Mutfak Avizesi Seçmenin 5 Önemli Kuralı

Mutfak avizesi seçimi konusu en çok kafa karıştıran dekorasyon konusudur.

Çünkü; mutfak avizesi hem işlevsel hem şık hem de mutfağa uyumlu seçilmeli.

Peki mutfak avizesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Avizede kullanacağımız ışık sarı mı yoksa beyaz mı olmalı? gibi tüm merak ettiğiniz soruları sizin için yanıtladık.

1. Kural:

En önemli faktör mutfak boyutunuza uygun avize seçmektir. Mutfağınız çok genişse sarkıt ve çoklu avizeleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Mutfağınız küçük ya da orta boyutta ise tavana yakın avizeler işinizi görecektir.

Eğer açık mutfak(amerikan mutfak) dekore ediyorsanız hem salon hem de mutfağa uyumlu ortak avizeler seçebileceğiniz gibi mutfak alanını tamamen ayıracak bambaşka bir avize seçerek de farklı tür dekore edebilirsiniz.

2. Kural:

Mutfağınızın tarzını tam olarak belirlemiş olmalısınız. Hatta mümkün ise diğer mutfak dekorasyon ürünleriniz tamamlanmış olmalı. Böylece en doğru avizeyi seçebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızı baz almak avize seçiminde her zaman risksiz ve doğru bir yöntem olacaktır.

Cam görünümlü mutfak dolaplarınıza cam avize, mat ya da ahşap dolap kapaklarınıza ise aynı tür materyalden olan avizeler son derece dekoratif olacaktır.

3. Kural:

Renk seçimi avizenizin tarzını ve duruşunu değiştiren en önemli faktör. Öyle ki aynı avize modelinin varaklı rengi ile cam olanı arasında büyük bir tarz farkı oluşacaktır. Modern bir mutfak döşüyor iseniz mutfağınızda seçeceğiniz avize de modern olursa tam bir bütünlük yakalanmış olacak.

4. Kural:

Mutfak sürekli ısı ve buhara maruz kaldığı için kolay matlaşmayan ve dayanıklı bir malzemeden seçilen avize işinizi her zaman kolaylaştıracaktır.

5. Kural:

Mutfağınızda kullanacağınız ampul rengi de dekorasyonu etkileyen önemli ince farklardandır. Ben mutfakta daha çok beyaz ışığın daha kullanışlı olduğunu düşünenlerdenim. Ancak siz kendi zevkinize ve kullanım durumunuza göre sarı ampul de tercih edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu ile birlikte diğer dekorasyon fikirleri için mutfak için dekorasyon önerileri konumuzu da ziyaret ederek daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)
Başa dön tuşu