Evde Nişan Konsepti Hazırlama

Evde nişan konsepti son dönemde en çok tercih edilen nişan türü oluyor. Özellikle artan maliyetler ve kişilerin daha minimalize bir hayata geçmesi ile birlikte nişan, söz, nikah gibi organizasyonlar çok daha küçük hale geldi.

Eğer siz de evde bir nişan töreni düşünüyor iseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor iseniz burada sizlere yardımcı olacak bilgileri paylaşacağım.

Evde Nişan Konsepti Hazırlamak İçin Gerekenler

İşinizi daha da kolaylaştırmak için hazırlıklara başlamadan evvel nelere ihtiyacınız olacağını liste halinde sizinle paylaşıyorum.

nisan icin konsept
evde nişan konsepti hazırlama 9
  1. Ev Süsleme için Konsept Seçimi: Evde nişan konseptini seçmek işinizin yarısını halletmek demektir. Eğer kendiniz süslemeleri hazırlamayı planlıyor iseniz çok daha uzun bir vakti ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Bazı konseptler için her ürünü kendiniz hazırlamak oldukça maliyetli olacaktır.
evde nisan dekorasyonu
evde nişan konsepti hazırlama 10

Bu yüzden de organizasyon şirketlerinden destek alabilirsiniz. Öte yandan yalnızca süsleri kiralayarak süslemeyi kendiniz de yapabilir ve bu sayede maliyeti de düşürebilirsiniz. Süslemeleri kendiniz ayarlamakta kararlı iseniz; yapay çiçekler, jüt kumaşlar, tüller ve kurdeleler sizin için ana malzemeler olacaktır.

yesil yapraklar ile nisan masasi
evde nişan konsepti hazırlama 11

Burada dikkat etmeniz gereken eğer balon kullanmayı planlıyor iseniz kesinlikle dikkatli olmalısınız. Çünkü fazla ve yanlış balon kullanımı konseptinizi doğum günü konseptine dönüştürebilir. Bu yüzden tavsiyem balon kullanımını tamamen bırakmanızdır.

evde nisan konsepti
evde nişan konsepti hazırlama 12

2. Nişan Hediyeleri Hazırlığı: Nişanda davetlilere dağıtacağınız hediyelikleri hazırlamak için seçtiğiniz konsepti kullanabilirsiniz. Örneğin beyaz çiçekler kullanarak bir konsept hazırladı iseniz beyaz çiçekler ile süslenmiş çikolatalar hazırlayabilirsiniz. Evde yapacağınız nişanın az sayıda kişiyle gerçekleşeceği için hediyeliklerinizi rahatlıkla kendiniz süsleyerek hazırlayabilirsiniz.

evde nisan suslemesi
evde nişan konsepti hazırlama 13

Son dönemde kullanılan hediyelik türleri ise; çikolata, magnet, türk kahvesi, kahve fincanı, minik objelerdir.

3. İkramlar: Nişan konseptinize ikram konusunda karar vermek de önemli bir detaydır. Eğer nişan az sayıda kişi ile gerçekleşiyor ise şık bir yemek masası hazırlanarak minik bir yemek daveti verilebilir. Ya da mezelerden ikramlar hazırlanarak sunulabilir.

ev nisani dekorasyonu
evde nişan konsepti hazırlığı

Daha kalabalık bir konsept ise yalnızca kurabiye ve pasta ikramı yanında da içecek ile davetinizi tamamlayabilirsiniz.

cicekli nisan dekorasyonu
nişan konsepti hazırlama

4. Pasta Seçimi: Nişan töreni sonrasında pasta kesimi de son dönemin moda uygulamalarından bir tanesi. Pastanızı konseptinize uygun olarak seçmeniz de şık bir görüntü yakalamak için önemli bir detaydır.

Nişan kıyafetinize karar veremedi iseniz buradan nişan kıyafeti modellerini inceleyebilirsiniz.

Burada sizlere evde nişan konsepti hazırlıkları ile ilgili bilgi verdim konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu