Kuru Fırçalama Nedir? Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama, son dönemin popüler cilt bakım yöntemidir. Ne işe yarar, nasıl yapılır, ne sıklıkta uygulanmalı, kimler yapabilir ve hangi fırça kullanılmalı gibi soruların cevabını bulabileceğiniz bir yazı hazırladım.

Kuru Fırçalama Nedir?

Kuru şekilde fırçalama dediğimiz işlem; cildi at kılı fırçası yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru hiç bir nemlendirici veya ıslatıcı kullanmadan kuru şekilde fırçalamaktır.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Bu fırçalama yöntemi yukarıda da belirttiğim üzere at kılı fırçası ile yapılır ve aşağıdan yukarıya doğru yapılması son derece önemlidir. Burada amaç yer çekiminin etkilerini de ortadan kaldırmak olduğu için aşağıdan yukarı ve tamamen kuru şekilde yapılmalıdır. İşlem bittikten sonra cilt uygun bir nemlendirici ile nemlendirilir.

kuru fircalama nasil yapilir
kuru fırçalama

Kuru Fırçalama Ne Sıklıkta Yapılır?

Günaşırı olarak yapılan ve 10 dk boyunca uygulanan bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Düzenli kullanım etki görmek için son derece önemli. Düzenli kullanmadığınız taktirde herhangi bir etki görmenizin mümkün olmadığı ve uzun vadede etki gösteren bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekir.

Kuru Fırçalama Ne İşe Yarar?

Kuru at kılı fırçalama işleminin cilt için çok faydası bulunuyor. Bunlar;

  • Ölü deriyi atmayı sağlar,
  • Pürüzsüz görünüm sağlar,
  • Selülit oluşumunu ve var olan selüliti yok eder,
  • Kan dolaşımını hızlandırarak cildin gençleşmesini sağlar,
  • İnce varislerin giderilmesini sağlar,
  • Gözenekleri temizler.
kuru fircalama
kuru fırçalama nasıl yapılır

Kuru Fırçalama Kimler Yapabilir?

Bu tip fırçalama cildinde açık yara bulunmayan, tavuk derisi görünümüne sahip, selülitleri bulunan, varis sorunu olan, pürüzsüz bacak isteyen, ölü derilerden kurtulmak isteyen, gözenek sorunu olan kişiler tarafından kullanılabilir.

Kuru Şekilde Fırçalama Neyle Yapılır?

Bu işlem için kesinlikle at kılı fırçası kullanılmalıdır. At kılı fırçası uygun sertliğe sahip olduğu için sentetik fırçalar yerine at kılı tercih edilmeli. Sentetik fırçalar cildi çok fazla çizdiği ve tahriş ettiği için tercih edilmez. Aynı zamanda seçeceğiniz fırçanın dayanıklı şekilde monte edilmiş olması da önemli. Aksi taktirde sürekli kılların dökülmesi konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Burada sizlere son dönemin trendi olan kuru şekilde fırçalama hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu