Uzun Koridor Nasıl Dekore Edilir?

Uzun koridor nasıl dekore edilir sorunu özellikle ince ve uzun koridora sahip olanlar için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Burada koridorunuzu dekore etmek için neler kullanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

Uzun koridorlar dekore edilmeden sade de tercih edilebilir ancak şekilde bırakılan koridorlar son derece soğuk bir görünüme sahip olmaktadır.

Sıcak bir hava yakalamak için bir miktar eşya ile koridoru hareketlendirmek yerinde olacaktır.

Uzun Koridor Dekorasyonu

Uzun koridorunuzu dekore eder iken alanın dar ya da geniş olması önemlidir. Örneğin dar bir koridor var ise yerde çiçek, heykel gibi dekoratif eşyalar kullanmak koridoru iyice daraltacağı için duvarları kullanmak gerekir.

koridor isiklandirma
uzun koridor nasıl dekore edilir

Duvarlarınızda bolca çerçeve kullanarak ve duvarlarınıza yine duvar aksesuarları, aynalar takarak koridoru dekore edebilirsiniz. Maddelendirecek olursak;

  • Çerçeveler, tablolar,
  • Dresuar,
  • Duvar maskları,
  • Duvar abajürleri,
  • Aplikler,
  • Aynalar,
  • İnce raf üzerine aksesuarlar,
  • Ayakkabı giymek için oturma pufu,
  • Duvar panoları
uzun ince koridor dekorasyonu
koridor dekorasyonu

Yukarıda saydığım materyaller koridorunuzu hareketlendirmek için kullanabileceğiniz şeylerdir. Bunları koridorun genişliğine ve yapısına göre uygulamak şık ve sıcak bir dekorasyon için yeterli olacaktır. Örnek olarak eklediğim resimler de sizlere bu anlamda fikir verecektir.

uzun koridor dekorasyonu
uzun ince koridor dekorasyonu

Dresuar bildiğiniz üzere koridorlarda çokça kullanılan yüksek sehpa modelidir. Özellikle giriş kapısının tam karşısında tercih edilen bu masayı anahtarlarınızı koymak ve minik objelerle hareketlendirmek için kullanabilirsiniz.

uzun koridorlar nasil dekore edilir
uzun koridor nasıl dekore edilir

Koridorunuzda puf kullanacak iseniz koridora uygun bir puf seçmelisiniz. Girişinizde kare bir alan var ise kare ya da yuvarlak bir puf tercih edebilir eğer uzun ince ise de yine dikdörtgen ve çok da eni olmayan bir puf tercih edebilirsiniz.

uzun koridorlar nasil dosenir
dar koridor dekorasyonu

Burada oldukça küçük ve mutfak ile bitişik bir koridor görüyorsunuz. Bu tip koridorlar için duvarlarınızı bol aynalı aksesuarlar ile hareketlendirebilir ve daha geniş gösterebilirsiniz.

uzun ve dar koridor dekorasyonu
uzun koridor dekorasyonu

Burada da büyük vazolar kullanılmış. Aynı zamanda tablo aplik ve petek kapama ile dekorasyon desteklenmiş. Dar koridorlarda anahtar vs alanı için petek kapama tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz renk ve modelde yaptırabileceğiniz bu mobilya hem dekoratif bir görüntü sağlar hem de size bir alan açar.

Burada sizlere uzun koridor nasıl dekore edilir hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu