Bebek Sarısı Ombre Modelleri

Bebek sarısı ombre modelleri son dönemde oldukça popüler olan ombre renklerinden birisi. Hem doğal bir renk olması hem de doğallığı bozmadan farklılık yakalanabilmesi bu rengi ön plana çıkaran başlıca iki sebep diyebiliriz.

Bebek sarısı saç adından da anlaşıldığı üzere sarışın bebeklerin doğduğunda sahip oldukları doğal renk olan bir saç. Özellikle aşırı platin renklerinden bunalar ve daha yumuşak bir geçiş arayan hanımların bu tip bir rengi tercih etmeleri yerinde olacaktır.

Dilerseniz bebek sarısı ombre saç modellerine bir göz atalım.

Bebek Sarısı Ombre Modelleri

Bebek sarısı ombre modelleri özellikle de sarışın hanımlar için mükemmel bir alternatif. Platin sarısı ile çokça benzeyen bu saç rengi daha sıcak, daha göz yormayan ve daha doğal bir tona sahiptir.

Bebek Sarısı Ombre Saç

sari ombre
bebek sarısı ombre saç

Yukarıda bebek sarısı bir saç rengi görüyorsunuz. Tıpkı diğer saç renklerinde olduğu gibi bebek sarısında da farklı tonlar bulmak mümkün. Burada da bir ton koyu bebek sarısı modeli görüyorsunuz. Eğer karamel tonlarından bir geçiş düşünüyorsanız bu ton bir bebe sarısı size uygun olacaktır.

Bebek Sarısı Saç Ombre

bebek sari ombre
bebek sarı ombre

Burada bebek sarısı tonunun en doğal halini görüyorsunuz. Tutturulması da son derece zor olan bu tip bir sarı tam bebek sarısı diye tabir ettiğimiz renktir ve en çok tercih edilen tondur. Doğal rengini de sarı ırkta çokça gördüğümüz bir saç rengi

Platin Bebek Sarısı Ombre

bebek sarisi ombre sac
platin bebek sarısı ombre

Yukarıda da bebek sarısının platin tonundaki ombre halini görüyorsunuz. Aynı zamanda bu tonlarda küllü bebek sarısı da bulunuyor. Ancak bu tip renkler doğallıktan uzak renklerdir hedefiniz doğal sarılık ise platin tonları tercih etmeyin.

Kısa Saç Bebek Sarısı Ombre

kisa sac bebek sarisi ombre
bebek sarısı kısa ombre

Yukarıda kısa saçta bebek sarısı renginde bir ombre görüyorsunuz. Bu tip kısa saçlarda bebek sarısı sizi son derece genç gösterecektir. Ancak çocuksu bir yüzünüz var ise bu tip saçlarda platin tonları tercih edebilirsiniz.

Bebek Sarısı Saç Ombre

ombre bebek sarisi
bebek sarısı saç ombre

Yukarıda yine bebek sarısı uzun saçta tam bebe renginde bir ombre çalışması görüyoruz. Uzun saçlarda da bu tip renkler son derece şık bir görüntü sağlıyor.

Ombre Bebek Sarısı

bebek sarisi ombre
bebek sarısı renk

Yukarıda buğday tenli bir hanımda bebek sarısı saç ombre kullanımını görüyorsunuz. Beyaz ten ve buğday ten bebek sarısı rengi bir ombre için en uygun renk tonudur.

Küllü Bebek Sarısı Saç Ombre

bebek sari ombre modeli
küllü bebek sarısı ombre

Yukarıda da bebek sarısı renginin küllü tonunu görüyorsunuz. Bu ton platin tonlara göre çok daha doğal duran bir bebek sarısı tonudur.

Bebek Sarısı Ombre Nasıl Yapılır?

Bebek sarısı daha önce de belirttiğim üzere tutturulması en zor tonlardan birisidir. Saçlarınızın çok koyu olması da bebek sarısı renginin tutturulmasında zorlayıcı bir durumdur. Çok koyu saç renkten bir anda sarıya geçmek niyetinde iseniz mutlaka bir uzmandan yardım almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Çok koyu renk saç fazla açıcı kullanım süresi gerektireceğinden bunun uzman kontrolünde yapılmanızı saçlarınızın yanmasını engelleyecektir. Aynı zamanda doğru tonu yakalamak için de bir uzmana ihtiyacınız olacak.

Açık renk saçlarda bebek sarısı rengini tutturmak daha kolay olabilir ancak eğer saçlarınız gri veya platin tonlarında ise yine bebek sarısına dönüş için biraz uğraşmanız gerekebilir.

Bebek sarısı saç daha çok beyaz tenli ve buğday tenli kadınların saç rengi olarak karşımıza çıksa da artık esmer hanımlarda da bu rengi çokça görmeye başladık.

Ancak aşırı koyu bir tene sahip iseniz bu renk teninizi son derece sarı gösterecek ve size hasta görüntüsü verecektir. Bu yüzden çok esmer hanımların bebek sarısı gibi renklerden uzak durması gerekir.

Dilerseniz şimdi bebek sarısı saç nasıl yapılır bir göz atalım.

Bebek Sarısı Ombre Nasıl Yapılır?

bebek sarısı evde ombre yapımı

Yukarıda bebek sarısı saçın evde nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle ombre bebek sarısı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Daha önce ombre saç ile ilgili de detaylı bir bilgi vermiştim dilerseniz o yazımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu