Sırt Dekolteli Elbiseler 2022-2023

Sırt dekolteli elbiseler modası geçmeyen elbise türlerinden bir tanesidir. Hem özel günler için hem de günlük kullanım için sırt dekolteli elbiseler bulmak mümkündür. Oldukça iddialı bir görüntüye sahip bu elbise modeli hakkında merak ettiğiniz her ayrıntıyı bulabileceğiniz bir yazı ile karşınızdayım.

Burada sırt dekolteli her ortam ve tarza uygun elbise modellerini inceleyeceğiz ve kombinlerken nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında ipuçlarından bahsedeceğiz.

Sırt Dekolteli Elbiseler ve Türleri

Sırt dekolteli elbiselerin en çok aranan türlerini başlıklar halinde aşağıda bulabilirsiniz.

Sırt Dekolteli Mini Elbiseler

Sırt dekolteli mini elbiseler genellikle yaz aylarında tercih ettiğimiz türdeki elbiselerdir. Hem sırt hem de bacak dekoltesini bir arada gördüğümüz bu elbiseler genellikle özel günlerde tercih edilebilecek türde olsa da sahilde kullanabileceğiniz oldukça şık günlük tarzda da bulunabiliyor.

pembe sirt dekolteli mini elbise
sırt dekolteli mini elbiseler

Burada pembe sırtı tamamı açık mini bir elbise görüyoruz. Yaz partileri veya yaz geceleri için oldukça uygun olan bu elbise aynı ton aksesuar veya beyaz renk aksesuar ile rahatlıkla kombinlenebilir.

sirt dekolteli kadife elbise
sırt dekolteli kadife elbise

Burada ise kendinden desenli kadife kumaştan tasarlanmış sırt dekolteli bir mini elbise görüyoruz. Kadifeye çok yakışan metal parçalar sırtta zincir şeklinde kullanılarak elbise modern ve dinamik bir hale getirilmiş.

sirt dekolteli mini desenli elbise
sırt dekolteli mini yazlık elbise

Burada da yine yaz günlerinde özellikle tatil beldelerinde kullanabileceğimiz desenli uçuş uçuş sırt dekolteli bir elbise modeli görüyoruz.

siyah sirt dekolteli mini elbise
siyak sırtı bağlamalı mini elbise

Burada da oldukça sade siyah renkte sırtında bağcık detayı bulunan sade olduğu kadar da iddialı ve zarif bir elbise görüyoruz.

beyaz sirt dekolteli elbise
Beyaz sırt dekolteli elbise
sirt dekolteli mini zincirli elbise
uzun kollu sırt dekolteli mini elbise
yazlik sirt dekolteli elbise
sırt dekolteli dar kesim elbise
sırt dekolteli zincir detaylı siyah mini elbise

Dantelli Sırt Dekolteli Elbiseler

Dantelli sırt dekolteli elbiseler genellikle abiye olarak karşımıza çıksa da bu sezon günlük elbiselerde de dantel detayları görüyoruz. Özellikle bohem tarzı yansıtan batik kumaşlarla harmanlanmış sırt dekolteli elbiseleri bu yaz ve önümüzdeki yaz çokça göreceğiz.

dantel detayli sirt dekolteli elbise
sırt dekolteli günlük romantik dantelli elbise
dantelli sirt dekolteli beyaz elbise
sırt dekolteli dantel detaylı beyaz elbise
dantelli sirt dekolteli mini elbise
sırt dekolteli dantelli elbiseler
sirt dekolteli siyah elbise dantelli arka
Sırt Dekolteli Elbiseler 2022-2023 24
sirt dekolteli siyah elbise dantelli
tamamı dantel sırt dekolteli elbise

Burada gördüğünüz üzere dantel detayını hem elbisenin tamamında hem de sırt dekolte kısmında görmek mümkün. Özellikle de dekolte kısmında kullanılan dantel detaylar elbiseye daha zarif bir hava katıyor.

Sırt Dekolteli Uzun Elbiseler

Sırt dekolteli uzun elbiseler genellikle sırt dekoltesi denince ilk akla gelen elbise türüdür. Tek bir dekolte kullanmak isteyen hanımlar için bu elbiseler kusursuz bir görüntü sağlar. Özellikle de uzun kollu ve boğazlı sırt dekolteli elbiseler kış aylarının vazgeçilmez abiyelerindendir.

Dilerseniz şimdi sırt dekolteli uzun elbise modellerine bir göz atalım.

balik model uzun sirt dekolteli elbise
sırt dekolteli uzun elbiseler

Burada yine sırt dekolteli elbiselerde en çok tercih edilen model olan balık modeli görüyorsunuz. Özellikle fiziğiniz müsait ise bu tip elbiseleri mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim. Tamamı sade ve düz olan bu elbisede tüm detaylar sırt kısmında toplanmış. Sırt dekolteli elbiseler için en şık ayrıntılardan olan parlak zincirler sırtı süslemiş.

fiyonk detayli sirt dekolteli uzun elbise
fiyonk detaylı uzun sırt dekolteli elbiseler

Burada da yine oldukça şık uzun kollu ve uzun etekli siyah bir sırt dekolteli elbise modeli görüyoruz. Bu elbisede ise sırt dekoltesi farklı olarak fiyonk bir detay ile süslenmiş.

kirmizi uzun sirt dekolteli elbise
kırmızı uzun sırt dekolteli elbiseler

Burada tam bir parti veya düğün elbisesi görüyoruz. Tamamı parlak kumaştan hem göğüs hem de sırt dekoltesine sahip uzun balık model kırmızı bir elbise. Bu tip elbiselerin özellikle kalçaya kadar vücuda tam olarak oturması en önemli detaydır. Aksi taktirde şıklıktan uzak bir görüntü oluşabilir.

pudra rengi sirt dekolteli elbise
pudra rengi uzun sırt dekolteli elbise
saten sirt dekolteli uzun siyah elbise
saten uzun sırt dekolteli elbise

Burada yine sırt dekoltesi denince en çok yakışan kumaşlardan bir tanesi olan saten kumaşı görüyoruz. İp askılar ile desteklenmiş bu elbise oldukça sade ve şık.

sirt dekolteli uzun kadife elbise
sırt dekolteli yırtmaçlı uzun elbise

Burada kadife kumaştan hem sırt hem de bacak dekoltesi bulunan bir abiye görüyoruz.

uzun sirt dekolteli siyah elbise
Sırt Dekolteli Elbiseler 2022-2023 25
uzun sirt dekolteli siyah ispanyol kol elbise
uzun kol uzun sırt dekolteli elbise

Burada altın detayları bulunan uzun ve ispanyol kol şık ve zarif bir siyah elbise görüyoruz. Sırt dekoltesinin etrafı da altın detaylar ile desteklenmiş.

uzun sirt dekolteli yazlik elbise
uzun sırt dekolteli yazlık elbise
yirtmacli sirt dekolteli uzun elbise
yırtmaçlı sırt dekolteli uzun elbise

Burada sizler ile sırt dekolteli elbise modellerini inceledik. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu