Gri Saç Boyası Hakkında Merak Edilenler

Gri saç son zamanların trend saç rengi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça havalı ve cool bir görüntü sağlayan gri saç hem kadın hem de erkekler için uzun süredir moda ve daha uzun süre de öyle olacağa benziyor.

Gri renk saç boyası, gri renk saç renkleri, gri renk saç modelleri, gri renk saç akınca ne renk olur, gri renk saça hangi tür şampuan kullanılır, gri renk saç bakımı nasıl olur gibi sorulara cevap bulacağınız ve gri renk saç hakkında tüm soru işaretlerini gidereceğiniz bir yazı ile karşınızdayım.

Gri Saç Boyası

Gri saç boyası piyasada farklı markalarda ve farklı tonlarda bulunuyor. Ancak gri renk saç rengi elde etmek diğer renkleri elde etmek kadar kolay değildir Bu yüzden kuaförünüzden yardım almak en doğru karar olacaktır.

kullu gri sac
gri saç

Evde Gri Saç Nasıl Elde Edilir?

Evde gri saç boyamak konusunda ısrarcı iseniz aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Daha önce de belirttiğim üzere diğer renkleri boyamaktan oldukça farklıdır.

  • İlk olarak saçı beyazlatmanız gerektiği için mutlaka açıcı yardımı ile platin bir tona ulaşana dek saçınızı açmanız gerekecek.
  • Ardından seçtiğiniz gri renk saç boyası ile oksidasyon karıştırılır. Oksidasyon da saçı açıcı ve boyanın etkisini artırıcı bir etkiye sahiptir bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır.
  • Boya ve oksidasyon karışımı da saça uygulanır,
  • Son olarak yıkanan saç üzerine cila uygulaması yapılmalıdır ve böylece işlem sonlanmış olur.

Gri Saç Renkleri Nelerdir?

Gri saç renkleri için oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Çok açık beyaza yakın gri renkten koyu gri renge, füme tonlarına kadar sınırsız gri renk seçeneği bulmak mümkün. Bu tonlardan kendinize, teninize en uygun gri tonunu seçerek uygulayabilirsiniz.

gri sac rengi
gri renk saç tonları

Gri renk saça komple uygulanabileceği gibi ombre, röfle gibi teknikler ile uygulanarak da çok kullanılır.

Gri Saç Akınca Ne Renk Olur?

Gri saç akınca ne renk olur sorusu da en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Çünkü gri renk saçta en kısa süre kalan renk tonlarından bir tanesidir. Bu yüzden de kısa sürede akacaktır. Ancak bu sizin saç bakım rutininizden de etkilenecek bir durumdur.

Gri renk öncesi saçların platin olması gerektiğini söylemiştik. Dolayısı ile de gri saçınız aktığında platin tonlarında olacaktır. Ancak tam bir platin olmayacaktır. Arada turuncu gibi renk geçişleri de bulunabilir. Dolayısı ile renginiz aktıktan sonra tekrar bir işlem yaptırmanız gerekir.

Gri Saç Modelleri

Gri saç modelleri iddialı hanımlar için tercih edilebilecek modellerdir. Dilerseniz bir göz atalım.

acik gri sac modeli
Gri Saç Boyası Hakkında Merak Edilenler 11

Gri Röfle

gri sac modeli
gri röfle

Yukarıda orta boy saç için gri röfle modeli görüyoruz. Arada kullanılan mor ve yeşil renkleri ile birlikte mükemmel bir uyum oluşturan bu saç modeli son dönemde genç hanımlar arasında oldukça popülerdir.

Gri Renk Saç Gençler İçin

gri saç
genç gri renk saç modası

Burada da genç hanımlar tarafından tercih edilebilecek tarzda iki farklı bob kesim gri saç görüyoruz. Özellikle bob kesimde bu sezon bu tür platin tonlar gençler arasında çokça kullanılıyor.

gri saç modelleri
Gri Saç Boyası Hakkında Merak Edilenler 12
gri saç sekilleri
Gri Saç Boyası Hakkında Merak Edilenler 13

Metalik Gri Renk Saç

gri uzun sac modeli
metalik gri renk saç

Metalik tondaki gri renk en iddialı gri tonudur. Görselde de gördüğünüz üzere son derece iddialı ve son derece dikkat çekici bir tondur. Esmer hanımlar bu tondaki griyi rahatlıkla tercih ederek kullanabilir.

Küllü Gri Renk Saç

kullu gri renk sac
küllü gri

Gri Saç Hangi Şampuanla Yıkanmalı?

Gri renk kullananların ve kullanmayı düşünenlerin en büyük endişesi saç renginin daha uzun süre korunması için yapılması gerekendir. Bunların başında elbette mor şampuan gelir. Gri saç için yalnızca mor şampuan kullanılmalıdır ve kullanma talimatına uygun olarak kullanmaya da dikkat edilmelidir.

Bu sayede gri saçlarınızın tonu ve parlaklığı daha uzun süre korunabilir.

Gri Saç Kimlere Yakışır?

Gri renk saç kimlere yakışır sorusunun cevabı aslında tıpkı açık sarı tonlarında olduğu gibi açık tenlilerdir. Lakin platin sarıdan farklı olarak gri renk esmer tenli hanımlara da oldukça yakışır. Beyaz tenli hanımlarda teni daha da beyaz ve solgun gösterdiği için makyajsız kullanımı pek mümkün değildir. Buna karşın kumral hanımlarda da kusursuz bir görüntü sağlayan bir renk tonudur diyebiliriz.

Gri Renk Saç Esmerlere Yakışır Mı?

Yukarıda da belirttiğim üzere gri renkte saçlar esmer hanımlara oldukça yakışır. Özellikle de son dönemde Rihanna gibi dünya starlarının bu rengi çok tercih ettiğini görüyoruz. Hal böyle olunca esmer hanımlar da özellikle de metalik gri tonlarını saçlarında çokça tercih ediyorlar.

Gri renk aslında hemen her ten rengine yakışan bir renktir. Ancak önemli olan doğru gri tonunu bulabilmektir. Bildiğiniz üzere küllü gri, metalik gri, açık gri, koyu gri gibi bir çok farklı tonda gri saç skalası bulunuyor. Bu yüzden istediğiniz tonu yakalamak da son derece önemlidir. Bu tonu yakalayabilmek için mutlaka kuaförünüzden yardım almanız gerekir. Aksi halde istenilen tonu yakalamak oldukça zor olacaktır.

Gri tonlar bildiğiniz üzere erkeklerde de bu sezon çok kullanılıyor. Yalnızca tepede kullanımın çok yaygın olduğu erkek saç modasında tamamında da gri renk saç uygulamalarını görmek mümkün olabiliyor.

Gri Renk Boya Saçı Yıpratır Mı?

Bu sorunun cevabı tabiki evet. Çünkü öncesinde saç oldukça fazla bir şekilde açılma işlemine maruz kalır ve bu açılma işlemi yine boyama esnasında da farklı maddeler ile devam eder.

Burada sizlerle gri renk saç hakkında bilgilendirme yapmayı hedefledim. Gri renk saç hakkında merak edilen tüm soruları cevapladığımı düşündüğüm bu yazı ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle paylaşabilir ve dilerseniz beni buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu