Kaş Nasıl Boyanır?

Kaş nasıl boyanır burada tüm detayları ile bundan bahsedeceğim. Kaş nasıl boyanır sorusunun yanı sıra kaş boyamak için kullanılan ürünlerden de bahsedeceğim.

Kaş boyama özellikle de son dönemde açık renk kaşların moda olması ile ve kaş açma işleminin daha sık kullanılmaya başlanması ile çok daha fazla gündeme geldi. Bildiğiniz üzere kaş açma kaş boyatma gibi işlemler kaşlara zarar vermekte ve kaşların dökülmesini sağlamaktadır. Bu yüzden de genellikle boşlukları doldurmak için makyajla ufak hareketler yeterli olacaktır.

kas nasil boyanir
kaş nasıl boyanır? 6

Kaş Boyama Ürünleri Nelerdir?

Kaşlarımızı boyamak için bir çok farklı ürün tipi bulunuyor. Bunları sizlere kısaca anlatacağım. Hemen hemen her birinin aynı etkide olduğu bu ürünlerden kolayınıza gelen ürün tipini tercih ederek uygulayabilirsiniz.

1. Kaş Farı ile Kaş Boyama

Kaş farı kaş boyamak için kullanılan kremsi toz bir üründür. Tıpkı far gibi fırça yardımı ile kaşa uygulanarak kaş şekli verilir. Bu ürünler özellikle de açık renk kaşları boyamak için kullanılır ve kaşlarını çok öne çıkarmak istemeyenler için tercih sebebidir.

Kaş farında kıl kaş görüntüsü vermek mümkün değildir. Bunun yerine daha bütüncül bir görüntü elde edilir.

kas fari
kaş nasıl boyanır? 7

2. Kaş Maskarası ile Kaş Boyama

Kaş maskaraları uygulanması en kolay ürünler arasında yer alıyor. Özellikle de kıl kaş görüntüsü vermek isteyenler ve boşlukları doldurmak isteyenler için ideal bir ürün. Bu ürünü kullanırken çok fazla emek harcamanız da gerekmediği için en çok tercih edilenlerden oluyor. Burada tek dikkat edilmesi gereken doğru rengi yakalamak.

kas maskarasi 2
kaş nasıl boyanır? 8

3. Kaş Kalemi ile Kaş Boyama

Kaş kalemi de kaş maskarası gibi çok tercih edilen kaş boyama ürünlerindendir. Kaş nasıl boyanır denince ilk akla gelen şüphesiz kaş kalemidir. Kaş kalemi ile de dilerseniz kıl kaş görüntüsü vererek doğal bir kaş boyama şekli elde edilebilir. Aynı zamanda kaşı komple boyayarak da daha belirgin kaşlar da elde etmek mümkün.

kas kalemi
kaş nasıl boyanır? 9

Adım Adım Kaş Nasıl Boyanır?

Kaş nasıl boyanır şimdi bunu detaylı olarak anlatalım.

  1. İlk olarak kaş kaleminin ucunu açın ve aşırı sivri ise bir miktar sivriliğini alın. Bunun için elinizin üzerine bir çizik atmanız yeterli olacaktır.
  2. Sonra daha önce üç adımda evde kaş alma teknikleri isimli konuda detaylı olarak anlattığım gibi kaşın başlama, bitiş ve kavis noktası belirlenerek işaretlenir. Bu noktaları nasıl belirlediğimizi buradan tekrar inceleyebilirsiniz.
  3. Daha sonra kaşın dış çerçevesi dikkatli bir biçimde ve çok bastırmadan çizilerek belirlenir. Boyama esnasında bu çerçeve dışına çıkmamak gerekir.
  4. Kaşın çıkış yönüne doğru kaşlar çok bastırmadan boyanmaya başlar ve kıl kıl bir görüntü oluşturulur.
  5. Son olarak hafif şekilde üzerinden kaş vaksı veya kaş maskarası geçerek daha temiz ve sabit bir görüntü elde etmek mümkün.

Burada sizlere kaş nasıl boyanır hakkında bilgi verdim. Görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu