Bakır Saç Rengi Senin Rengin Mi?

Bakır saç rengi; her dönemin trend saç renkleri arasında sayılan nadir renklerden biridir. Ancak oldukça iddialı olan bakır saç rengi kullanmayı düşünüyor iseniz buraya bir göz atmanızda fayda var.

Bakır saç rengi; farklı bir çok tonu bulunan ve adını bakır madeninden alan bir renk türüdür. Bakır gibi parlak ve kırmızının alt tonlarından oluşan bir renktir.

Bakır saç renk tonları ise; tarçın, kahve, kızıl, karamel renklerinden oluşur. Dilerseniz şimdi bakır saç ile ilgili merak edilen tüm soruları cevaplayalım.

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır renk kullanmayı düşünüyor iseniz; teninizin açık renk olması önemli bir ayrıntıdır. Özellikle de çil modası ile birlikte popüler olan bakır renk tonları çili olan hanımlarda çok tercih ediliyor. Zaten doğal saç rengi bakır tonlarında hanımların da açık ve sıcak ten renklerine sahip olduğunu görüyoruz.

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusu da çok sorulan sorulardan biri. Bakır karamel saç rengi; buğday ten için mükemmel tercihlerden biridir. Aynı zamanda sıradanlıktan kurtulup aşırı marjinal bir değişiklik yapmak istemiyor iseniz de bakır karamel saç doğru seçim olacaktır.

bakir karamel sac rengi
bakır karamel saç rengi

Bakır karamel saç rengi elde etmek için; eğer saçlarınız açık tonlarda ise direkt bakır karamel saç rengini uygulayabilirsiniz. Ancak saçlarınız çok koyu renk ise ve aynı zamanda koyu renk boyalı ise mutlaka önce saçlarınızı açıcı ile açarak bakır karamel rengi uygulayabilirsiniz.

Bunun dışında tabiki işin uzmanından yardım almak en doğru tercih olacaktır.

Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eğer açık tenli iseniz ve bunun yanında gözleriniz de renkli ise bakır kızıl renk sizin renginiz demektir. Bakır kızıl kızılın sempatik tonu diye tanımladığımız bir tondur. Ateş kızılı gibi sert ve aşırı iddialı değil aksine daha yumuşak ve muzip bir tondur bakır kızılı. Bunun yanında esmer hanımların şiddetle uzak durması gereken tonların da başında gelir.

bakir kizil sac rengi
bakır kızıl saç rengi

Bakır kızılı saç rengi elde etmek için; evde boyama yapacak iseniz saçlarınızın açık renk olması son derece önemlidir. Aynı zamanda doğal saç renginiz olması da gerekir. Çünkü bu renk tutturulması zor olan renklerden biridir. Açık renk saçınıza direkt olarak boyayı uygulayabilirsiniz. Eğer koyu renk saçlara sahip iseniz mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Aksi halde turunculaşmalar görülebilir.

Bakır saç renkleri genellikle oldukça hızlı kaybolan renklerdir. Bu yüzden düzenli olarak boyamak ve doğru şampuanları tercih etmek gerekir. Her yıkamada bakır ve kızıl saç renklerinde akmalar görülür. Bir kere kuaföre boyattıktan sonra düzenli aralıklar ile kendiniz evde boyamaya devam edebilirsiniz.

Bakır Saç Renkleri

Bakır saç rengine saçınızı boyatmak istiyor iseniz sizler için en çok tercih edilen bakır saç renklerini burada bir araya getirdir. Buradan inceleyerek dilediğiniz bir bakır rengini saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca buradan palette delux yoğun renk kataloğunu da inceleyebilirsiniz.

Tarçın Bakır Saç Rengi

tarcin bakir sac rengi
tarçın bakır saç rengi

Elçin Sangu’nun da kullandığı bir renk olan tarçın bakır en çok tercih edilen bakır tonlarındandır. Beyaz tenli hanımlar için oldukça uygun olan bu renk aynı zamanda son derece iddialı bakır tonlarından birisidir.

Kızıl Bakır Saç

kizil bakir sac rengi
kızıl bakır saç rengi

Kızıl tonları bazı hanımlar için vazgeçilmez saç renklerindendir. Çok beyaz tende kızıl renk teni olduğundan daha soluk göstereceğinden bakır kızılı tercih etmek teninizi daha canlı gösterebilir. Aynı zamanda bakır kızıl renk buğday tenli hanımlar için de uygun olacaktır.

Bakır Kahveregi Saç Rengi

bakir kahve sac rengi
bakır kahverengi saç rengi

Bakır kahverengi saç rengi kahve tonlarında karamelden sonra en çok tercih edilen saç tonlarındandır. En çok da beyaz tenli hanımlar tarafından tercih edilen bu renk hem günlük hayat için hem iş hayatı için rahatlıkla kullanılabilecek bir renktir.

Küllü Bakır Saç

kullu bakir
küllü bakır saç

Küllü tonlar hanımlar tarafından en çok tercih edilen tonlardır. Hemen her tür renkte küllü tonları bulmak mümkün olurken en çok tercih edilen sarı küllü renk oluyor. Bundan sonra ise küllü bakır geliyor. Küllü bakır kendine has tarzı olan modern renklerden biridir.

Turuncu Bakır Saç Rengi

turucun bakir
turuncu bakır saç

Turuncu bakır renk her zaman cesur kadınların rengi olarak bildiğimiz renklerdendir. Hem herkese yakışmaz hem de oldukça sıra dışı ve dikkat çekici bir saç rengi tonudur. Bu yüzden de bu renk için dikkatli olmakta fayda var.

Bakır Bronz Saç Rengi

Bakır bronz saç rengi örneğini görselde görüyorsunuz. İsminden yaz rengi gibi görünse de aslında tam bir kış rengi olan bu bakır tonu tutturması ve kullanması zor olan bakır tonlarından biridir.

Koyu Bakır Saç

koyu bakir sac rengi
koyu bakır saç

Koyu bakır saç kahverengi ile koyu turuncu arasında olan aynı zamanda ışıkta kızıl esintisi veren bir saç rengi tonudur. Bu tip saç renkleri hem açık tenli hem buğday tenli hanımlara uygundur.

Burada sizlere bakır saç rengi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz diğer soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu