Tesettür Nişanlık Modelleri 2021-2022

Tesettür nişanlık modelleri 2021 ve 2022 modasında oldukça iddialı olarak yerini aldı. Nişanlığınızı seçerken şüphesiz ki ilk faktör nişanınızın gerçekleşeceği ortamdır. Nişanınız evde olacaksa daha mütevazi salonda olacaksa daha gösterişli modeller tercih edebilirsiniz.

Her durumda da ihtiyacınızı karşılayacak oldukça şık nişanlık modellerini bulmak mümkün. Yeni sezon nişanlık modellerinde eski sezona göre tabiki farklılıklar görüyoruz. Bu farklılıkları da sizlerle paylaşacağım.

Tesettür Nişanlık Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nişanlık seçerken kafa karışıklığı yaşamak oldukça olağan bir durumdur. Nihayetinde bu önemli günde kusursuz görünmek her kadının hayalidir. Ancak bu kafa karışıklığını minimize etmek için sizlerle paylaşacağım detayları göz önünde bulundurursanız en azından ne aradığınızı net olarak bilen bir şekilde nişanlığınızı seçmeye başlayacaksınız.

fusya tesettur nisanlik
tesettür nişanlık modelleri 2021-2022
  • Nişanın yapılacağı mekan; evet yukarıda da belirttiğim gibi nişanınız evde olacak ise kabarık modeller yerine daha düz kesim ya da uçuş uçuş modeller tercih etmeniz uygun olacaktır. Ancak fotoğraf çekimi kısmında daha gösterişli bir model olsun istiyor iseniz bunun için ayrıca bir nişanlık kiralamanız da tabiki mümkün. Fakat ev nişanları için de oldukça şık modelleri piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Salon nişanı veya açık havada gerçekleşecek bir nişan töreni için ise daha çok kabarık ve taşlı modelleri tercih etmeniz büyük mekanlarda parlamanız ve öne çıkmanız için önemlidir.

  • Boyunuzun Uzunluğu; bir çok kıyafette önemli olan boy faktörü burada da önemlidir. Çok kabarık bir model tercih edecekseniz çok kısa boylu olmamanız gerekir. Aksi taktirde boyu zaten kısa gösteren bu model sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir. Eğer kısa boya sahipseniz A kesim modeller sizin için mükemmel olacaktır.
  • Kilonuzu Dikkate Alın; boydan sonra bir diğer faktör de tabiki kilo faktörüdür. Eğer kilo probleminiz var ise balık model gibi aşırı dar modeller yerine göğüs altından başlayan rahat kesimleri tercih etmeniz sizi daha şık bir görüntüye ulaştıracaktır.
  • Ten Renginiz; ten renginize uygun bir nişanlık seçmek de son derece önemlidir. Açık ten renklerinde; fuşya, nar çiçeği, kırmızı gibi baskın renkler daha uygun olurken, koyu ten renklerinde daha soft ve toprak tonları renkler uyum gösterir.

A Kesim Tesettür Nişanlık Modelleri 2021-2022

a kesim nisanlik tesettur
a kesim tesettür nişanlık modelleri 2021-2022

Yukarıda pastel toprak tonlarında işlemeli bir A kesim tesettür nişanlık modeli görüyoruz. Tesettür nişanlık modelleri 2021 modasında olduğu gibi 2022 modasında hem gelinlik hem de nişanlık modellerinde A kesim hemen her vücut tipine uyum sağlayan bir model olduğu için popüleritesini sürdürüyor. Bu tip modellerin bel oyuntusunu ortaya çıkartan görüntüsü en önemli tercih sebebidir.

Kabarık Tesettür Nişanlık

kabarik tesettür nisanlik modeli
mor kabarık tesettür nişanlık

Yukarıda tesettür nişanlık modelleri 2021 ve 2022 modasında yine oldukça popüler olan kabarık bir model görüyoruz. Bu modelde en çok tercih edilen renk olan mor kullanılmış. İşlemeler ve boncuk püskülle ile oldukça iddialı bir tasarıma dönüşen nişanlık salon törenleri için oldukça uygun bir model. Aynı zamanda fotoğraf çekimleriniz için de son derece uygun olacaktır.

Balık Model Tesettür Nişanlık

balik model tesettur nisanlik
balık model tesettür nişanlık

Yukarıda yanar dönerli kumaştan tasarlanmış oldukça zarif bir balık model nişanlık modeli görüyoruz. Etek kısmında pul işlemeler üzerine kullanılan tül kuyruklu kumaş nişanlığın zarafetine zarafet katmış diyebiliriz. Uzun boylu ve zayıf gelin adayları için oldukça uygun bir model. Bu tip bir nişanlığı açık alan nişan törenlerinde ve ev nişan törenlerinde tercih edebilirsiniz.

Zarif Tesettür Nişanlık

zarif tesettur nisanlik
tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda yine zarif ve şık bir tesettür nişanlık modeli görüyoruz. Bu modelde yalnızca üst kısımda işleme kullanılmış ve etek kısmı tüller ile süslenmiş. Bu tip bir nişanlığı salon törenleri için sade ve şık olarak tercih etmeniz mümkün. Özellikle aşırı işlemelerden hoşlanmayan gelin adayları için oldukça şık bir tercih diyebiliriz.

Gösterişli Tesettür Nişanlık

gösterisli nisanlik
gösterişli tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda sade gibi görünen ancak oldukça gösterişli bir tesettür nişanlık model görüyoruz. Osmanlı desenleri işlemeler ile süslenmiş önden A şeklinde açılan etek ile iki kat kumaş kullanılmış kabarık bir nişanlık modeli. Bu tür nişanlıkları da yine salon törenlerinde tercih edebilirsiniz.

Abiye Tesettür Nişanlık Modelleri 2021-2022

abiye tesettur nisanlik modelleri
abiye tesettür nişanlık modelleri

Yukarıda kabarık bir tesettür nişanlık modeli daha görüyoruz. İşlemelerin üst kısımda yoğunlaştığı bu modelde alt kısımda yalnızca saten düz bir etek kullanılmış ve hem sade hem de gösterişli bir model ortaya çıkarılmış diyebiliriz.

Düz Kesim Sade Tesettür Nişan Elbisesi

duz kesim sade tesettur nisanlik
düze kesim tesettür nişanlık

Yukarıda ev nişan törenleri için tercih edebileceğiniz bir nişan elbisesi görüyorsunuz. Bebe mavisi kendinden işlemeli olan bu düz kesim nişanlık sade törenlerde size mükemmel bir görsellik sağlayacaktır.

Az Kabarık Tesettür Nişanlık Modeli

az kabarik nisanlik
az kabarık tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda kabarık ancak prenses model kadar çok kabarık olmayan bir tesettür nişanlık modeli görüyoruz. Bu modelde de işlemeler yalnızca üst kısımda ve kollarda kullanılmış ve böylece alt kısım daha sade bırakılarak tül ile hareketlendirilmiş. Salon törenleri için oldukça uygun bir model.

Ev İçin Tesettür Nişanlık

ev icin tesettur nisanlik
tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda yine ev nişan törenleri için kullanabileceğiniz bir nişanlık görüyorsunuz. Çok fazla taş ve işlemeden hoşlanmayan hanımlar için tasarlanmış bu modelde uçuş uçuş bir etek kullanılmış.

Kışlık Nişan Elbisesi

kadife tesettur nisanlik
kışlık nişan elbisesi

Yukarıda ev nişanlarının daha çok gerçekleştiği dönem olan kış dönemi için oldukça uygun ve zarif bir nişan elbisesi modeli görüyorsunuz. Sade kadife kumaştan tasarlanmış bu elbiseyi siz de bu şekilde kemer gibi aksesuarlar ile tamamlayarak sıradanlıktan kurtarabilirsiniz. Aynı zamanda daha sonra da kullanabileceğiniz bir elbise düşünüyor iseniz yine bu tarz elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Sade Nişan Elbisesi

ev toreni icin tesettur nisanlik
tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda yine sade törenler için tasarlanmış şık bir nişanlık elbise modeli görüyoruz. Bu modelde fırfırlar hem yaka detaylarında hem de etekte kullanılarak hareketlendirilmiş ve elbisede kullanılan kuyruk detayı da oldukça zarif bir görüntü oluşturmuş.

Prenses Model Tesettür Nişanlık

prenses model nisanlik tesettur
prenses model tesettür nişanlık modelleri 2021

Yukarıda yine en çok tercih edilen gelinlik ve nişanlık modellerinden olan prenses model bir nişanlık görüyoruz. Sıradan renkler yerine farklı bir renk arayan hanımlar için bu tip somon renkleri de oldukça idealdir. Genellikle tek renk olan nişanlık tasarımlarında baskın renklerin ön plana çıktığını görüyoruz.

Pembe Tesettür Nişanlık Modeli

pembe tesettur nisanlik
pembe tesettür nişanlık

Yukarıda hakim yaka, kabarık ve işlemeli pembe bir tesettür nişanlık modeli görüyoruz. Aynı zamanda kuyruk detayı da bulunan bu model hem fotoğraf çekimleri hem de salon törenleri için son derece uygun modellerden bir tanesi.

Tesettür Nişanlık Modelleri Mavi

tesettur nisanlik modelleri mavi
tesettür nişanlık modelleri 2021 mavi

Mavi renk de yine nişanlık modellerinde en çok tercih edilen renklerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise eşiniz ile uyumlu kravat veya takım elbise kullanmak istemekten kaynaklanır. Mavi renk cinsiyetsiz bir renk olduğu için de çokça tercih edilir.

Sade Tesettür Nişanlık

sade tesettur nisanlik
tesettür nişanlık modelleri 2021

Bu yazımda sizlerle tesettür nişanlık modelleri 2021-2022 modasının öne çıkan renk ve modellerini paylaştım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu