Lip Gloss Nedir?

Lip gloss son dönemlerin en favori makyaj ürünlerinden diyebiliriz. Bir anda patlama yaşayan ve lipp gloss bazı alarak evde de yapılabilen bu dudak makyajı ürünü hakkında merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Lipp Gloss; dudaklara yoğun parlaklık ve ışıltı veren bir dudak parlatıcısı türüdür.

Lip Gloss Ne İşe Yarar?

Bu ürün yukarıda da bahsettiğim üzere aslında yıllardır bildiğimiz dudak parlatıcısıdır diyebiliriz. Yalnızca daha yoğun bir yapıya sahiptir. Peki bu ürünü bu kadar tercih sebebi yapan faktörler nelerdir? Buyrun öğrenelim;

lip gloss dudak dolgunlaştirici
Lip Gloss Nedir? 6
 • Dudaklara ıslak bir görüntü verir,
 • Dudaklara parlaklık verir,
 • İnce dudakların daha dolgun görünmesini sağlar,
 • Dolgun dudakları daha da dolgun göstererek ön plana çıkarır.
 • Dudaklarınıza daha renkli ve canlı görünüm kazandırır.

Lip Gloss Bazı Nedir?

Lip gloss bazı; lip gloss yapmak için kullanılan temel maddedir. Su bazlıdır. Piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu maddeyi edinerek kendi parlatıcınızı kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Lip Gloss Bazı Ne İşe Yarar?

Bu baza gerekli maddeleri zevkinize göre ilave ederek dilediğiniz renkte, tonda, aromada ve kokuda doğal likit parlatıcı rujunuzu kendiniz elde edebilirsiniz.

lip gloss etkisi
Lip Gloss Nedir? 7

Lip Gloss Bazı Ne Kadar?

2021 yılı 250 ml lip gloss bazı güncel fiyatı 60 liradır.

Lip Gloss Evde Nasıl Yapılır?

Burada sizlerle dudak parlatıcısı yapımının en kolay halini paylaşacağım. Bu konuda piyasada çok daha farklı ve daha çok malzemeli tarifler de bulabilirsiniz. Ancak ben evde kolayca yapabileceğiniz en basit parlatıcı tarifini sizlerle paylaşacağım.

MALZEMELER

 • Vazelin,
 • 1 tatlı kaşığı kadar aloavera jeli,
 • Zeytin yağı,
 • İsteğe bağlı olarak dilediğiniz bir ruj dilerseniz kullanmayada bilirsiniz.

YAPILIŞI

 • Bir kaseye 1 tatlı kaşığı kadar vazelin katın,
 • Ardından yine aynı kaseye 1 tatlı kaşığı silme olacak şekilde aloavera jelini ilave edin,
 • Mikrodalga yardımıyla ya da benmari usulü bu iki karışımı eritin. Benmari usulü yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede karışımın yanma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tamamen sıvı ve homojen hale gelen karışımı ocaktan alın.
 • 1 çay kaşığı zeytin yağını da karışıma ilave ederek karıştırın.
 • Dildiğiniz rujdan bir çay kaşığının ucu kadar ilave ederek karışıma ekleyin ve tamamen eriyene ve homojen bir hale gelene kadar karıştırmaya devam edin.
 • Uygun bir kaba karışımı boşaltın ve glossunuz uygulamaya hazır.
lip gloss yapimi 1
lip golss yapımı

Lip Gloss Dudak Dolgunlaştırıcı

Yukarıda da belirttiğim üzere lip gloss göz yanılması ile dudakların daha dolgun görünmesini sağlayan bir üründür. Ancak içeriğinde e vitamini bulunan ürünler düzenli kullanımda dudakları besleyerek bir miktar dolgunluk verebilir. Bunun yanında dudaklarınıza ihtiyacı olan vitamini de vereceği için dudaklarınızın kaybettiği rengi de geri kazandırmanın yanı sıra daha gergin ve pürüzsüz dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Lip Gloss Kalıcılığı Nedir?

Lip glossun negatif yönü nedir diye sorarsanız kesinlikle kalıcılık derim. Rujlardan farklı olarak lip gloss kalıcılığı oldukça düşük bir üründür. Sık sık tazelemek gerekir ne kadar yoğun yapıda olsa da bir ruj kalıcılığını beklerseniz büyük hayal kırıklığı yaşarsınız.

Dudak parlatıcısı özellikle yaz aylarında çokça kullandığımız bir üründür. Günlük makyaj ve hafif makyaj denince ilk akla gelen dudak ürünlerinin başında şüphesiz ki dudak parlatıcıları geliyor.

lip gloss
Lip Gloss Nedir? 8

Dudak parlatıcınızı aynı zamanda rujunuzun üzerine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle de dudaklarınızın ince olduğunu düşünüyor iseniz üst dudağınızın ortasına ve alt dudağınızın ortasına uygulayacağınız bir parça dudak parlatıcısı dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecektir.

Bunun yanında tek başına uyguladığınızda da hem daha seksi hem daha dolgun hem de abartısız bir dudak makyajına sahip olacaksınız.

Piyasada farklı aromalarda bulunan dudak parlatıcılarının simli olanları veya simsiz olanları, renkli olanları veya renksiz olanları da bulunuyor. Eğer ruj üzerine de kullanmayı düşünüyor iseniz renksiz olan dudak parlatıcılarını almanızı tavsiye ederim.

Ancak ruju günlük hayatınızda çok fazla tercih etmiyor iseniz renkli bir dudak parlatıcısı ve renksiz bir dudak parlatıcısı edinebilirsiniz.

Genellikle pembe tonlarında ve kırmızı tonlarında dudak parlatıcıları bulabilirsiniz. Eğer daha farklı tonları edinmek ister iseniz kendi parlatıcınızı kendiniz yaparak dilediğiniz renkteki ruju içerisine ilave edebilisiniz.

Dudaklarınızı ruj ya da parlatıcı uygulamadan önce temizler ve bir diş fırçası yardımı ile fırçalar iseniz dudaklarınız kuruluktan kurtulur ve böylece ruj veya dudak parlatıcınızı hızla ememez. Bu sayede daha kalıcı ruj veya dudak parlatıcısı kullanımı sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu