Yok Artık Dedirten Dünyanın En İlginç Olayları

Zaman zaman haberlerde oldukça ilginç olaylara rastlasak da şimdi bahsedeceğim olaylar bunların çok ötesinde. Bu olaylar emsali görülmemiş ilginçlikte ve son derece garip.

1. Gülmekten Öldü

gülmekten öldü
gülmekten öldü

Evet yanlış duymadınız. Gülmekten ölmek deyimi aslında 1975 yılında gerçekten de yaşandı. İlgiliz bir aile o akşam en sevdikleri komedi programını izliyorlardı. Tam yarım saat süren gülme krizinin ardından baba kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. İşin bir diğer ilginç kısmı da anne kaybettiği eşinin ardından programın yapımcısına bir mektup yazarak teşekkür etti. Son anlarında onu bu kadar güldürdüğü için.

2. Hırsızında Böylesi

hirsizliğin böylesi
hırsızın böylesi

Bu ilginç olay da kadın bir hırsızla ilgili. 1983 yılında San Diegolu bir kadın mağazada hırsızlık yaparken suç üstü yakalandı ve onu götürmek isteyen polislere “eğer beni bırakmazsanız kendimi öldürene kadar nefesimi tutarım” dedi. Kararlarından vazgeçmeyen polislerin bu kararı gerçekten de kadının ölümüne sebep oldu. Çünkü hırsız nefesini tutmaktan öldü.

3. Aman Telefonunuzu Nereye Bıraktığınıza Dikkat

telefon yutak köpek
telefona dikkat

Bu ilginç olay da Kırıkkalede yaşanan ilginç bir kayıp telefon vakası. Bir adam her yerde telefonunu aramaya başladı ancak bir türlü bulamadı. Ardından telefonunu çaldırmaya başladı ve şoke oldu çünkü telefon köpeğinin karnında çalıyordu. Bunun gerçek olabileceğine inanamayan adam hemen köpeğini veterinere götürdü ve evet telefonu köpek yutmuştu. Küçük boyutta olan bu telefon dışkı yoluyla çıkarıldı.

4. Yalancı Yalancı

yalanci
yalancı

Şüphesiz hepimiz ufak tefek yalanlar söyleriz ancak buradaki olay gibi bu yalanlar bize bu denli kazanç sağlamaz. Kaldı ki bu olayda da yalancının mumu sönmüş.

İlginç olay; ABD’nin en çok satan gazetesi USA Today’in tam beş defa Pulitzer ödülüne aday gösterilen haber muhabiri Jack Kelley isimli adamın yıllarca izlediğini söylediği uluslararası olayları aslında izlemediği ve onlarca yalan haber yazdığı ortaya çıktı.

5. Ah Bu Çinliler

çinli futbol takimi
ah bu çinliler

Kültürlerine bağlılığı ile bilinen Çinliler ile ilgili ilginç bir olaydan da bahsetmek istiyorum. Çinli olan genç futbol gruplarında bu genç oyuncuların saçlarını; Real Madridli David Beckham ve Roberto Carlos’a bezeyecek şekilde kestirmeleri ve şekillendirmeleri federasyon kararı ile yasaklandı.

6. Öldüren Şaka

şaka yapayim derken
öldüren şaka

Bu ilginç olay şaka üzerine. Şakalar neşelenmek için yapılan durumlardır şüphesiz. Ancak bu adam şakanın dozunu kaçırarak ölüme sebep oldu. Olay Macaristan’da Jake Fen isimli bir adamın eşine yaptığı şaka ile gerçekleşti. Adam dışarıda olan karısına bir şaka hazırladı. Kendisini bir ipe asarak intihar etmiş süsü verdi. Eve gelen kadın kocasını o halde görünce korkudan bayıldı. O sırada kapıyı açık gören komşu kadın eve girip iki ölüyü görünce evi soymaya karar verdi. Eşyalarla tam çıkarken Jake kadına bir tekme savurdu. Ölen adamın canlandığını sanan komşu kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

7. Uyanıklık Yapayım Derken…

new york
uyanıklık yapayım derken

Şimdiki ilgin olayın adresi ise New York.

Dünyanın en kalabalık caddelerinden olan New York’taki 5. caddede seyreden bir araç karşıya geçmeye çalışan adama hafif biçimde çarptı ve şoför adamı kontrole etmek için indi adam sapasağlamdı ve bir şeyi olmadığını söyledi. Ancak tam o esnada oradan geçmekte olan bir sigortacı bu durumu fırsata çevirip tazminat alabileceğini söyledi. Adam hızla tekrar aracın önüne yattı ancak büyük bir sorun vardı. Şoför adamın oraya yattığını görmemişti ve gaza bastı. Adam ne yazık ki ezilerek hayatını kaybetti.

8. Eğleneyim Derken…

eğleneyim derken
eğleneyim derken

Bu ilginç olay da New York kentinde yaşandı. Yaşlı kadın evde oldukça sıkılıyordu ve aklına bir fikir geldi. Bir cenaze şirketi ile anlaşarak cenaze organizasyonu yaptırdı. Cenaze şirketi ailesini arayıp yaşlı kadının kalp krizi geçirdiğini söyledi. Hemen gelen kızı tabutta yatan annesine ağlayarak bakarken kadın bir anda doğrulunca kız korkudan kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

9. Akıllı Polis-Aptal Şüpheli

akilli polis
akıllı polis

Bu ilginç olay da Pennsylvania Radnor’da yaşandı. Cinayet şüphelisi olarak yakalanan bir kişiyi sorguya alan eyalet polisi, şüphelinin kafasına bir tel süzgeç geçirdi ve ucuna bir ip ağlayarak ipi de fotokopi makinasına bağladı ve yalan söylediği her şeyi bu sistemle fotokopi makinasında yazılı olarak çıkacağını söyledi. Komik ama şüpheli suçunu itiraf etti.

10. Mutsuz Müşteriler

gilette
gilette

Bu ilginç olay ise Gilette markası ile ilgili

Dünyaca ünlü Gilette markası ilk çıktığında birçok erkek bu ürünü satın aldı. Ancak hepsi jiletlerin sakalını kesmediğini söyleyerek ürünleri çöpe attılar ve yüzlerce kişi de şikayette bulundu. Bu şikayetlerin peşine düşen Gilette mutsuz müşterilerin traş bıçağının başlığını çıkarmadan traş olmaya çalıştıklarını tespit etti.

Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Ayrıca bunlar da ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu