Mezuniyet Makyajı Modelleri 2023-2024

Mezuniyet makyajı modelleri yeni yılda nelerdir, hangi renk ve makyaj stilleri öne çıkıyor gibi soruları açıklayacağız.

Mezuniyet törenlerinin yaklaşması ile birlikte mezuniyet elbiseleri ve mezuniyet saç, makyaj gibi konular ön plana çıkıyor. Burada mezuniyet elbiselerini daha önce paylaşmıştım dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Mezuniyet Makyajı Modelleri

beyaz ten mezuniyet makyaji
mezuniyet makyajı modelleri

Beyaz ten mezuniyet makyajı için mükemmel bir tercih olacak bu modeli incelemek ile işe başlayalım. Beyaz tenli ve renkli gözlü genç hanımlar için bu tip renkli makyajlar tercih edilebilir. Mavi göze yine mavi eylenir tercih edilen makyajda göz kapağında gölgelendirme teknikleri ile göz daha belirgin ve çekik hale getirilmiş. Pembe tonuna sahip bir parlak ruj ile tamamlanan makyaj kıyafet tercihinize göre ruj rengini belirleyerek de tamamlanabilir.

islak mezuniyet makyaji
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 10

Burada da yine pırıl pırıl bol ıslak görünümlü bir mezuniyet makyajı görüyoruz. Islak görünümlü highliter ve ıslak görünümlü ruj ile birlikte yine ıslak bitişli olan far tercih edilmiş. Bu ti makyajları hem gündüz hem de gece için kullanabilirsiniz. Bu tip ıslak bitişli makyajları yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Bu yüzden eğer pratiğiniz yok ise bu makyajları profesyonel kişilere yaptırmak yerinde olacaktır.

Aksi taktirde yanlış parlak bitişler ile yüzünüzde asimetrik ve istemediğiniz bir görünüm oluşabilir.

esmerler icin mezuniyet makyaji
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 11

Esmer genç hanımlar için kullanılabilecek ve abartı olmayan bir makyaj görüyoruz. Bu makyajda gözler ön plana çıkıyor. Ayrıca bu tip özel günlerde görseldeki gibi takma kirpik tercih etmekten çekinmeyin. Göz makyajının en önemli detayı kirpiklerdir ve bunu öne çıkarmak için suni kirpik tercih edilebilir.

hafif mezuniyet makyaji
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 12

Burada yalnızca dudakların ön palan çıktığı son derece hafif bir makyaj görüyoruz. Özellikle de ortaokul ve lise mezuniyeti için son derece uygun olan bu makyaj gerekli gölgelendirmeler ile yüzdeki simetriyi dengelemek için kullanılmış. Yalnızca dudakta baskın bir renk kullanılarak makyaj tamamlanmış.

lila makyaj
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 13

Renkli cıvıl cıvıl bir makyaj arıyor iseniz bu sezon bu tip makyajlar ön plana çıkıyor. Bu tip farları kullanmak istiyor iseniz mutlaka renk pigmentine dikkat ederek almalısınız. Aksi taktirde beklediğiniz sonuçtan farklı bir renk görünümü ortaya çıkabilir.

ela goz mezuniyet makyaji 1
mezuniyet makyajı modelleri
universite mezuniyet makyaji 1
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 14
renkli makyaj modelleri 1
mezuniyet makyajı modelleri 2023-2024 15

Burada sizlere mezuniyet göz makyajı modelleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu