Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Zayıf kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun cevabını bulacağınız yerdesiniz. Tıpkı kilolu kadınların giymemesi gereken kıyafetler olduğu gibi zayıf kadınların da giymemesi gereken kıyafetler bulunuyor.

Günümüzde her ne kadar zayıf olmak makbul olsa da bizi olduğumuzdan zayıf gösteren kıyafetleri giymek de zaten zayıf bedenimizi daha kötü gösterecektir.

Peki zayıf kadınlar nasıl giyinmeli madde madde inceleyelim.

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli Pantolon

Zayıf kadınlar en çok pantolon seçerken zorlanıyor. Özellikle vücut kitle endeksinize göre daha aşağı bir kiloda iseniz ve daha zayıf değil bir kaç kilo daha yukarıda görünmek istiyor iseniz aşağıdaki gibi pantolonları tercih etmelisiniz.

zayif kadinlar icin pantolon secimi 1
zayıf kadınlar nasıl giyinmeli pantolon

Yukarıda zayıf kadınlar için uygun olan bir pantolon modeli görüyorsunuz. Bu pantolonda beli ortaya çıkarır iken bacak ve kalça bölgesi kamufle edilmiş. Zayıf kadınlarda genellikle bacakların çok ince olması ve kalçanın çok küçük olması sorunu da bu pantolon ile ortadan kaldırılmış oluyor.

zayif kadinlar nasil giyinmeli pantolon
zayıf kadınlar nasıl jean seçmeli

Burada da jean seçimi için bir örnek görüyoruz. Skinny jean olan bu pantolonda dizde yırtık detay kullanılarak dikkat oraya çekilmiş. Aynı zamanda bu tip pantolonlarda push up kesimleri tercih etmek de fiziğinizi daha düzgün göstermeyi sağlayacak.

push up jean
push up jean pantolon
zayif kadinlar icin kumas pantolon secimi
zayıf kadınlar nasıl kumaş pantolon seçmeli

Kumaş pantolon seçerken yukarıda gördüğünüz gibi havuç modelleri tercih ederek kalçanızı daha büyük gösterir iken belinizin inceliğini de ortaya çıkarmış olacaksınız. Havuç kesim pantolon dediğimiz bu pantolon aslında yalnızca zayıf kadınlar için uygun bir pantolon türüdür.

kargo pantolon kimlere yakisir
bol paça kargo pantolon

Son dönemde tekrar moda olan bol paça pantolonlar da yine zayıf kadınlar için son derece uygundur. Aynı zamanda bacak boyunuzu da daha uzun gösteren bu pantolonları kullanarak hem uzun hem de şık olabilirsiniz.

Zayıf Kadınlar İçin Elbise Seçimi

Zayıf kadınlar için elbise seçimi nasıl olmalı şimdi de bunu inceleyelim. Zayıf kadınlar için drapeler kullanılan elbiseler mükemmel bir tercihtir. Özellikle de aşırı zayıf olduğunu düşünen kadınlar için drapeli elbiseler kullanılan bölgeyi bir iki beden büyük gösteren detaylardır.

zayif kadinlar icin elbise secimi
zayıf kadınlar nasıl giyinmeli elbise

Bunun dışında eğer bacaklarınızın fazla ince olduğunu düşünüyor iseniz de asimetrik kesim etekli elbiseleri tercih ederek dikkati bacaklarınızın inceliğinden dağıtabilirsiniz.

zayif kadinlar nasil elbise giymeli
zayıf kadınlar nasıl etek tercih etmeli
zayif kadinlar icin uzun elbise
zayıf kadınlar için uzun elbise seçimi
zayiflar icin elbise secimi
zayıf kadınlar nasıl elbise giymeli

Zayıf Kadınlar Ne Giymemeli?

  • Dikey çizgiler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Aynı zamanda bloklar ile bel ve basenden geçen çizgiler de kilolarını saklamak isteyen kadınlar içindir. Sizin bundan uzak durmanız gerekir ki aşırı zayıf bir görüntü ortaya çıkmasın.
  • Midi boy elbise ve etekler de eğer ayak bileklerinizin ve bacaklarınızın aşırı ince olduğunu düşünüyor iseniz uzak durmanız gereken boy türü.
  • Aşırı bol kumaş pantolonlar da zayıf kadınlarda tercih edilmemesi gereken pantolonlardır. Özellikle de yaz aylarında salaş pantolonları çokça görüyoruz ancak çok çok bol olanlar dengesiz bir görüntü oluşturacaktır.
  • Oversize kesim palto ve montlar da zayıf kadınların uzak durması gereken ürünlerden.

Burada sizlere zayıf kadınlar ne giymeli konusunda bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu