Küllü Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir, Kimlere Yakışır?

Küllü sarı saç rengi en çok tercih edilen sarı renklerinden bir tanesidir. Bu rengi bu kadar tercih edilir kılan ise modern görünümdeki havasıdır.

Burada küllü sarı saç rengi nasıl elde edilir, kimlere yakışır, küllü sarı ombre ve sarı saça küllü kumral nasıl olur gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Küllü Sarı Nedir?

Öncelikle küllü sarı saç hangisidir bunu açıklayalım. Küllü tondaki sarı saç; sarı saçın gri tonlarında harmanlanması ile elde edilen saç rengidir. Genellikle saçın tamamına uygulanmaz aralara küllü tutamlar serpiştirecek şekilde uygulanır.

kullu sari sac
küllü sarı

Küllü tonların en büyük avantajı saçı daha hacimli ve hareketli göstermesidir. Bu yüzden özellikle de hacim sorunu yaşayan hanımlar bu tip küllü tonları çokça tercih ederler.

Küllü Sarı Ombre

Küllü sarı ombre; ombre denilince ilk akla gelen saç rengidir. Ombre modası bildiğiniz üzere son beş yıldır son hızıyla devam ediyor ve daha uzun yıllar da devam edecek gibi görünüyor. Ombre; saçın diplerden uçlara doğru tonsürton olarak açılması şeklinde uygulanan renklendirme işlemidir.

kullu sari ombre
sarı küllü ombre

Küllü Sarı Nasıl Elde Edilir?

Küllü sarı nasıl elde edilir sorusu genellikle evde saç boyamayı tercih eden hanımların en önemli sorudur. Küllü tonların elde edilmesi diğer renklere göre elbette bir miktar daha zordur. Bunun için;

  • Küllü tonları elde etmek için açık renk bir alt saç rengine ihtiyaç vardır,
  • Eğer saçınızda koyu renk bir boya varsa boya akıtmak için üretilen maddelerden yardım alarak koyu renk boyadan kurtulmalısınız.
  • Saçınız doğal, boyasız bir renkte ise işiniz daha kolay bu durumda saçlarınız koyu olsa bile açıcı yardımı ile bir miktar açmanız yeterli olur.
  • Ardından dilediğiniz marka ve renkteki küllü tonunu saçınıza uygulamanız mümkün.
evde kullu sari nasil boyanir
sarı küllü saç boyama nasıl yapılır

Küllü Sarı Hangi Tene Yakışır?

Küllü sarı hangi tene yakışır sorusunu cevaplamaya geldi sıra. Küllü tondaki sarı ve genel olarak açık sarı tonları bildiğiniz üzere açık tenli yani beyaz tenli kişilere yakışır. Bunun dışında kumral ve buğday tene sahip hanımlar da küllü sarı tonlarını rahatlıkla tercih edebilir.

kullu sari hangi tene yakisir
sarı küllü renk hangi ten rengine daha çok yakışır

Küllü Sarı Saç Esmerlere Yakışır Mı?

Esmer hanımlar ise küllü tondaki sarıyı tercih etmemelidir. Özellikle artık doğala dönüşün ve doğal olanın moda olduğu günümüzde esmer kişilerde bu tip renkler oldukça yapay durduğu için tercih edilmiyor.

Sarı Saça Küllü Kumral Nasıl Olur?

Sarı saça küllü kumral nasıl olur sorusu da hanımların cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi. Sarı saçlarınız var ise ve koyu renge geçiş yapmak istiyor iseniz özellikle de bir geçiş tonu saçı arıyor iseniz bu kesinlikle küllü kumral olmalıdır.

sari saca kullu kumral nasil olur
sarı saç üzerine küllü kumral renk nasıl olur

Küllü kumral saç rengini daha önce açıklamıştık dilerseniz buradan detayları inceleyebilirsiniz. Sarı saç üzerine uygulayacağınız küllü kumral rengi oldukça kolay bir biçimde saçınıza yerleşecektir.

Çünkü açık ton üzerine koyu ton kolaylıkla uygulanabilir. Bu işlem için herhangi bir açma işlemi genellikle gerekmez. Eğer çok koyu bir sarı renge sahip iseniz küllü tonları elde etmek için bir miktar açma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Küllü Sarı Saç Cilası

Bildiğiniz üzere sarı ve tonlarında özellikle cila uygulaması yapılır. Bunun nedeni zamanla saç renginin canlılığını kaybetmesi ve matlaşmasıdır. Aynı zamanda boyanın dayanıklı hale gelmesi ve ömrünün uzaması için de cila işlemi son derece önemlidir.

Evde bir takım cila yöntemleri bulunabilir. Ancak bunun profösyonel kişilerce yapılması daha doğru olacaktır. Çünkü cila işlemi için saçın farklı bölgelerine farklı uygulamalar gerekebilir. Özellikle de bazı durumlarda yalnız diplere veya yalnız uçlara farklı bir takım maddeler eklenmesi gerekir.

acik kullu sari
küllü açık sarı saç rengi

Cila aynı zamanda zamanla saçınızda oluşan kötü renk yansımalarını da yok etmek için uygulanır. Bu işlem de oldukça zor bir işlemdir.

Günümüzde küllü tonlar için mor şampuanlar bulunuyor. Bu tip mor şampuanları belli aralıklarda kullandığınız taktirde küllü rengi koruyabilirsiniz.

Küllü ve platin tonları korunması en zor renk tonlarıdır. Ne yazık ki zamanla etkisini kaybeder. Bu yüzden de belli aralıktaki cila uygulamasına gerek duyulur. Ancak belirttiğim gibi mor şampuanlar bu uygulamanın süresini bir hayli uzatmayı sağlar.

Burada sizlerle küllü sarı hakkında merak edilenleri cevapladık. Dilerseniz konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu