Maşa Saç Modelleri 2021

Maşa saç modelleri uzun yıllardır her daim moda olan saç modellerinden. Özellikle günlük kullanım için de oldukça kolay bir şıklık sağladığı için çokça tercih ediliyor. Maşa saç modellerinde sizlere uzun saç maşa modelleri, kısa saç maşa modelleri, kalın maşalı saç modelleri ve maşalı saç modelleri nasıl yapılır gibi konularda bilgi vereceğim.

Saç Maşa Modelleri

Saç maşa modellerini kısa maşalı saçlar ve kalın maşalı saçlar olmak üzere farklı farklı incelemek daha faydalı olacak. Bu yüzden dilerseniz bu şekilde bir gruplandırma yapalım.

Hacimli Maşalı Saç Modeli

kabarik masali sac
hacimli maşalı saç modeli

Eğer uzun saçlarınız var ise siz de böyle yalnızca bir maşa ve saç spreyi yardımı ile saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Bu tip saçlarınızı maşaladıktan sonra diplere krepe atarak sprey yardımı ile sabitlemeniz yeterli olacak.

Maşalı Abiye Saç Modelleri

masali abiye sac
maşalı abiye saç modelleri

Burada da özel günlerde kullanabileceğiniz maşalı abiye saç modelleri görüyorsunuz. Bu tip modelleri eğer el marifetiniz varsa kendiniz yapabileceğiniz gibi kuaförünüze de yaptırabilirsiniz.

Maşalı Gelin Saçı Modelleri

masali gelin saci 4
maşalı gelin saçı

Yukarıda üç farklı maşa ile yapılmış gelin saçı modeli görüyorsunuz. Bu tip yarı toplu saç modellerini maşa ile şekillendirdikten sonra farklı örgü modelleri ve saç aksesuarları ile saçı hareketlendirebilirsiniz.

Maşalı Mezuniyet Saç Modelleri

masali mezuniyet saci
maşalı mezuniyet saç modelleri

Yukarıda mezuniyetiniz için kullanabileceğiniz 3 farklı maşalı saç modeli görüyorsunuz. Buradaki soldaki ilk modelde hafif maşa uygulanmış saça yalnızca dalga verilmiş. Ortadaki modelde ise daha yoğun maşa kullanılarak saç kıvırcık hale getirilmiş. En sağdaki model ise ilk modele göre daha yoğun kalın maşa ile şekillendirilmiş.

Örgü Maşa Saç Modelleri

orgulu masali sac
maşalı örgü saç modelleri

Yukarıda örgünün kullanım alanlarından birini görüyoruz. Bu tip uzun maşalı saçlarda örgüyü kullanarak saçınızı daha farklı modellerde kullanmanız mümkün.

Kısa Saç Maşa Modelleri

Kısa saç maşa modelleri de en az uzun saç kadar kullanılan saç modellerinden. Kısa saçlarınız var ise şekil vermek daha kısıtlı olabiliyor ancak maşa yardımı ile saç şeklinize uygun olarak farklı modeller uygulayabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi kısa saç için kullanabileceğiniz farklı maşa modellerine bir göz atalım.

Kalın Maşalı Kısa Saç

masali kisa boy sac sekli
kalın maşalı kısa saç

Yukarıda kalın maşanın sade ve şık bir kısa saç kullanım örneğini görüyorsunuz. Bu tip düz kesim saçlarda böyle kalın maşalar ile saçınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Asimetrik Kesim Kısa Saç Maşa Modeli

asimetrik kesim kisa sac masali model
asimetrik kesim kısa maşa saç modelleri

Burada 2021 yazının favori saç kesim modeli olan asimetrik kesim saç modelinin maşa ile şekillendirilmiş halini görüyorsunuz. İnce maşa atılarak oldukça kıvırcık bir görüntü yakalanan bu model hem günlük hem de özel günler için kullanabileceğiniz tarzda bir model.

Kısa Saç İçin Maşa Saç Modelleri

cok kisa sac icin masali model
kısa saç maşalı günlük model

Yukarıda oldukça kısa kesim iki saç modeli görüyorsunuz. Bu tip modelleri fönle kullanabileceğiniz kadar maşa ile şekillendirilmiş halde de kullanmanız mümkün. bu tip modellerde kalın maşa veya ince ancak az sıklıkta maşa atarak saçınızı farklı şekle sokabilirsiniz.

İnce Maşalı Kısa Saç Modeli

ince masali kisa sac modeli
ince maşalı kısa saç modeli

Burada oldukça ince şekilde maşa atılmış kısa saç modeli görüyorsunuz. Bu tip ince maşaları daha çok tercih ediyorsanız direkt kendinden boğumlu olan maşa tiplerini tercih ederek daha kolay elde edebilirsiniz. Arkasından köpük ve el yordamı ile bukleleri dağıtarak doğal bir görünüm yakalamanız mümkün.

Kalın Maşalı Kısa Saç Modeli

kalin masali kisa sac
kalın maşalı kısa saç modeli

Yukarıda kalın maşalı kısa saç modeli görüyorsunuz. Bu kısalıkta bir saç için böyle kalın maşaları kullanarak saçınızı daha hareketli ve hacimli hale getirmeniz mümkün.

Kalın Maşalı Saç Modeli

kalin masali kisa saclar
kalın maşalı saç modeli

Yukarıda görüdüğünüz model kalın maşa yardımı ile yapılmış. Bu tip modellerde saçınızın kısa olması sizin için büyük avantaj sağlayacak çünkü saçlarınızı daha kısa sürede bu şekle getireceksiniz.

Kısa Küt Saç İçin Maşa Modeli

kisa kut masali sac modeli
Kısa küt saç maşa modeli

Burada belli bir düzen içinde maşalanmış bir saç modeli görüyorsunuz. Bukleler açılırken de bu düzenin bozulmamasına dikkat edilmiş. Bu tip modelleri özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Arkasından saç spreyi ile sabitlerseniz saçınız bozulmayacaktır.

Maşalı Örgü Kısa Saç Modeli

kisa masali sac modeli
kısa maşalı örgü saç modeli

Burada yine kalın ve hafif maşa kullanım örneği görüyorsunuz. Saç örgü yardımıyla toplanarak model sıradanlıktan çıkartılmış.

Kısa Saç Açık Maşa Modeli

kisa sac masa
kısa saç hafif maşa modeli

Burada ise daha hafif şekilde bir maşa kullanılmış. Maşa kullanımı daha çok saç uçlarında yoğunlaşmış. Ardından tek taraftan minik lastik tokalar yardımıyla toplanmış.

İnce Telli Kısa Saç İçin Maşa Modeli

kisa sac masali sekil
kısa maşa saç modeli

Yukarıda özellikle ince telli ve hacimsiz saçlar için mükemmel bir saç hacimlendirme yöntemi görüyorsunuz. Maşa yardımı ile kıvırdığınız saçlarınıza kolaylıkla hacim sağlayabilirsiniz.

Kısa Boy Maşalı Saç

masali kisa boy sac
kısa boy maşa saç modeli

Yukarıda geçmişte oldukça yaygın olan son dönemde de yeniden moda olmaya başlayan bir maşalı saç modeli görüyorsunuz. Bu modelleri saçınızın dibini fönleyerek uçları da maşalayarak yakalayabilirsiniz. Kendinden düz saçlarınız var ise yalnız maşa kullanımı yeterli olacak.

Kısa Sarı Maşalı Saç Modeli

masali kisa sac modeli
maşalı saç

Maşalı Kısa Abiye Saç

masali sac kisa
maşalı kısa boy saç

Yukarıda kısa saçınız için özel günlerde kullanabileceğiniz bir saç modeli görüyorsunuz. Oldukça basit olan bu modeli kendiniz de evinizde maşa ve sprey yardımıyla yapabilirsiniz.

Uçları Maşalı Kısa Saç Modeli

masayla yapilan kisa sac modeli
uçları maşalı kısa saç

Burada diplere kadar değil daha uçtan itibaren uygulanan bir maşalı saç modeli görüyorsunuz. Eğer çok kabarık bir saç istemiyorsanız siz de yalnızca saçlarınızın uçlarına maşa uygulaması yaparak bu modeli kullanabilirsiniz.

Yoğun Maşalı Kısa Saç Modeli

sik masa sac
yoğun maşalı kısa saç

Yukarıda yoğun şekilde maşa kullanılarak yapılmış bir kısa saç modeli görüyorsunuz.

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Kalın maşa ince maşaya göre özellikle de uzun saçta daha çok tercih edilen maşa saç modelleri arasında yer alır. Bu tip maşa saç modelleri nasıl yapılır sorusunu videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kalın maşa saç modellerini de inceleyerek uygulayabilirsiniz.

kalın maşa saç modeli nasıl yapılır?

Kalın Maşa Saç Modelleri

Kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır öğrendiğimize göre şimdi kalın maşa saç modellerine bir göz atalım. Bu modellerden dilediğinizi ve saçınıza uygun olanı siz de uygulayabilirsiniz.

Kalın Maşalı Uzun Saç Modeli

masali kalin bukle sac
kalın maşalı saç

Yoğun Kalın Maşalı Saç

dogal kalin masali sc
yoğun kalın maşalı saç

Kalın Maşalı Abiye Saç Modeli

kalin masali abiye sac
kalın maşalı abiye saç

Kalın Maşalı Örgü Saç Modeli

kalin masali orgu sac
Kalın Maşalı Örgü Saç

Kalın Maşalı Doğal Saç

kalin masali sac modeli
kalın maşalı doğal saç

Uçları Kalın Maşalı Uzun Saç Modeli

kalin masali saclar
kalın maşa uzun saçlar

Kalın Maşalı Sarı Saç Modeli

kalin masali sari sac
sarı kalın maşa saç modelleri

Kalın Maşalı Şık Saç Modeli

kalin masali su dalgasi sac
kalın maşa saç modelleri günlük

Kalın Maşalı Günlük Saç Modeli

kalin masali uzun sac modeli
günlük maşa saç modelleri

Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

maşa saç modelleri nasıl yapılır?

Burada sizlere maşa saç modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu