Şal Bağlama Modelleri

Şal bağlama modelleri her dönem moda olarak kullanılan baş örtüsü modellerinden bir tanesidir. Şal, hem spor hem de abiye olarak farklı bağlama teknikleri ile kullanılan çok fonksöyonel bir üründür.

Hem yaz hem de kış günlerinde şal tesettür giyimde çokça kullanılıyor. Penye şal, kaşmir şal, ipek şal, saten şal, pamuk şal gibi bir çok farklı şal türü bulunuyor.

Özellikle de genç tesettürlü hanımlar şalı çokça tercih ediyorlar. Burada sizlere farklı şal bağlama modellerini görsel olarak da paylaşacağım. Siz de buradan tarzınıza ve kombininize uyan şal türünü uygulayabilirsiniz.

Bunun yanında bir adet şal bağlama türünün adım adım resmini de bulacaksınız.

Kelebek Şal Bağlama Modelleri

Kelebek şal; şalın iki ucunun da ön kısımdan sarkıtıldığı kelebek kanadını andıran bağlama tekniğidir. Özellikle günlük ve spor giyimde rahatlıkla kullanılabilen son derece basit bir şal bağlama türüdür.

sal baglama yontemi
kelebek şal nasıl bağlanır

Yukarıda adım adım gösterilen görselleri sıra ile takip ederek kelebek şal bağlama taktiğini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Burada öncelikli olarak şalın iki ucunu eşit olacak şekilde tam ortalayarak şalı kafanıza yerleştirmektir.

kelebek sal baglama modeli
şal bağlama modelleri
boynu acik sal baglama modeli
boynu açık şal bağlama

Yukarıda ise boynu açık şekilde kelebek şal bağlama türü görüyoruz. Bu tip şalları hazır olarak da bulmanız mümkündür. Özellikle boğazlı kazak kullanılacağında bu tip boynu açık modeller oldukça kullanışlı olacaktır.

Arkadan Şal Bağlama Modelleri

arkadan sal baglama modelleri
arkadan şal bağlama modelleri

Yukarıda arkadan bir şal bağlama türü görüyorsunuz. Bu modelde genç hanımlar için oldukça çok tercih edilen ve yine son derece kolay yapılabilen bir modeldir.

Spor Şal Bağlama Modelleri

spor sal baglama modelleri
spor şal bağlama

Yukarıda spor kıyafetler ile kullanılabilecek şekilde bağlanmış bir şal modeli görüyorsunuz. Bu model jean pantolon, kazak gibi kombinlerde rahatlıkla kullanılabilecek günlük bir bağlama modelidir.

penye sal baglama
penye şal bağlama

Penye şallar günlük kullanıma son derece uygun modelleri olduğu için daha çok tercih ediliyor. Burada yine günlük kullanımda uygulanabilecek bir bağlama modeli görüyoruz.

kolay sal baglama modelleri
kolay şal bağlama modeli

Yukarıda hem şık hem spor iki farklı şal bağlama şekli görüyoruz. Bu iki modelde son derece pratik ve şık modellerdir.

Abiye Şal Bağlama Modelleri

bone sal
abiye şal bağlama modeli

Burada abiye kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz bone türü şal bağlama modeli görüyorsunuz.

sal nasil baglanir
şal bağlama teknikleri

Burada sizlere şal bağlama modelleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Dilerseniz tesettür takım elbise modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu