaman bir sorun haline geliyor. Açık renkler bu konuda koyu renklere göre oldukça rahat. Ancak koyu renk ojelerde en ufak bir taşma oldukça kötü bir görüntüye neden oluyor.

Oje taşırmadan nasıl sürülür sorusunun bir tane cevabı bulunmuyor. Burada sizinle bir kaç farklı yöntem paylaşacağım ve bu yöntemlerden dilediğinizi seçerek taşırmadan oje sürme sorununu halletmiş olacaksınız.

koyu renk oje nasil sürülür
koyu renk oje taşırmadan nasıl sürülür

1. Oje Taşırmadan Nasıl Sürülür Klasik Yöntem

Ojeyi taşırmadan sürmek için bolca pratik yapmak aslında en bilinen yöntemdir. Ne kadar pratik yaparsanız o kadar rahat ve hızlı taşırmadan sürebilirsiniz. Bunu yaparken nelere dikkat etmeliyiz peki;

 • Öncelikle özellikle de koyu renk oje kullanacak iseniz tırnaklarınızın etlerini temizlemeniz gerekir ve törpü de yaparsanız kusursuz bir görüntü yakalamak daha kolay olur.
 • İlk olarak koyu renk ojede mutlaka tırnaklarınıza bir baz uygulayın. Bu baz şeffaf oje de olabilir tırnak güçlendirici ve kırılma önleyici ojeler de olabilir.
tirnak bazi
oje bazı

Oje Bazı Kullanmak Neden Önemli?

Özellikle de koyu renk ojeler tırnak etlerimizden deriye nüfuz edebilir ve koyu renk ojeler cilde ve tırnağa en çok zarar veren ojelerdir. Baz uygulamasının en önemli faydası budur. Ancak bir diğer faydası da koyu renk ojeleri silseniz bile tırnaklarınızda o rengin kalıntısı kalacaktın ve tırnaklarınızı temizlemek iki katı güçleşecektir. Uyguladığınız baz sayesinde tırnaklarınız kolayca tek seferde temizlenebilir.

oje nasil surulur
oje taşırmadan nasıl sürülür
 • Bazı uyguladıktan sonra tamamen kurumasını bekleyin.
 • Kuruyan bazın üzerine ilk kat ojeyi uygulamaya başlayabilirsiniz.
 • Ardından tırnak etlerinizin dibinden ucuna doğru olacak şekilde ve tırnağın ortasından olacak şekilde ojeyi sürmeye başlıyoruz.
 • Tırnaklarınıza yetecek miktarda ojeyi fırçaya almak çok önemlidir.
 • Fazla ojeyi fırçadan atmayı ihmal etmeyin.
 • İlk katı uyguladıktan sonra da sıra ikinci katta.
 • Koyu renk ojelerde tam rengi yakalamak için 2 kat sürmek gerekir.
 • İkinci katta da ojeyi yine tırnaklarınızın orta noktasından başlayarak sürebilirsiniz.
 • Kenarda kalan boşlukları da doldurarak dikkatli ve yavaş bir biçimde tüm tırnaklarınıza ojeyi uygulayın.
siyah oje nasil sürülür
taşırmadan oje sürme yöntemleri

2. Soyulabilir Oje ile Taşırmadan Oje Sürme Yöntemi

Artık her şeyin çaresi var demek aslında yanlış olmaz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir türlü taşırmadan oje süremiyorsanız veya istediğiniz gibi kusursuz bir görüntü yakalayamıyorsanız taşırmadan oje nasıl sürülür sorusunun kolay bir cevabı daha var. Bu da soyulabilir oje.

Soyulabilir oje; tırnak etine uygulanabilecek ve kuruduktan sonra rahatlıkla soyularak çıkarılacak yapıda bir oje türüdür. Taşırmadan oje sürmek için tasarlanmıştır. Peki soyulabilir oje ile oje taşırmadan nasıl sürülür sorusunu cevaplayalım.

soyulabilir oje
Oje Taşırmadan Nasıl Sürülür? 10
 • Oje sürmek için hazırladığınız tırnaklarınıza yine öncelikle oje bazını uygulayıp kurumasını bekliyoruz.
 • Kuruyan tırnakların etrafına yani ojenin bulaşmasını istemediğimiz kısma komple soyulabilir ojeyi uyguluyoruz.
 • Ardından yine yukarıda da belirttiğim üzere iki kat ojeyi uyguluyoruz.
 • Soyulabilir oje oldukça hızlı kuruyacaktır ancak siz kurumasını beklemeyi unutmayın.
 • Tırnaklarınızdaki ojeler tamamen kuruduktan sonra bir cımbız yardımı ile soyulabilir ojeyi soyarak temizleyin.
 • İşte bu kadar basit.
likit oje surme bandi
Oje Taşırmadan Nasıl Sürülür? 11

3. Oje Bandı ile Taşırmadan Oje Sürme Yöntemi

Oje taşırmadan nasıl sürülür sorusunun 3. cevabı ise oje bantları bu bantları kozmetik mağazalarda bulabilirsiniz. Uygulaması son derece basit. Oje sürme bandı likit olarak gratis gibi mağazalarda satılıyor. Aslında bu da tıpkı soyulabilir oje mantığında ancak yurt dışında direk tırnağınıza oturtacağınız biçimde kesilmiş ve tırnak derinizi tam olarak saran bantlar da bulunuyor. Bu tip bantlardan bulursanız direk tırnaklarınıza yerleştirip ojeyi uygulayabilirsiniz.

oje surme bandi
oje sürme bandı

4. Oje Sürme Aparatı Kullanarak Taşırmadan Oje Sürme

Bu aparatlar silikon olarak tasarlanmış aparatlar. Oje taşırmadan nasıl sürülür sorusuna yine pratik bir yöntem. Bu tip aparatları da kozmetik marketlerden bulabilirsiniz. Aparatı tırnaklarınıza geçirin ve ojeyi taşırma kaygısı olmadan rahatlıkla uygulayın. Bu aparatların avantajı ise sürekli kullanılabilir olması yani tek kullanımlık veya bitebilen bir ürün olmadığı için daha ekonomik olacaktır.

oje surme aparati
oje sürme aparatı

Bu yazımda sizlerle 4 farklı taşırmadan oje süre yöntemi paylaştım. Bunlar; klasik el yordamı ile sürme tekniği, soyulabilir oje, oje bandı ile ve oje sürme aparatı ile oje sürme yöntemi idi. Bu yöntemlerden dilediğinizi ve size en kolay gelen yöntemi uygulayarak taşırma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu