Skinny Jeans Ve Wide Leg Jeans Farkları
Nelerdir?

Yeni bir gömlek veya kot pantolon almanız gerektiğinde ne tür bir kumaştan hoşlandığınıza, hangi
rengi istediğinize ve size en uygun olanın hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Her kesim türü dar
veya geniş, sıkı veya gevşek arasında bir yerdedir. Aradaki farkı iyi anlayabilmek için skinny fit ve slim
fit kavramlarına göz atmak faydalı olacaktır. Hangi tarzın sizi tam olarak yansıttığını görebilmeniz için,
skinny fit ve wide leg konseptlerinin farklarına bakalım.

bayan jean
jeans

Skinny Fit ve Slim Fit Arasındaki Fark Nedir?

Skinny fit ile slim fit arasındaki temel fark, skinny kıyafetlerinin slim fit kıyafetlere göre vücudu daha sıkı sarmasıdır. Dar kesim, keskin bir görünüm sağlar ancak genellikle skinny fit’in yaptığı gibi vücudunuzun hatlarına yapışmaz. Kadın kotlarında skinny jeans hala en çok tercih edilendir. Skinny jean her zaman her markanın sattığı en dar, en esnek kot pantolon anlamına gelir.

Slim fit pantolonlar uyluk ve dizlerden daha gevşek bir şekilde geçtiği için daha rahat hissettirir. Bununla birlikte, her tür giysinin skinny ve slim fit kesimlerinde küçük farklılıklar vardır. Skinny-fit bir gömlek, skinny jean ile oldukça farklı bir anlama gelir.

kadin jean
Skinny Jeans Ve Wide Leg Jeans Farkları
Nelerdir? 5

Slim Fit Mi  Skinny Fit Mi Daha Dar?

Skinny jean genellikle mevcut en dar pantolondur. Ancak dar kesim giysiler de vücudunuzun şeklini çok fazla kumaş dökümü olmadan ana hatlarıyla gösterir. Skinny fit stilleri genellikle slim fitten daha az kumaş içerir. His açısından, skinny jean gibi kıyafetlerin sıkı hissetmesini beklemelisiniz. Slim fit olanlar ise vücudunuzun şeklini sıkıştırmadan durur. Kollar ve pantolon paçaları altta incelir ancak kollarınızı ve bacaklarınızı çok sıkı sarmayacaktır.

Wide Leg Jean Yeni Trend Mi?

Geniş paçalı kot pantolonlar, bacaklara gevşek bir şekilde oturması için tasarlanmış kot pantolonlardır. Bacakların arasından dümdüz geçmezler ve bacaklarda daralmazlar. Wide leg jean, dibe doğru daha bol hale geldikleri üstte daralan bir tasarıma sahiptir. Her ne kadar net bir tanım olmasa da bacakların en alt kısmı 20inç veya daha büyük olan pantolonlar wide leg jean kategorisine girer.

skinny jeans
skinny jeans

Bazı insanlar geniş paçalı kotların yeni bir moda trendi olduğunu düşünür. Ancak bu doğru değildir. Son zamanlarda popülaritesi artsa da wide leg jean aslında birkaç on yıldır piyasada. İlk geniş bacaklı kot pantolonlardan bazıları, ünlü müzisyenler ve diğer ünlüler tarafından giyildikleri 1980’lerde ortaya çıktı. Önümüzdeki yirmi yıl boyunca, genel halk da onları giyerek dikkat çekti. Bugün wide leg jean, skinny jean modasına rakip konumunda.

İster skinny fit, ister wide leg, sizi yansıtan kadın jean modelini tercih ederek gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. En iyi pantolon modelleri, Marks&Spencer online satış mağazasında sizi bekliyor.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu