Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izleri nasıl geçer sorusu sivilce problemi yaşayan herkesin sorunudur. Sivilce izlerinin tedavisi için öncelikle sivilcelerden kurtulmuş olmak gerekir. Bunun için hekimize başvurabilir ve sivilce yapan gıdalardan uzak durabilirsiniz.

Sivilce cildi esneten ve tahriş eden bir yapıda olduğu için iyileşme sonrası iz oluşabilir. Normalde vücut bu izleri yok etmek için kolojen salgılar ve izler onarılır. Ancak bu noktada işler ters gittiği taktirde kalcı izler meydana gelir.

sivilce izleri nasil geçer
sivilce izleri nasıl geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Kesin Çözüm

 • Botoks Tedavisi, Uzun yıllardın uygulanan botoks tedavisinin asıl amacı kırışıklık gidermektir. Sivilce sonucu oluşan yüzdeki çökmeke de yine botoks tedavisinden faydalanılarak giderilebilir.
 • Lazer ile Tedavi; Lazer tedavisi bir çok farklı alanda uygulanıyor. Bu alanlardan biri de cilt lekeleri. Cilt tonunda eşitsizlik bulunan noktalara lazer uygulanarak bu eşitsizlik ortadan kaldırılır.
 • İğneleme Tedavisi; Minik iğnelere sahip bir alet yardımı ile cilt lekelerinin altı uyarılarak oradaki kan dolaşımının hızlanması ve cildin kendini yenileme özelliğini geri kazanması sağlanır. Düzenli seanslar sonucunda cilt lekelerinde azalmalar hatta yok olmalar gözlemlenir.
sivilce izleri nasil geçer kesin çözüm
sivilce izleri nasıl geçer kesin çözüm
 • Ameliyat; Sivilce izleri nasıl tedavi edilir diye sorduğunuda genellikle pek bilinmeyen bir yöntem olan ameliyat yöntemi daha çok derin vakalar için uygulanır ve bu ameliyat sonrasında derin izlerde azalma beklenir.
 • Doku Dolgulama Tedavisi; Kalıcı olmayan belli aralıklarla tekrarlanması gereken bu tedavi yönteminde hasarlı doku altında kolajen gibi yumuşak dokular enjekte edilerek izler daha az belirgin hale getirilir.
 • Peeling; Doğru yapılan peeling ile cildin üst katmanı soyularak temizlenir ve bu sayede de cilt altındaki yeni ve parlak doku ortaya çıkarılır. Bu şekilde sivilce lekelerinin azalması beklenir.
 • Güneş ve Cilt Kremleri; Güneş kremi her daim hayatımızda olması gereken bir ürün. Zararlı ışınlar yüzümüzde kalıcı hasarlara ve lekelere neden olabilir. Aynı zamanda sivilce izleri olan kişiler mutlaka güneş kremi kullanarak bu izlerin açılmasına katkıda bulunabilir. Aynı zamanda cilt rengini eşitleyici kremler de leke gideriminde faydalı olacaktır.

1. Kırmızı Sivilce İzleri

Bu kırmızı sivilce izleri diye tarif ettiğimiz izler hipertrofik izler olarak dalandırılır. Bu tip izlerin oluşma nedeni vücudun yarayı tamir etme aşamasında gerekenden fazla kolajen salgılamasıdır.

Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Kırmızı sivilce izleri nasıl geçer sorusu da kafamızı çok meşgul eden sorulardandır. Bu tip sivilce izlerini tedavi etmek diğer sivilce izlerini tedavi etmekten daha kolaydır ve imkansız değildir bu yüzden tedavi önerilerini muhakkak değerlendirin. Bunlar;

 • Güneş koruyucu kullanmayı yaz-kış ihmal etmeyin,
 • Her gün düzenli olarak cildinizi uygun temizleyiciler ile temizleyin,
 • Profesyonel kişilerden cilt bakımı konusunda yardım alın,
 • Antioksidan içerikli ürün ve yiyecekleri hayatınıza dahil edin.

2. Yara Sivilce İzleri

Bu sivilce izleri atrofik izler olarak adlandırılır. Bu atrofik izler doku kaybı sonucu oluşan çukurlar şeklinde oluşan izlerdir. Bu tip izler ne yazık ki diğer tip izlerden daha zor tedavi edilir. Hatta bazı durumlarda azalsa da yok olması mümkün olmayabilir.

Bu sivilcelere eşlik eden renk değişimleri de yara görünümü verebiliyor. Bu yüzden yara sivilce izleri diye tabir edilen bu izler diğer tip sivilce izlerinden farklıdır.

Bu tip sivilce izleri için muhakkak profesyonel yardım almak gerekir. Aksi taktirde yok olması pek beklenen bir durum değildir.

Sivilce Yara İzleri Nasıl Geçer?

sivilce yara izleri nasil geçer
sivilce yara izleri nasıl geçer

Sivilce yara izleri nasıl geçer? Bu yara izleri yukarıda da bahsettiğim üzere daha profesyonel yardım gerektiren izlerdir. En azından medikal ürünlere ihtiyaç duyan leke tipleridir.

 • Lazer tedavisi ile sivilce yara izleri giderilebilir,
 • Medikal yara onarıcı kremler kullanılır,
 • Kan dolaşımını hızlandırıcı yüz masajları uygulanır,
 • Kolajen içeren besin ve ürünler kullanılır.

Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

yüzdeki sivilce izleri nasil geçer
yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer sorusu sırt degaje gibi alanlardan daha çok problem haline gelir. Çünkü vücudumuzu kıyafetler ile kapatabiliriz. Ancak yüzümüzü kapatmak için bir yöntem bulunmuyor.

Yüzdeki sivilce izleri için aslında yukarıda açıkladığım; lazer, botoks, peeling, ameliyat, yumuşak doku enjeksiyonu gibi yöntemlerin tamamını uygulayabilirsiniz. Bunun dışında yüzdeki deri daha ince ve hassas olduğu için güneş kreminizi ihmal etmeden kullanmanız lekelerin renginde açılmayı sağlayacaktır.

Burada sizlere sivilce izleri nasıl geçer sorusuna cevap olacak bir çok yöntemi açıklamaya çalıştık. Bu konudaki deneyimlerinizi de bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu