Güneş Kremi Yüzden Nasıl Temizlenir?

Hem yaz hem de kış aylarında yüzümüze uygulamamız gereken güneş kremi yüzden nasıl temizlenir konusu son derece önemlidir.

Çünkü her gün uyguladığımız bu krem iyi temizlenmediğinde; akne, siyah nokta gibi cilt sorunlarına neden olacaktır.

Güneş kremi kullanıldığı zaman üzerine uygulanan fondöten, kontür, allık gibi maddeler ile bir kaç katman ürün cilde uygulanmış olur. Dolayısı ile daha detaylı bir cilt temizliği gerekir. Aksi taktirde cilt tam anlamıyla temizlenmeyecektir.

Güneş Kremini Yüzden Temizleme

Güneş kremi cilde tutunarak bariyer oluşturan bir yapıya sahiptir. Dolayısı ile sıradan günlük yüz temizleme rutini bu kremi tam anlamı ile arındırmaya yetmeyecektir.

Dolayısı ile çift aşamalı temizlik dediğimiz temizliği kesinlikle uygulamalısınız. Çift aşamalı temizliği detaylı olarak daha önce açıklamıştım.

gunes kremi ciltten temizleme
güneş kremi yüzden nasıl temizlenir?

Yine yüzeysel olarak açıklamak gerekir ise; ilk olarak kesinlikle yağ bazlı bir cilt temizleme ürünü ile cilt masaj yaparak silinmek sureti ile temizlenir. Bu güneş kremi gibi suya dayanıklı ürünlerin cilde tutunmasını engelleyerek ciltten arındıran bir işlemdir. Ardından ise günlük olarak kullandığınız yüz yıkama jelinizi kullanarak temizliğin ikinci aşamasını gerçekleştirin ve cildi yağdan tamamen arındırın.

Yağ bazlı temizleyiciler suya dayanıklı cilt ürünlerini arındırmada oldukça başarılıdır. Ancak tek başına yeterli değildir. Çünkü bu ürünler makyaj ve kremin yalnızca ciltten çözünmesini sağlar. Ancak ciltten arındırma işlemi ikinci aşamada yapılan yıkama ile gerçekleştirilir.

Bu yüzden de güneş kremi yüzden nasıl temizlenir sorusunun cevabına çift aşamalı yüz temizliği ile diyebiliriz.

gunes kremi
güneş kreminin yüzden temizlenmesi nasıl yapılmalı?

Güneş Kremi Yüzden Temizlenmezse Ne Olur?

Temizlenmeyen güneş kremi ciltteki gözeneklere dolar ve gözenekleri tıkamak sureti ile ciltte fazla yağ oluşumuna bu da sivilce ve siyah noktaya neden olur.

Güneş Kremi Ciltte Ne Kadar Kalmalı?

Güneş kremi bildiğiniz üzere her gün uygulanması gereken bir ürün haline geldi. Bunda elbette ozon tabakasının büyük zarar görmesinin etkisi vardır. Peki güneş kremi ciltte ne kadar kalmalı?

Güneş kreminiz gün boyunca ciltte kalabilir. Ancak yatmadan evvel mutlaka temizlenmelidir. Böylece cilt uyku esnasında yenilenmeyi gerçekleştirebilir.

Burada sizlere güneş kremi yüzden nasıl temizlenir konusunda bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu