Burçlara Göre Gelinlik Modelleri

Burçlara göre gelinlik seçimi demek ne demek? Her burç genel anlamda kendi tarzına ve karakterine sahiptir. Bu karakteri ve tarz kişilerin kıyafet seçimlerine de yansıyor. Eğer siz de gelinlik seçimizin konusunda kararsız iseniz bu yazımıza bir göz atarsanız tercih konusunda kafanızda bir şeyler netleşebilir.

Burçlara Göre Gelinlik Seçimleri

Burçlara göre gelinlik seçimi aslında oldukça genel bir kavramdır. Ancak her burcun genel özellikleri bulunur. Eğer burçlara inanıyor iseniz bu yazıyı incelerken yükselen burcunuzu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Koç Burcu Gelinliği

koc burcu gelinlik modeli
koç burcu gelinlik

Koç kadını; eğlenceli ve özgürlüğüne düşkün bir burçtur. Aynı zamanda fiziksel görünüm onun için son derece önemlidir. Dış görünüşüne önem verir ve her daim fit olmayı hedefler. Bu yüzden de giyiminde bu iddiayı ve özgürlüğü yansıtır. Burçlara göre gelinlik seçimi koç burcu için nasıldır diye sorarsanız.

Dolayısı ile koç burcu kadını böylesine özel bir günde de kusursuz ve iddialı görünmek isteyecek, aynı zamanda dekolteden de kaçınmayacaktır. Koç burcu gelinlik seçiminde de fiziğinin tüm güzelliğini sergilemekten kaçınmaz.

Boğa Burcu Gelinlik Modeli

boğa burcu gelinlik modeli
boğa burcu gelinlik

Zarafet ve asalet timsali olan boğa burcu kadını; her zaman girdiği ortamda dikkat çekmeyi başarır. Aynı zamanda fiziksel olarak minyon ve fit bir vücuda sahiptir ve vücudunda en güzel kısmı omuzlarıdır. Bu yüzden de omuz ve sırt dekoltesi vermekten hoşlanız. Burçlara göre gelinlik seçiminde boğa burcu nasıldır peki kısaca şöyle özetleyelim.

Boğa burcu gelinlik seçiminde de omuzları açık ve iddialı modeleri tercih edebilir. Aynı zamanda bu idda saç ve makyajda da kendini gösterecektir.

İkizler Burcu Gelinlik Modeli

ikizler bucu gelinlik modeli
ikizler burcu gelinlik

İkizler kadını; fiziksel olarak her zaman dikkat çeken, yenilikleri ve farklılıkları seven bir yapıya sahiptir. Kafası bir hayli karışık olan ikizler burcu bir yandan sadelik bir yandan farklılık peşinde koşarken genellikle büyük bir karmaşanın içinde kalır. Burçlara göre gelinlik seçiminde ikizler burcunu şöyle özetleyebiliriz.

Ancak ikizler kadını gelinlik seçiminde her zaman farklılıklar ve iddialı olmak kazanır. Modern kesimler ikizler kadınını gelinlik seçiminde de tatmin edebilecek tarzıdr.

Yengeç Burcu Gelinlik Modeli

yengeç burcu gelinlik modeli
yengeç burcu gelinlik

Yengeç kadını; evcimen ve evine bağlı tavrı ile bilinir. Bu tavır giyim konusundaki zevklerine de yansır. Her zaman daha sade ve içe kapanık modeller yengeç kadınının tercihi olacaktır. Aynı zamanda gelenekçi ve rutinlere bağlı tavrı ile de tanıdığımız yengeç kadınını kıyafet seçerken de gelenekçi görüyoruz.

Burçlara göre gelinlik seçiminde yengeç burcunu şöyle özetleyebiliriz. Bu yüzden gelinlik tercihlerinde de yengeç kadını daha çok retro modelleri taşımayı tercih edecektir.

Aslan Burcu Gelinlik Modeli

aslan burcu gelinlik modeli
aslan burcu gelinlik

Aslan burcu kadını; öncü ve özgür ruhludur. Bu yüzden de her zaman yenilikçi modellere açıktır. Aynı zamanda aslan burcu kadını kıyafet seçiminde de iddialı ve doğa aşkını yansıtacak çiçekli ve dekolteli modelleri tercih eder. Burçlara göre gelinlik seçimi denince aslan burcu için şunlar söylenebilir.

Aslan burcu kadını; gelinlik seçerken şaşırtabilir çünkü daha önce kimsede görmediğiniz renkleri, desenleri ve modelleri aslan burcu kadınının gelinliğinde görmeniz mümkün olabilir.

Başak Burcu Gelinlik Modeli

başak burcu gelinlik
başak burcu gelinlik

Başak burcu mükemmeliyetin vücut bulmuş halidir diyebiliriz. Her zaman nizami ve ölçülü olmayı planlı olmayı ve titizliği hayatına ilke edinmiş olan başak kadını bu özelliklerini şüphesiz ki kıyafet seçiminde de yansıtıyor.

Başak burcu gelinlik seçiminde de kusursuz görünmek ister. Bu yüzden sade, temiz ve net bir görüntüye bürünmek ana hedefidir.

Terazi Burcu Gelinlik Modeli

terazi burcu gelinlik modeli
terazi burcu gelinlik

Terazi kadını; romantik bir yapıya sahiptir. Romantizm onun hayat felsefesidir. Bu romantizm hayatının her dönemine yansımıştır. Kıyafet seçimlerinde de romantik modeller öne çıkar. Aynı zamanda rahatına da bir o kadar düşkün olan terazi burcu için rahat ve romantik kıyafetler ön plandadır diyebiliriz.

Bu özellikler bir araya geldiğinde balık etek gibi rahatsız gelinlik modellerini terazi burçlarında görmek neredeyse imkansızdır diyebiliriz.

Akrep Burcu Gelinlik Modeli

akrep burcu gelinlik modeli
akrep burcu gelinlik

Akrep kadını; aşk ve tutkunun kadınıdır. Hayatı da aynı tutku ve ihtiras ile yaşayan akrep kadını dekolte kullanmaktan kaçınmaz. Derin dekolteli gelinlikleri her zaman akrep kadınlarında görebiliriz.

Aynı zamanda şahşaha ve gösterişten de hoşlanan akrep kadını hem dekolteli hem de gösterişli ve kabarık gelinlik modellerini tercih edecektir.

Yay Burcu Gelinlik Modeli

yay burcu gelinlik modeli
yay burcu gelinlik

Yay burcu eşittir rahatlık demek sanırım yanlış olmaz. Hayatlarının her döneminde rahatına düşkün olan yay burcu kıyafet seçimlerinde de rahatlığı ön planda tutar. Öyle ki şıklık ve moda her zaman rahatlıktan sonra gelen unsurlardır. Bu yüzden de bu rahatlığın yansımasını gelinlik seçiminde de görüyoruz.

Oğlak Burcu Gelinlik Modeli

oğlak burcu gelinlik modeli
oğlak burcu gelinlik

Oğlak burcu geleneksellik denince ilk akla gelen burçtur. Bu geleneksel yapı kıyafet seçimlerine de yansır. Oğlak burcunun gelinliğinde; kısa, aşırı dekolteli, farklı renkler kullanılmış hatta balık model gelinlikler görmeniz neredeyse imkansızdır. O daha çok geleneksel; kabarık, dantel detaylar ile süslenmiş gelinlikleri tercih edecektir.

Kova Burcu Gelinlik Modeli

balik burcu gelinlik modeli
kova burcu gelinlik

Kova kadını; taklitten ve tekrardan hoşlanmaz. Her zaman hayatında yenilik ve değişiklik bekler. Bu yüzden de kova burcunda kolay kolay daha önce bir ünlünün giydiği gelinlik gibi bilinen modelleri göremezsiniz. Tüyler ve üç boyutlu gelinlikler kova burcunun tarzını oluşturabilir. Kova kadını aynı zamanda sakinlikten de hoşlanır.

Balık Burcu Gelinlik Modeli

balik burcu gelinlik modeli 1
balık burcu gelinlik

Balık kadını; sakinlik, durgunluk denince ilk akla gelen burçtur. Her zaman kendi dünyasında huzurlu olmayı ve düzeninin bozulmamasını hedefler. Ani değişiklikler balık kadınının hayat tarzını yansıtmaz ve yeniliklere de kapalıdır. Aynı zamanda oldukça duygusal olan balık kadını son derece de duyarlıdır.

Burada sizlere burçlara göre gelinlik seçimi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bizi buradan da takip edebilir. Ayrıca 2021 yılının gelinlik modellerini de buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu